Kayıp kıta Atlantis Meksika açıklarında mı bulundu?

Google Earth uygulaması kullanılarak Meksika'nın Pasifik Okyanusu kıyısı açıklarında kayıp kıta Atlantis'e kanıt olabileceği söylenen bazı yapılar tespit edildi. Peki bu yapılar gerçekten Atlantis'in varlığına kanıt olabilir mi?
Kayıp kıta Atlantis Meksika açıklarında mı bulundu?

Meksika'nın Pasifik Okyanusu kıyılarına yakın bir bölgede ilginç bir yapı keşfedildi. Hem de Google Earth uygulaması ile!

Üçgen biçimini andıran ve 5,5 km ila 17 km büyüklüğünde olduğu düşünülen üçgen yapı, Meksika'daki Chichén Itzá sit alanındaki piramidi andırıyor.

Arjantinli araştırmacı Marcelo Igazusta tarafından yapılan keşif, YouTube üzerinde de bir video ile açıklanıyor. Videoda, bulunan yapının UFO olduğu ve uçağı andırdığı söyleniyor.

Uzaylılarla ilgili araştırmaları ve komplo teorileri ile adını sanını dağa taşa duyuran Scott C Waring, bulunan yapının 8.5 km çapında bir piramit olduğunu ve bu piramidin antik medeniyetleri ya da uzaylıları simgeliyor olabileceğini öne sürüyor.

Eğer su altındaki yapı bir piramitse, bu dünya üzerindeki en büyük piramit olabilir. Yapının, Maya ve Aztek piramitlerine yakın bir bölgede bulunması da suların derinliklerinde bir şeylerin saklandığı ihtimalini güçlendiriyor.

Fakat olayı en ilginç kılan detay, bu kadar büyük bir yapının insanlar tarafından yapılmış olamayacağı iddiası.

Heyecana gerek yok diyen bazıları ise yapının su altı dağından başak bir şey olmadığı görüşünde.

Ne olduğu konusunda bir türlü uzlaşma sağlanamayan yapının aslında ne olduğunu öğrenmemiz için birilerinin su altına dalarak gerçekleri açığa çıkarması gerekiyor. İşte o zamana kadar sayısız komplo teorilerinin ve yalanlamaların ardı arkası kesilmeyecek.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak