Geri Dön
Finansal Okur YazarlıkHisse senedi almak için bu adımları takip edin!

Hisse senedi almak için bu adımları takip edin!

Birçok yatırımcı için yatırım yapmada temel koşulu getirisi yüksek hisse senedi almak oluşturuyor. Peki hisse senedi almak isteyen kişiler bu noktada hangi adımları atmalı? Bu içerikte sizler için hisse senedi almak için gerekli olan koşulları derledik.

Hisse senedi almak için bu adımları takip edin!

Hisse senedi almak isteyen kişilerin öncelikle hisse senedi alımı için aracı bir kurum seçmesi gerekiyor. Hisse senedi almak isteyenlerin aracı kurum noktasında iki seçeneği bulunuyor. Bankalar üzerinden hisse senedi almak isteyen kişiler bankanın şubeleri ya da dijital bankacılık kanallarından işlemi gerçekleştirebiliyor. Doğrudan aracı kurum üzerinden hisse senedi almak isteyenlerin ise irtibat bürolarını ya da dijital kanalları tercih etmesi gerekiyor. Akabinde açılan hisse senedi yatırım hesabına yatırılan parayla borsa üzerinde işlem yapılabiliyor.

Borsa çalışma saatlerine dikkat

Yatırım hesabı açıldıktan sonra, aracı kurum ve banka üzerinden sizlere sunulan yatırım uzmanı ve danışmanıyla birlikte ilk işlemlerinizi görebilirsiniz. Bu noktada aklınızda olması gereken bir diğer noktayı, borsa çalışma seansları oluşturuyor. Gün içerisinde yatırım yaparken anlık işlem miktarına, gün sonunda işlem yaparken ise gün sonu işlem gören miktara bakmalısınız.

Yatırım danışmanlarını dikkate alın

Borsada hisse senedi üzerinden ilk yatırımını yapacağınız vakit size aracı kurum üzerinden atanan yatırım danışmanlarını ve uzmanlarını dikkate almanızda fayda bulunuyor. Borsayla uzun süreli bir ilişki kurabilmenin yolunun ilk yatırımda güven dolu önerilerden geçtiğini bilmelisiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler