Geri Dön
UzmanparaÜlke varlık fonları ile yatırım için görüşülüyor

Ülke varlık fonları ile yatırım için görüşülüyor

Dünyanın en büyük kripto para işlem platformu Binance, ülke varlık fonları ile hisse satışı için görüşmelerde bulunuyor. Şirket böylelikle hükümetlerle ilişkileri güçlendirmeyi ve saldırgan regülatörleri dengelemeyi amaçlıyor.

Ülke varlık fonları ile yatırım için görüşülüyor

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Financial Times'a yaptığı açıklamada, "Platform bu yıl regülatörlerden kaynaklanan artan zorluklarla karşı karşıya kaldı ve ülke varlık fonlarından gelen yatırımlar, birçok ülke ile 'algılama ve ilişkilerin' geliştirilmesine yardımcı olacak" dedi.

Zhao, ayrıca, "Bu yatırım bizi, biraz daha dikkatli olmak istediğimiz belli ülkelere de bağlayabilir" şeklinde konuştu.

‘CZ' olarak bilinen Zhao ve Binance, uluslararası biriminin bir dizi ülke varlık fonundan sermaye sağlamak ve buna ek olarak ABD'li iştiraki için sermaye artırmak amacıyla ön görüşmelerde bulunduğunu kaydetti. Ancak Zhao hangi fonlarla görüşülmekte olduğu konusunda bilgi vermedi ve "Söz konusu yatırım küçük olmayacak. Kısa bir süreç olmayacak" dedi.

Ülke varlık fonları ile yatırım için görüşülüyor

Kripto para platformlarının değerlemeleri son aylarda yükseldi ve bu durum Bitcoin ve farklı kripto paraların değerlerinin artmakta olduğunu gösteriyor. Coinbase büyüyerek bu yılın başlarında 76 milyar dolar değerleme ile halka açık bir kripto para işlem platformu haline gelirken, FTX çok da uzun olmayan bir süre önce, son fonlama turunda, Şubat 2020'deki seviyesi olan 1 milyar dolardan 25 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Zhao, Binance'ın en önemli ortağı durumunda ve bu da oldukça yüksek bir tutara denk geliyor. Binance'ın Singapur'daki girişimi, devlet destekli fonlama şirketi Temasek'in girişim sermayesi birimi olan Vertex Ventures tarafından destekleniyor.

Kripto girişimcisi Zhao, Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu'nun son haftasında yaptığı konuşmada, işlem platformunun günlük işlem hacminin 170 milyar dolara ulaştığını, bu hacmin iki yıl önce 10 milyar dolar ile 30 milyar dolar seviyelerinde olduğunu kaydetti ve gelirlerden yapılan kesintilerin milyarlarca dolar olduğunu sözlerine ekledi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi
Rusya kritik tarihi açıkladı! Dünya bu ana kilitlendi
Omicron izin vermedi: Bunu özleyeceğiz
İran'da korkutan ses! Nedenini canlı yayında açıkladı
Denizde panik anları! Gezi teknesi ile kargo gemisi çarpıştı
Ülke ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayacak! Bugün açıldı
NASA anbean yayınladı! Bu yıl son kez gerçekleşti
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişikliğe gidildi
Trabzonspor'da Cornelius şoku! Kafası yarıldı
Hazar Ergüçlü ile Onur Ünlü evleniyor mu?
Gündeme bomba gibi düştü! Ellerinde daha fazlası var
1200 metreye kadar menzili var! 'Siz görmeden o görüyor'
Fenerbahçe'ye sürpriz teknik adam! Ezeli rakibi çalıştırmıştı
Clooney milyonları elinin tersiyle itti! Bir günde 35 milyon dolar kazanç
Robot süpürge tercihinde 5 önemli adım