Geri Dön
UzmanparaKripto paralarda 'Elon Musk' rüzgarı

Kripto paralarda 'Elon Musk' rüzgarı

Son günlerde sert düşen kripto para birimleri geçtiğimiz gün Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı satın almasıyla birlikte değer kazandı. Bitcoin ve Ethereum kritik seviyenin üzerine çıkarken, Dogecoin yatırımcısına büyük kazanç sağladı. İşte detaylar...

Kripto paralarda 'Elon Musk' rüzgarı

Kripto para piyasasında Elon Musk rüzgarı esmeye devam ediyor. Son günlerde Twitter’ı satın almak için girişimlerde bulunan milyarder iş insanı mutlu sona ulaştı. Musk, Twitter’ın tüm hisselerini 44 milyar dolar bedelle satın aldı. 

Hisse başına 54.20 dolardan yapılan satın alma hamlesiyle birlikte Twitter özel bir şirket haline geldi. Musk daha önceden de Twitter’ın yüzde 9.2 hissesini satın almıştı. Şirketin yönetim kurulu Musk’ın Twitter’ın tamamını satın almasına ilk başta sıcak bakmasa da üyeler bu durumun şirket için en iyi seçenek olduğu yönünde karar kıldı. 

MUSK, TWITTER’I SATIN ALDI BITCOIN UÇUŞA GEÇTİ 

Musk’ın geçtiğimiz gün Twitter’ı satın almasının ardından kripto para birimlerinde sert hareketler görüldü. Sermaye değeri bakımından piyasanın lideri Bitcoin geçtiğimiz gün 38 bin 200 dolara kadar geri çekilmişti. 1.5 ayın en düşük seviyesine inen Bitcoin kritik gelişme sonrası yönünü yukarı çevirerek bugün 40 bin 797 dolara kadar yükseldi. Gün içerisinde zirve seviyeye ulaştıktan sonra akşamüzeri gerileme kaydeden Bitcoin şu dakikalarda 39 bin 300 dolar civarında hareket ediyor.

ETHEREUM KRİTİK SEVİYENİN ÜZERİNİ GÖRDÜ

Bitcoin’in ardından en yüksek hacimli ikinci dijital varlık Ethereum dün 2 bin 797 dolara kadar düşerek 1.5 ayın dibini gördü. Twitter’ın satışı sonrası kripto para piyasasındaki toparlanmanın etkisiyle yönünü yukarı çeviren Ethereum bugün 3 bin dolar pivot seviyenin üzerine çıktı. Akşamüzeri gerçekleşen satış baskısının etkisiyle Ethereum fiyatı şu dakikalarda 2 bin 900 dolar civarında işlem görüyor.

DOGECOIN YÜZDE 30’A YAKIN PRİM YAPTI 

Elon Musk’ın destekçisi olduğu şaka amaçlı piyasaya sürülen Dogecoin fiyatı Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte sert yükseliş kaydetti. Dogecoin fiyatı dün yüzde 30’a yakın değer kazanarak 0.1711 dolara kadar yükseldi. Dogecoin bugün 0.1508 dolardan işlem görüyor.