Tesla

Tesla

Son dakika Tesla haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tesla gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tesla haber sayfamızda...

Tesla

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.878 tesla haberi bulunmuştur.
Togg gelişimi hızlandırdı
Togg gelişimi hızlandırdıTogg otomobil pazarında Cumhuriyet tarihinin en yüksek satış adetlerine ulaşılırken, hibrit ve özellikle de tam elektrikli araçların satışlarında da ciddi bir patlama gözlendi.
19.02.2024Otomobil
Tesla, Almanya fiyatlarını yükseltti
Tesla, Almanya fiyatlarını yükselttiTesla, Model Y araçların Almanya satış fiyatlarını yükseltti.
13.02.2024Uzmanpara
Tesla bazı otomobillerin fiyatlarını düşürdü
Tesla bazı otomobillerin fiyatlarını düşürdüTesla Inc, ABD'de bazı Model Y otomobillerinin fiyatlarını 29 Şubat'a kadar geçici olarak düşürdü.
12.02.2024Uzmanpara
Almanya'daki fabrikasında 6 bin araç üretti
Almanya'daki fabrikasında 6 bin araç ürettiTesla'nın Almanya'daki fabrikası parça sıkıntısı nedeniyle ocak ayı sonunda üretimi durdurmadan kısa bir süre önce ilk kez bir hafta içinde 6.000 otomobil üretti.
7.02.2024Uzmanpara
‘Herkes beyin çipi için yalvaracak’
‘Herkes beyin çipi için yalvaracak’ABD’li milyarder Elon Musk’ın Neuralink şirketi, ilk kez bir insana beyin çipi yerleştirdiklerini geçen hafta açıkladı.
5.02.2024Dünya
Tesla, ABD'deki pil tesisini genişletiyor
Tesla, ABD'deki pil tesisini genişletiyorTesla, lityum demir fosfat pillerin tedarik zincirini ABD'ye getirmek için Nevada'daki pil tesisini genişletiyor.
1.02.2024Uzmanpara
Elon Musk’ın servetine mahkeme tırpanı geldi!
Elon Musk’ın servetine mahkeme tırpanı geldi!ABD’de bir mahkeme elektrikli araç devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın 56 milyar dolarlık tazminat paketini geçersiz kılabilecek bir karar aldı.
1.02.2024Ekonomi
İnsana çip taktı kontrolü ele aldı! ‘Süper insana doğru ilk adım’
İnsana çip taktı kontrolü ele aldı! ‘Süper insana doğru ilk adım’Elon Musk, kendisine ait Neuralink şirketinin ilk kez bir insanın beynine çip yerleştirdiğini duyurdu. Çip takılan hastanın iyileşmekte olduğu da belirtildi.
31.01.2024Ekonomi
Elon Musk duyurdu: İlk kez insan beynine çip yerleştirildi!
Elon Musk duyurdu: İlk kez insan beynine çip yerleştirildi!Tesla ile SpaceX'in kurucusu, sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk, insan beynini bilgisayara bağlamaya çalışan projesinde yeni bir aşamaya ulaştıklarını duyurdu.
30.01.2024Dünya
Milyarderler tahtı yine ‘lüks’ün oldu
Milyarderler tahtı yine ‘lüks’ün olduLüks tüketim ürünleri grubu LVMH Başkanı Fransız iş insanı Bernard Arnault, ABD’li iş insanı Elon Musk’ı geride bırakarak tekrar ‘dünyanın en zengin insanı’ unvanını aldı.
30.01.2024Ekonomi
Tesla hisselerinde sert kayıp
Tesla hisselerinde sert kayıpTesla hisseleri beklentileri yakalayamayan dördüncü çeyrek sonuçlarının ardından yüzde 12 düştü.
26.01.2024Uzmanpara
Tesla, 4. çeyrekte beklentileri karşılayamadı
Tesla, 4. çeyrekte beklentileri karşılayamadıTesla, mali yılının 4. çeyreğinde de analist beklentilerini karşılayamadı.
25.01.2024Uzmanpara
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa İstanbul’da BIST 100 endeksi güne yüzde 0.42 oranında düşüşle 7998 puan seviyesinden başladı.
17.01.2024Uzmanpara
Avustralya'da konut başlangıçları geriledi
Avustralya'da konut başlangıçları gerilediAvustralya'da konut başlangıçları 2023 yılını düşüşle tamamladı.
17.01.2024Uzmanpara
Tesla, Almanya'daki satış fiyatlarını indirdi
Tesla, Almanya'daki satış fiyatlarını indirdiTesla, Model Y'nin bazı versiyonlarının Almanya'daki satış fiyatlarını düşürdü.
17.01.2024Uzmanpara
Almanya’da enflasyon yükseldi
Almanya’da enflasyon yükseldiAlmanya’da aralık ayında enflasyon aylık ve yıllık bazda yükseliş gösterdi.
16.01.2024Uzmanpara
Elon Musk, şirketinin insansı robotunun tişört katladığı anları paylaştı
Elon Musk, şirketinin insansı robotunun tişört katladığı anları paylaştıElon Musk, CEO'su olduğu Tesla şirketinin geliştirdiği Optimus isimli insansı robotun tişört katladığı anları sosyal medya hesabından paylaştı.
16.01.2024Dünya
Musk, Tesla üzerinde daha fazla kontrol istiyor
Musk, Tesla üzerinde daha fazla kontrol istiyorTesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Tesla üzerinde daha da fazla kontrol sahibi olmak istiyor.
16.01.2024Uzmanpara
‘Küresel eşitsizlik uçurumu büyüyor’ uyarısı: İlk dolar trilyoneri 10 yıla ortaya çıkar
‘Küresel eşitsizlik uçurumu büyüyor’ uyarısı: İlk dolar trilyoneri 10 yıla ortaya çıkarOxfam raporuna göre dünyada en zengin beş kişinin serveti 2020’den bu yana iki katına çıkarken 5 milyar insan ise daha da yoksullaştı. Dünya yaklaşık 10 yıl içinde ilk dolar trilyonerine sahip olacak ancak yoksulluk 229 yıl ortadan kaldırılamayacak.
16.01.2024Ekonomi
Elon Musk görüntüleri paylaştı! 'Optimus tişört katlıyor'
Elon Musk görüntüleri paylaştı! 'Optimus tişört katlıyor'Elon Musk, CEO'su olduğu Tesla şirketinin geliştirdiği Optimus isimli insansı robotun tişört katladığı anları paylaştı.
15.01.2024Dünya
Elon Musk, şirketinin geliştirdiği insansı robotun tişört katladığı anları paylaştı
Elon Musk, şirketinin geliştirdiği insansı robotun tişört katladığı anları paylaştıElon Musk, CEO'su olduğu Tesla şirketinin geliştirdiği Optimus isimli insansı robotun tişört katladığı anları paylaştı.
15.01.2024Haberler
Kızıldeniz’de karışıklık AB oto üretimini vurdu
Kızıldeniz’de karışıklık AB oto üretimini vurduElektrikli otomobil devi Tesla, Kızıldeniz’deki Husilerin saldırıları nedeniyle nakliyede yaşanan gecikmeler üzerine parça sorununu gerekçe göstererek Almanya’daki fabrikasının üretiminin büyük kısmını iki hafta süreyle askıya aldığını duyurdu. Öte yandan bir diğer otomotiv devi Volvo da aynı gerekçeyle önümüzdeki hafta Belçika’daki üretimini kısa süre askıya almaya hazırlanıyor. Bloomberg’in haberine göre Çinli Geely’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu Volvo gelecek hafta Gent’teki tesisinde 3 gün üretim yapamayacak.
13.01.2024Ekonomi
ABD'de federal hükümet bütçe açığı verdi
ABD'de federal hükümet bütçe açığı verdiABD'de federal hükümet mali yılın ilk çeyreğinde yarım trilyon dolar bütçe açığı verdi.
12.01.2024Uzmanpara
Tesla, Çin'de ürettiği 2 modelin fiyatını düşürdü
Tesla, Çin'de ürettiği 2 modelin fiyatını düşürdüTesla, Çin'de yerel olarak üretilen iki modelinin fiyatını düşürdü.
12.01.2024Uzmanpara
Wall Street'te açığa satanlar zarar etti
Wall Street'te açığa satanlar zarar ettiWall Street'te açığa satanlar 2023'ü 195 milyar dolar zararla kapattı.
5.01.2024Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Tesla ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.