Hisse Senedi

Hisse Senedi

Son dakika hisse senedi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hisse senedi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hisse senedi haber sayfamızda...

Hisse Senedi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.713 hisse senedi haberi bulunmuştur.
'Hisse senetlerinde satışın bitmesi Fed'e bağlı'
'Hisse senetlerinde satışın bitmesi Fed'e bağlı'Goldman Sachs stratejistlerine göre hisse senetlerinde yaşanan satış ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikasında sıkılaşmanın sona erdiği sinyalini verdiğinde dibe ulaşacak.
24.05.2022Uzmanpara
Net UYP açığı belli oldu
Net UYP açığı belli olduNet Uluslararası Yatırım Pozisyonu (UYP) mart ayında 227,5 milyar dolar açık verdi.
24.05.2022Uzmanpara
'Resesyon endişesi genele yayılmadı'
'Resesyon endişesi genele yayılmadı'Bugüne kadar yayınladığı notlarla resesyon riskinin abartıldığı görüşünü ortaya koyan JP Morgan Stratejisti Marko Kolanovic resesyon endişesinin genele yayılmadığını söyledi.
17.05.2022Uzmanpara
Cari denge 5,55 milyar dolar açık verdi
Cari denge 5,55 milyar dolar açık verdiCari işlemler açığı, Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 2 milyar 229 milyon dolar artarak 5 milyar 554 milyon dolar olarak gerçekleşti.
16.05.2022Ekonomi
Cari işlemler açığı yükseldi
Cari işlemler açığı yükseldiCari işlemler açığı mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 2 milyar 229 milyon dolar yükselerek 5 milyar 554 milyon dolar olarak gerçekleşti.
16.05.2022Uzmanpara
Teknoloji hisselerinden 1,1 milyar dolar çıktı
Teknoloji hisselerinden 1,1 milyar dolar çıktıBank of America'nın EPFR verilerinden derlediği rapora göre teknoloji hisselerinden 11 Mayıs'ta sona eren haftada 1,1 milyar dolar çıktı.
13.05.2022Uzmanpara
Yeniden 30 bin doların altında! Bitcoin neden düşüyor? 11 Mayıs Bitcoin kaç dolar/TL oldu?
Yeniden 30 bin doların altında! Bitcoin neden düşüyor? 11 Mayıs Bitcoin kaç dolar/TL oldu?Kripto para borsası son dönemin en sert düşüşlerinden birini yaşıyor. ABD Merkez Bankasının sert sıkılaştırma politikası ve beklentilerin artması ile birlikte en bilinen kripto para birimi olan Bitcoin başta olmak üzere birçok alt coin sert çakıldı. Peki Bitcoin neden düşüyor?
11.05.2022Ekonomi
'ABD finansal sistemi düzgün çalışıyor'
'ABD finansal sistemi düzgün çalışıyor'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD finansal sisteminin hisse senedi piyasasındaki satışa ve bazı varlıkların değerlemelerinin tarihi seviyelerle karşılaştırıldığında yüksek olmasına rağmen "düzgün şekilde" çalışmakta olduğunu söyledi.
10.05.2022Uzmanpara
Bitcoin resmen çakıldı! Kripto paralar neden düşüyor? İşte cevabı...
Bitcoin resmen çakıldı! Kripto paralar neden düşüyor? İşte cevabı...Kripto para piyasalarında deprem devam ediyor. Kripto para birimi Bitcoin, yüksek enflasyona karşı parasal sıkılaşma beklentilerinin artması, riskli varlıklardan kaçış ve doların diğer para birimleri karşısında değer kazanmasıyla Temmuz 2021'den bu yana ilk kez bu seviyeyi gördü.
10.05.2022Ekonomi
Bitcoin'de sert kayıp
Bitcoin'de sert kayıpBitcoin fiyatı bugün 2021 yılı Temmuz ayından bu yana görülen en düşük seviyeye geriledi.
9.05.2022Uzmanpara
Gelişen piyasa fonları Rusya'dan çıkamadı
Gelişen piyasa fonları Rusya'dan çıkamadıCopley Fund Research tarafından derlenen verilere göre gelişen piyasa hisse senedi fonlarının yüzde 20'sinden daha azı Rus hisse senetlerindeki pozisyonlarını sıfırlayabildi.
9.05.2022Uzmanpara
Bitcoin fiyatı sert çakıldı!
Bitcoin fiyatı sert çakıldı!Kripto para piyasasında düşüş sürüyor! Bitcoin fiyatı Ocak ayından bu yana görülen en düşük seviyeye geriledi.
9.05.2022Ekonomi
BİST 50’ye Dardanel girdi
BİST 50’ye Dardanel girdiBorsa İstanbul tarafından yapılan son ölçümlere göre, Dardanel paylarının 1 Mayıs 2022 itibariyle BİST 50 Endeksi’ne dahil edilmesine karar verildi.
28.04.2022Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde enflasyonda yakın dönemde gözlenen yükselişte jeopolitik gelişmelerin yol açtığı enerji maliyeti artışları, ekonomik temellerden uzak fiyatlama oluşumlarının geçici etkileri, küresel enerji, gıda ve tarımsal emtia fiyatlarındaki artışların oluşturduğu güçlü negatif arz şoklarının etkili olmaya devam ettiği belirtildi.
21.04.2022Uzmanpara
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandı
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandıMerkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde enflasyonda yakın dönemde gözlenen yükselişte jeopolitik gelişmelerin yol açtığı enerji maliyeti artışları, ekonomik temellerden uzak fiyatlama oluşumlarının geçici etkileri, küresel enerji, gıda ve tarımsal emtia fiyatlarındaki artışların oluşturduğu güçlü negatif arz şoklarının etkili olmaya devam ettiği belirtildi.
21.04.2022Ekonomi
Konsern Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Konsern Amaçları Nelerdir?
Konsern Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Konsern Amaçları Nelerdir?Konsern bir veya birden fazla şirketlerin mali durumunun çökmesi durumunda bir şirketin çatısı altında toplanarak tüzel kişiliğini kaybetme karşılığında borçlarını devir etmeleri ve çatısı altına giren şirket tarafından devir borçların ödenmesi yani kısaca şirket birleşmesi olarak hukuki işlev ve uygulama şeklinde ifade edilmektedir. Şirketler hukuku ve Ticaret hukukunda geniş bir şekilde ele alınmaktadır. İşte, konsern hakkında tüm detaylar.
18.04.2022Eğitim
Net UYP açığı geriledi
Net UYP açığı gerilediNet Uluslararası Yatırım Pozisyonu (UYP) açığı 2021 yıl sonunda 229,7 milyar dolar iken 2022 yılı Şubat ayı sonunda 224 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.
18.04.2022Uzmanpara
Borsa rekor üstüne rekor kırıyor! Seçerken bunlara dikkat edin
Borsa rekor üstüne rekor kırıyor! Seçerken bunlara dikkat edin6 haftadır devam eden yükseliş eğilimini yedinci haftaya da taşıyan Borsa İstanbul, her işlem gününü yeni bir rekorla kapatıyor. Tasarruflarını korumak isteyen yatırımcıların son dönemde borsayı tercih ettiklerini söyleyen uzmanlara, borsada hangi sektörlerde fırsat olduğunu ve yatırımcıların nasıl hareket etmeleri gerektiğini sorduk.
16.04.2022Ekonomi
Musk'ın teklifine Suudi Prens'ten ret!
Musk'ın teklifine Suudi Prens'ten ret!Milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk'a ret cevabı geldi. Suudi prens Alwaleed bin Tallal, Musk'a olumsuz döndü. İşte detaylar...
15.04.2022Ekonomi
Borsada T1 T2 Ne Demek? T2 Bakiye Neden Eksiye Düşer?
Borsada T1 T2 Ne Demek? T2 Bakiye Neden Eksiye Düşer?Borsa, tahvil ve hisse senetlerinin belirli fiyat ve koşullar ile kişilerin satın alması ile yapılan yatırım şeklidir. Borsaya giren kişilerin ileri tespit etme bazı bilgileri önceden kestirmeleri, kazanç sağlamasını yardımcı olmaktadır. Borsada T1 T2 ne demek? T2 bakiye neden eksiye düşer detayları ile derledik.
13.04.2022Eğitim
JP Morgan'ın karı azaldı
JP Morgan'ın karı azaldıABD'nin en büyük bankası JP Morgan Chase bu yılın ilk çeyreğinde karının azaldığını bildirdi.
13.04.2022Uzmanpara
Cari işlemler açığı belli oldu
Cari işlemler açığı belli olduCari işlemler açığı şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 2 milyar 707 milyon dolar artarak 5 milyar 154 milyon dolar olarak gerçekleşti.
11.04.2022Uzmanpara
Cari işlemler açığı belli oldu!
Cari işlemler açığı belli oldu! Cari işlemler hesabı şubatta 5 milyar 154 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari işlemler açığı 21 milyar 845 milyon dolar oldu.
11.04.2022Ekonomi
Hisse senetlerine sermaye girişi gerçekleşti
Hisse senetlerine sermaye girişi gerçekleştiBank of America (BofA) tarafından yapılan açıklamaya göre küresel hisse senedi piyasalarına sermaye girişi gerçekleşti.
1.04.2022Uzmanpara
Tahvil fonlarından sermaye çıkışı sürüyor
Tahvil fonlarından sermaye çıkışı sürüyorBank of America (BofA) hazırladığı bir raporda küresel olarak merkez bankalarının yüksek enflasyon ile mücadele için faiz artırımına yönelmelerinin, tahvil getirilerinin yükselmesine ve fiyatlarının düşmesine yol açtığını, yatırımcıların ise tahvil fonlarından çıkışının sürdüğünü belirtti.
25.03.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Hisse Senedi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.