Continental reklam filminde Türkiye'yi haritadan sildi

Ülkemizde de hizmet veren Alman lastik firması Continental, kendi internet sitesi üzerinde yayınlanan bir reklam filminde gösterdiği dünya haritasında Türkiye'yi sildi.
Continental reklam filminde Türkiye'yi haritadan sildi

Uluslararası düzeyde hizmet lastik firması Continental, hizmet ağını gösteren reklam filmleri için dünya haritası kullanıyor ve dünya haritasında Türkiye bulunmuyor.

Powertrain adlı teknolojisini tanıtma amacıyla yayınlanan videoda, Türkiye'nin oldukça düzenli bir biçimde dünya haritasından silindiği ve yalnızca Güneydoğu Anadolu Bölgesi kısmında birkaç ada yerleştirildiği görülüyor.

Yunanistan'a bağlı adaların bile oldukça dikkatli yerleştirildiği haritada Türkiye'nin silinmesi kasıtlı yapılan bir hareket olarak algılandı.

İnternet üzerinde Continental firmasını boykot etme kampanyaları başlatıldı. Continental firması konu hakkında aşağıdaki açıklamayı yaptı:

''Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. Tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz.

Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. Derin üzüntü içerisindeyiz. Tüm kamuoyundan özür dileriz. 

Saygılarımızla,
Continental''

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak