Lastik

Lastik

Son dakika lastik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lastik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lastik haber sayfamızda...

Lastik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.695 lastik haberi bulunmuştur.
Bu yılın ilk 'poşet beyannamesi'nin ay sonuna kadar verilmesi gerekiyor
Bu yılın ilk 'poşet beyannamesi'nin ay sonuna kadar verilmesi gerekiyorPlastik poşetin ardından lastik, akümülatör, pil, yağ ve elektronik eşya, ilaç ve ambalajlar için de için geri kazanım katılım payı (GEKAP) ödenmesi şartı getirilirken, bu yıla ilişkin payın beyan ve ödeme süresi ay sonunda dolacak.
9.04.2021Ekonomi
'Rizeli Astronotlar' üne kavuştu, Rusya'dan davet geldi
'Rizeli Astronotlar' üne kavuştu, Rusya'dan davet geldiRİZE'de kıl çorap, lastik ayakkabı ve arıcı kıyafeti giyip, motosiklet kaskı takarak kendilerini astronota benzeten 4 gencin ünü, kısa sürede ülke sınırlarını aştı. Uzay hayali kuran gençler, Rusya Rossotrudnichestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği tarafından ülkelerine davet edildi. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, babaannesinin uzaya çıkamayan astronotu 'Üzülme evladım seneye gidersin' diye teselli ettiği videoyu, 'O sene bu sene' notuyla sosyal medyada paylaştı. Türkiye Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin (TEKNOFEST) sosyal medya hesabından da aynı video, 'O zaman bu sene bize uğrasın, nenesi' notuyla paylaşım yapıldı.
8.04.2021Yaşam
Yunanistan'ın ölüme terk ettiği sığınmacılar kurtarıldı
Yunanistan'ın ölüme terk ettiği sığınmacılar kurtarıldıİzmir'in Dikili ilçesinde, Yunanistan sahil güvenlik ekiplerince Türk kara sularına itilen 64 sığınmacı kıyıya çıkarıldı.
7.04.2021Gündem
Yumuşak Maddeler Nelerdir? Örnek Olarak Yumuşak Maddeler
Yumuşak Maddeler Nelerdir? Örnek Olarak Yumuşak MaddelerMaddelerin özellikleri beş duyu organımız ile algılanabilmektedir. Bunun yanında maddeler bölünebilir, hacmi ve belirli bir ağırlığı bulunur. Yer kaplama özelliği de bulunmaktadır. Yumuşak maddeler nelerdir? Örnek olarak yumuşak maddeler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.04.2021Eğitim
Türk kara sularına geri itilen 68 sığınmacı kurtarıldı
Türk kara sularına geri itilen 68 sığınmacı kurtarıldıBalıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında Yunanistan sahil güvenliğince Türk kara sularına geri itilen 68 sığınmacı kurtarıldı.
6.04.2021Gündem
Denize bırakıp kaçtılar
Denize bırakıp kaçtılarSahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Ayvalık açıklarında kaçak göçmenler bulunduğu bilgisi üzerine harekete geçti.
4.04.2021Ege
Son dakika... Ege'de sıcak dakikalar! Türk askerini görünce böyle kaçtılar
Son dakika... Ege'de sıcak dakikalar! Türk askerini görünce böyle kaçtılarGelen son dakika haberine göre; düzensiz göçmenleri Türk kara sularına geri itmeye çalışan Yunan sahil güvenlik botuna Türk sahil güvenlik unsurlarının müdahalesi, insansız hava aracı (İHA) tarafından anbean görüntülendi.
4.04.2021Gündem
Ege'de sıcak dakikalar! Türk askerini görünce böyle kaçtılar
Ege'de sıcak dakikalar! Türk askerini görünce böyle kaçtılarDüzensiz göçmenleri Türk kara sularına geri itmeye çalışan Yunan sahil güvenlik botuna Türk sahil güvenlik unsurlarının müdahalesi, insansız hava aracı (İHA) tarafından anbean görüntülendi.
4.04.2021Haberler
Son dakika: Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Yapmayan pişman...
Son dakika: Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Yapmayan pişman...Son dakika haberine göre MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, "Nisan ayı itibarıyla havalar ısınmaya başladığı için yaz lastiği dediğimiz geleneksel lastik kullanımına geçmek gerekiyor. Çünkü yaz döneminde, kış lastiği kullanımı da aynı risklere yol açabiliyor." dedi.
2.04.2021Otomobil
Varis tedavisini ertelemeyin!
Varis tedavisini ertelemeyin!Türkiye’de halk arasında ‘varis’ olarak bilinen ‘venöz yetmezlik’ en sık görülen hastalıklar arasında yer alıyor. Tedavi edilmediği takdirde pulmoner emboli gibi önemli bir riski de barındıran varisler hareketsiz yaşamın arttığı pandemi döneminde daha ciddi bir sorun haline gelmiş durumda. Oysa varislerin tedavisi eskiden olduğu gibi zor ve ağrılı değil. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof Dr Semih Barlas, kapakları kaçıran (venöz yetersizlikli) damarın genel anestezi altında çıkartılmasını veya yerinde bağlanmasını hedefleyen, çok uzun süren iyileşme dönemlerine neden olan klasik ameliyatların geride kaldığını söyledi.
Covid geçiren erkek 'yanık lastik', kadın 'çürümüş soğan' kokusu alıyor
Covid geçiren erkek 'yanık lastik', kadın 'çürümüş soğan' kokusu alıyorAkdeniz Üniversitesi (AÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Altaş ve Dr. Murat Duyan, Covid-19 ve koku alma kaybıyla ilgili bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma, Covid-19 geçirenlerde koku kaybının kalıcı olmadığı, ancak hastalık tarihinden sonraki 6 ayın ardından, kokuları farklı algılama olasılığının daha fazla olduğunu ortaya koydu. Dr. Murat Duyan, koronavirüs atlatan kadınların 72, erkeklerin ise 87 gün sonra koku alma yetilerini tekrar kazandığını, ancak erkeklerin 'yanık lastik', kadınların ise 'çürümüş soğan' kokusu algıladığını tespit ettiklerini söyledi.
1.04.2021Haberler
Covid geçiren erkek 'yanık lastik', kadın 'çürümüş soğan' kokusu alıyor
Covid geçiren erkek 'yanık lastik', kadın 'çürümüş soğan' kokusu alıyorAkdeniz Üniversitesi (AÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Altaş ve Dr. Murat Duyan, Covid-19 ve koku alma kaybıyla ilgili bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma, Covid-19 geçirenlerde koku kaybının kalıcı olmadığı, ancak hastalık tarihinden sonraki 6 ayın ardından, kokuları farklı algılama olasılığının daha fazla olduğunu ortaya koydu. Dr. Murat Duyan, koronavirüs atlatan kadınların 72, erkeklerin ise 87 gün sonra koku alma yetilerini tekrar kazandığını, ancak erkeklerin 'yanık lastik', kadınların ise 'çürümüş soğan' kokusu algıladığını tespit ettiklerini söyledi.
1.04.2021Gündem
Ofset Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Jant Offset Ölçümü Nasıl Yapılır?
Ofset Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Jant Offset Ölçümü Nasıl Yapılır?Ofset sözcüğü günlük hayatta sık sık duyulan bir sözcüktür. Televizyonlarda, dergi ve kitaplarda karşılaşılan ofset sözcüğünün anlamı da elbette merak konusu olmaktadır. Merak konusu olan ofset kelimesi hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizler için derledik. Ofset ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Jant offset ölçümü nasıl yapılır? İşte, tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Son dakika: Türkiye grafen üreten 10 ülkeden biri oldu
Son dakika: Türkiye grafen üreten 10 ülkeden biri olduSon dakika haberlere göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara’da Nanografi firması tarafından açılan grafen tesisiyle Türkiye’nin grafeni seri üretebilen 10 ülkeden biri haline geldiğini bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklaması
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklamasıBakan Varank: "(Grafen Seri Üretim Tesisi) Türkiye, bugün açılışını yaptığımız yatırımla, grafeni seri üretebilen 10 ülkeden biri konumuna geliyor. Çevre dostu, düşük maliyetle ve endüstriyel boyutta üretim yapacak tesis, kapasitesiyle dünyanın en büyük grafen üretim merkezlerinden olacak." dedi.
30.03.2021Ekonomi
İstanbul'da Şubat ayında toplu taşıma yüzde 8.4 arttı
İstanbul'da Şubat ayında toplu taşıma yüzde 8.4 arttıİstanbul'da Şubat ayında, toplu taşımada, aylık yüzde 8.4'lük artış oldu. Günlük yolculuk 3 milyonu geçerken en fazla otobüs tercih edildi. Öğrenci geçişleri yüzde 13.7 arttı; 60 yaş üstü geçişleri yüzde 6.1 azaldı. Hafta içi günlük ortalama 400 bin 771 araç, yaka geçişi yaptı. Yaka geçişinin en yoğun olduğu gün, 8 Şubat Pazartesi oldu.
30.03.2021Gündem
Suzuki hibrit otomobilde hedefini açıkladı
Suzuki hibrit otomobilde hedefini açıkladıSuzuki, geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Swift Hibrit modelinden sonra hem Vitara hem SX4 S-Cross modellerinin hibrit teknolojili versiyonlarını eş zamanlı olarak satışa sundu.
30.03.2021Otomobil
Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 82 kaçak göçmen kurtarıldı
Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 82 kaçak göçmen kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında, Yunan Sahil Güvenliği tarafından Türk karasularına bırakılarak ölüme terk edilen 2 ayrı lastik bottaki 82 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
30.03.2021Gündem
F Ehliyet Nedir, Nasıl Alınır? F Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanabilir?
F Ehliyet Nedir, Nasıl Alınır? F Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanabilir?Ehliyet almak için belirli harfler belirlenmiştir. Araçlar ehliyetlere göre de kategori haline getirilmiştir. Bazı araçlar B ehliyeti bazı araçlar ise F ehliyeti ile sürülmektedir. F ehliyeti en sık verilen ehliyet çeşitlerinden bir tanesidir. F ehliyeti almak isteyenler F ehliyetin nasıl alacağını ve bu ehliyet ile hangi araçları kullanabileceğini araştırmaktadırlar. Peki, F ehliyet nedir? F ehliyet nasıl alınır? F sınıfı ehliyet hangi araçları kullanabilir? İşte F ehliyet ile ilgili tüm her şey.
27.03.2021Eğitim
Malatya'da kayısı üreticileri zirai don tedirginliği yaşıyor
Malatya'da kayısı üreticileri zirai don tedirginliği yaşıyor"Dünya kuru kayısı başkenti" Malatya'da kayısı ağaçlarının çiçek açtığı bu dönemde görülen kar yağışı ve zirai don beklentisi üreticileri tedirgin etti.
26.03.2021Ekonomi
Son dakika - Formula’da ‘Schumacher’ sezonu
Son dakika - Formula’da ‘Schumacher’ sezonuSuudi Arabistan gibi yeni yarışların yer aldığı Formula 1 2021 sezonu, Bahreyn Grand Prix’si antrenman turlarıyla bugün başlıyor. Tüm gözlerin üzerinde olacağı F1 efsanesi Michael Schumacher’in oğlu Mick de Haas pilotu olarak piste çıkıyor.
26.03.2021Motor Sporları
Formula 1'de 2022 reformu öncesi son sezon
Formula 1'de 2022 reformu öncesi son sezon2017 kurallarıyla ortaya çıkan otomobillerin son sezonu olacak 2021 Formula 1 Dünya Şampiyonası, yeni takımlar ve yeni yüzlerin yanı sıra tanıdık isimlerin dönüşünü de izleme fırsatı sunacak.
25.03.2021Motor Sporları
Asetik Asit (Ch3Cooh) Nedir, Ne İşe Yarar? Ch3Cooh Kullanım Alanları Nelerdir?
Asetik Asit (Ch3Cooh) Nedir, Ne İşe Yarar? Ch3Cooh Kullanım Alanları Nelerdir?En yaygın olarak sirke ile ilişkilendirilen asetik asit hakkında pek çok kişi internet üzerinden araştırmalar yapıyor. Bu araştırmaları özellikle sirkenin nerelerde kullanılabileceğine dair sonuçlarda buluyor. Peki, asetik asit aslında nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
23.03.2021Eğitim
Coilover Nedir, Ne İşe Yarar? Coilover Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?
Coilover Nedir, Ne İşe Yarar? Coilover Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?Araçların pek çok özel parçası bulunuyor. Bu parçalardan biri de aracın amortisörüdür. Coilever daha önce pek çok kişi tarafından duyulan bir terimdir. Coilover teriminin araçlarda olan özelliği ve ne işe yaradığı pek çok araç sahibini yakından ilgilendiriyor. Coilover nedir, ne işe yarar? Coilover avantajları ve dezavantajları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
23.03.2021Eğitim
Yunanistan ölüme terk etti! 7 kaçak göçmeni Türkiye kurtardı
Yunanistan ölüme terk etti! 7 kaçak göçmeni Türkiye kurtardıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında, Yunan Sahil Güvenliği tarafından Türk karasularına bırakılarak ölüme terk edilen 7 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
23.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yunanistanizmiregetürkiyeMurat Duyan

Lastik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.