Pasifik Okyanusu

Pasifik Okyanusu

Son dakika Pasifik okyanusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pasifik okyanusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pasifik okyanusu haber sayfamızda...

Pasifik Okyanusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.737 pasifik okyanusu haberi bulunmuştur.
Noumea Belediye Başkanı: Yeni Kaledonya kuşatma altında
Noumea Belediye Başkanı: Yeni Kaledonya kuşatma altında Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransız jandarmalarının Nouméa ile havaalanı arasındaki 60 km'lik yolun kontrolünü yeniden ele geçirmek için büyük bir operasyon başlattığını söyledi.
20.05.2024 Dünya
Yeni Kaledonya'da olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından şiddet azalsa da gerginlik sürüyor
Yeni Kaledonya'da olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından şiddet azalsa da gerginlik sürüyor Fransız hükümet tarafından desteklenen oy verme reformlarına karşı protestoların ardından takımadalarda 11 günlük olağanüstü hal ilan edildi.
19.05.2024 Dünya
Japonya'yı sarsan kaza! İki helikopter tatbikat sırasında düştü
Japonya'yı sarsan kaza! İki helikopter tatbikat sırasında düştü Japonya ordusuna ait 2 askeri helikopterin Pasifik Okyanusu’ndaki tatbikat sırasında düştü. Kazada bir kişi yaşamını yitirdi, 7 kişi ise kayıp.
21.04.2024 Dünya
Gerçek ama ‘film gibi’ kurtarma operasyonu!
Gerçek ama ‘film gibi’ kurtarma operasyonu! Pasifik Okyanusu’ndaki küçük bir adacıkta, bir haftadan fazla süre mahsur kalan üç denizci, beyaz kumlu bir plaja palmiye yaprakları kullanılarak yazdıkları “yardım” yazısı sayesinde kurtarıldı.
12.04.2024 Dünya
Üçlü zirveden Çin'e tepki! 'Saldırgan tutumundan ciddi endişe duyuyoruz'
Üçlü zirveden Çin'e tepki! 'Saldırgan tutumundan ciddi endişe duyuyoruz' ABD Başkanı Joe Biden, Japonya Başbakanı Fumio Kishida ve Filipinler Devlet Başkanı Ferdinand Marcos Jr Beyaz Saray’da üçlü bir zirve gerçekleştirdi. Liderler tarafından yayınlanan ortak bildiride Çin’in Güney Çin Denizi'ndeki tehlikeli ve saldırgan tutumundan ve hukuka aykırı hak iddialarından “ciddi endişe duyulduğu” vurgulandı.
12.04.2024 Dünya
Gözyaşlarıyla ölen kuzenini aradı, tüm dünya öğrendi! Beyaz kulübenin sırrı
Gözyaşlarıyla ölen kuzenini aradı, tüm dünya öğrendi! Beyaz kulübenin sırrı Kuzenini kanserden kaybettikten sonra günlerini acı içerisinde geçiriyordu. Aklına bahçesine telefon kulübesi inşa etme fikri geldi. Bu sayede ona söylemedikleri söyleyecek, hasretini giderecekti. "Normal bir telefon hattı üzerinden aktarılması mümkün olmadığı için rüzgarla taşınsın istedim” diyen bahçıvanı artık tüm dünya tanıyor.
11.04.2024 Yaşam
Endonezya'da 6.6 büyüklüğünde deprem
Endonezya'da 6.6 büyüklüğünde deprem Pasifik Ateş Çemberi üstündeki adalar ülkesini sarsan depremin ardından tsunami beklenmediği duyuruldu, yetkililer Molucca Denizi çevresinde yaşayanları artçı şoklar için uyardı.
9.04.2024 Dünya
Deniz piyadelerine savaş emri! Washington Post fotoğraflarla duyurdu: Büyük savaş öncesi akılalmaz plan
Deniz piyadelerine savaş emri! Washington Post fotoğraflarla duyurdu: Büyük savaş öncesi akılalmaz plan Tayvan nedeniyle Pasifik'te ABD-Çin savaşının patlamasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Washington Post gazetesi de bu bağlamda yayınladığı haberinde ABD'nin en önemli askeri birliği olan deniz piyadelerinin Çin için özel hazırlandığını ve görevlerini açıkladı.
30.03.2024 Dünya
Derin deniz madenciliği yarışı neden hızlandı?
Derin deniz madenciliği yarışı neden hızlandı? Okyanus yüzeyinin binlerce metre altında, devasa maden yatakları bulunuyor. Bu madenlerin birçoğu, iklim değişikliğine karşı mücadelede dünyanın kritik olarak ihtiyaç duyduğu temiz enerji dönüşümü için kilit önemde.
27.03.2024 Dünya
Denizin dibi kaynamaya başladı! Kanadalı uzman konum verdi: 7.9 şiddetinde deprem olacak
Denizin dibi kaynamaya başladı! Kanadalı uzman konum verdi: 7.9 şiddetinde deprem olacak Kanadalı deprem uzmanları, ABD'nin kuzeyinde bulunan Washington eyaletinin kıyılarında akılalmaz bir keşifte bulundu. Saatte 200 depremin meydana geldiği nokta hakkındaki detaylar tüyler ürpertti.
14.03.2024 Dünya
Balinalar azalıyor
Balinalar azalıyor Küresel ısınmanın etkisiyle oluşan denizlerdeki sıcak hava dalgasının 7 bin kambur balinanın açlıktan ölümüne neden olduğu belirtildi.
1.03.2024 Dünya
500 milyon TL'lik saray yavrusu uçurumun kıyısında!
500 milyon TL'lik saray yavrusu uçurumun kıyısında! ABD, Pasifik Okyanusu kıyısındaki malikaneyi konuşuyor. 16 milyon dolarlık evin yanı sıra bölgedeki diğer evler uçurumun kıyısında sallanırken, sahipleri ise taşınmayı kabul etmiyor.
26.02.2024 Dünya
Bu balığı sakın tüketmeyin: Yüzgeçleri kesilmeden yenilirse kesinlikle öldürür
Bu balığı sakın tüketmeyin: Yüzgeçleri kesilmeden yenilirse kesinlikle öldürür Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, çok çeşitliliğe sahip olan balık türlerinden bazılarının bilinçsiz şekilde tüketildiğinde ölüme yol açabileceğini dikkat çekerek, “Aslan balığı, eğer yüzgeçleri kesilmeden yenilecek olursa kesinlikle ölüme yol açar. Balon balığı da kesinlikle tüketilmemelidir. Vatandaşlarımıza tavsiyem, bilmedikleri balığı kesinlikle yememelidirler” dedi.
13.02.2024 Haberler
Küresel ısınma tüm yıl boyunca ilk kez 1.5 dereceyi aştı
Küresel ısınma tüm yıl boyunca ilk kez 1.5 dereceyi aştı Geçtiğimiz 2023 yılı boyunca ortalama hava sıcaklığı 1.5 derecenin üzerinde seyretti. Böylece küresel ısınma, ilk kez 1 yıl boyunca 1.5 dereceyi aştı.
9.02.2024 Dünya
Sadece kapsül değil yürekler de kenetlendi
Sadece kapsül değil yürekler de kenetlendi Türkiye, 18 Ocak’ta başlayan uzay macerasında, dün yine tarihi bir ana tanıklık etti. İlk astronotumuz Alper Gezeravcı’nın da yer aldığı Dragon kapsülü, 36 saatlik uçuşun ardından dün 13.47’de Uluslararası Uzay İstasyonu’na başarıyla kenetlendi.
21.01.2024 Gündem
Bu adada 50 kişi var, göç edene arazi ücretsiz! 'Fatura ödeyecek kadar çalışıyoruz'
Bu adada 50 kişi var, göç edene arazi ücretsiz! 'Fatura ödeyecek kadar çalışıyoruz' Maviliğin ortasında adeta cennetten bir köşe, üzerinde ise sadece 50 kişi yaşıyor. Turistlerin gözde yerlerinden olan bu adada çalışanlar saat başına 10 dolar yani 187 lira kazanıyor. Ayrıca hükümet buraya göç edenlere de ev inşa etmeleri için ücretsiz arazi veriyor.
18.01.2024 Yaşam
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film Önerileri
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film Önerileri Film dünyasının sevilen türleri arasında gerilim, komedi, macera ve aksiyon filmleri başı çekiyor. Her yaş grubundan bireylere uygun çekilen filmler izlerken kişiyi işlediği konuya adapte ediyor. Yönetmen koltuğunda dünyaca ünlü isimlerin oturduğu ve kadrosunda önemli isimlerin yer aldığım filmler bulunuyor. Aileniz veya arkadaşlarınızla izleyebileceğiz en iyi, en yeni, sürükleyici, tehlikeli ve macera içeren Türk ve yabancı aksiyon film önerileri için sizin için hazırladığımız aksiyon filmleri 2024 içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.01.2024 Kültür Sanat
Nikaragua Hakkında Bilgiler; Nikaragua Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Nikaragua Hakkında Bilgiler; Nikaragua Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Nikaragua ya da resmi ismi ile Nikaragua Cumhuriyeti, günümüzde yaklaşık olarak 129.495 km²'lik yüzölçümü ile Orta Amerika'nın hemen hemen en büyük ülkesidir. İşte, Nikaragua hakkında merak edilen tüm detaylar.
3.01.2024 Tatil
Palau Hakkında Bilgiler; Palau Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Palau Hakkında Bilgiler; Palau Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Palau ya da resmi ismi ile Palau Cumhuriyeti, günümüzde bir Okyanusya ülkesi olarak bilinmektedir. İşte, Palau ülkesi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
3.01.2024 Tatil
Brunei Hakkında Bilgiler; Brunei Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Brunei Hakkında Bilgiler; Brunei Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Resmi adı, Brunei Barış Devleti olan ülke, İslami monarşi ile yönetilir. Büyük saraylarının yanı sıra, modern görünümüyle, büyüleyici olduğu söylenebilir. Petrol rezervi, ülkenin en önemli gelir kaynakları arasında bulunuyor. Brunei nerede, bayrağının anlamı nedir, resmi para birimi hanisi, başkenti neresi, nüfusu nede kadar gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.
3.01.2024 Tatil
Fiji Hakkında Bilgiler; Fiji Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Fiji Hakkında Bilgiler; Fiji Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Fiji Adaları Cumhuriyeti, 215 tanesi ıssız ada toplamda 322 adadan ve adacıktan oluşur. Yönetim olarak 9 ada olmak üzere bölgelere ayrılır. Fiji nüfusu ne kadar, ülke hangi kıtada, başkenti neresi, resmi dili hangisi gibi soruların cevaplarını derledik.
2.01.2024 Tatil
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Kuzey Amerika'da yer alan Kanada, dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Resmi adı Kanada Dominyonu olan ülke toplamda 9.98 milyon karelik yüz ölçümüne sahiptir. İklim şartlarından dolayı kuzeye gidildikçe nüfus yoğunluğu azalır. Kanada bayrağının anlamı nedir, başkenti neresidir? Sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
Kostarika Hakkında Bilgiler; Kostarika Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kostarika Hakkında Bilgiler; Kostarika Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Kosta Rika günümüzde sıklıkla ziyaret etmek istenilen bir Orta Amerika ülkesi olmaktadır. Bu bakımdan Kosta Rika ülkesi nerededir? Kosta Rika ülkesinin şehirleri, başkenti gibi konular hakkında detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.
2.01.2024 Dünya
Dünya 7.6'lık depremi konuşuyor! Japonya'nın kaderini değiştiren tarih
Dünya 7.6'lık depremi konuşuyor! Japonya'nın kaderini değiştiren tarih Japonya'daki 7.6'lık depremde can kaybı 48'e çıktı, tsunami uyarısı 13 yıl önceki travmayı tetikledi. Her şeye rağmen Japonya'nın bu kadar büyük bir depremle nasıl başa çıktığı, halihazırda bir numaralı gündem.
2.01.2024 Dünya
Japonya'daki 7.6'lık depremden saniyeler önce gelen uyarı ve yaşanan panik kameraya böyle yansıdı
Japonya'daki 7.6'lık depremden saniyeler önce gelen uyarı ve yaşanan panik kameraya böyle yansıdı Japonya'daki 7.6'lık depremde can kaybı 30'a çıktı, tsunami uyarısı 13 yıl önceki travmayı tetikledi. Her şeye rağmen Japonya'nın bu kadar büyük bir depremle nasıl başa çıktığı, halihazırda bir numaralı gündem.
2.01.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Pasifik Okyanusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.