Pasifik Okyanusu

Pasifik Okyanusu

Son dakika Pasifik okyanusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pasifik okyanusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pasifik okyanusu haber sayfamızda...

Pasifik Okyanusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.512 pasifik okyanusu haberi bulunmuştur.
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtular
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtularUkrayna'nın işgalinden bu yana ilk kez birlikte uçan Çin ve Rus bombardıman jetleri, ABD lideri Biden Tokyo'dayken Japonya kıyılarına yaklaştı. Japon ve Güney Kore savaş uçakları yıldırım gibi havalandı. Pasifik üstündeki eşi benzeri olmayan gerilim dünya gündeminin ilk sırasına yerleşti, Ruslar görüntüleri resmi televizyondan paylaştı.
24.05.2022Dünya
Son dakika... ABD: Askeri olarak müdahale edeceğiz
Son dakika... ABD: Askeri olarak müdahale edeceğizRusya'nın işgale giriştiği Ukrayna'ya milyarlarca dolarlık silah sağlayan ABD, bir diğer tehdit altındaki ülke Tayvan için Çin'e açık şekilde gözdağı verdi. Pekin yönetiminden ise ABD'ye jet cevap geldi.
23.05.2022Dünya
Son dakika... Kuzey Kutbu'nda deprem
Son dakika... Kuzey Kutbu'nda depremNorveç'in kuzeyindeki Longyearbyen'e 723 kilometre mesafede gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki depremi, bir dizi artçı sarsıntı takip etti.
21.05.2022Dünya
Avustralya açıklarında 6.9 büyüklüğünde deprem
Avustralya açıklarında 6.9 büyüklüğünde depremAvustralya’ya bağlı olan ve Pasifik Okyanusu’nda yer alan Macquarie Adası açıklarında 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.
19.05.2022Dünya
Son dakika: Macquarie Adası'nda 6.9 büyüklüğünde deprem!
Son dakika: Macquarie Adası'nda 6.9 büyüklüğünde deprem!Son dakika haberine göre, Pasifik Okyanusu'nun güneybatısında Yeni Zelanda ve Antarktika arasında yer alan Macquarie Adası'nda deprem meydana geldi. Devasa Pafisik Ateş Çemberi fay hattı üstünde gerçekleşen depremin büyüklüğü 7.3'ten 6.9'a düşürüldü.
19.05.2022Dünya
Yetkililer doğruladı: Atom bombasından daha büyük!
Yetkililer doğruladı: Atom bombasından daha büyük!15 Ocak'ta meydana gelen yanardağ patlamasından sonra dört gün boyunca ülkeyle iletişim kurulamadı. Şiddetli patlamanın ardından tsunami de meydana gelmiş, bazı yerleşim alanları su altında kalmıştı. Büyük felaketle ilgili yapılan bir açıklama ise tüyler ürpertti.
16.05.2022Dünya
'Uzaylılar neden hâlâ gelmedi?' sorusuna bilim insanlarından ürkütücü yanıt
'Uzaylılar neden hâlâ gelmedi?' sorusuna bilim insanlarından ürkütücü yanıtUzaylıların neden hâlâ Dünya’yı ziyaret etmediği veya insanlarla iletişim kurmadığı gökbilim camiasında uzun süredir tartışılıyor. En son iki bilim insanı bu soruya insanlığı ilgilendiren bir kabus senaryosuyla yanıt verdi.
12.05.2022Dünya
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganları
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganlarıSon dakika haberlere göre, Kızıl Meydan'daki Zafer Günü törenlerinde kürsüye çıkan Putin, Ukrayna'yı cehenneme çeviren kararını "Batı topraklarımızı işgale hazırlanıyordu. Başka planları vardı, bizi dinlemediler" diyerek savundu. Polonya'da ise mezarlığa çiçek bırakan Rus Büyükelçi kimsenin beklemediği bir protestoya uğradı.
9.05.2022Dünya
Son dakika... Tayvan'da deprem
Son dakika... Tayvan'da depremBaşkent Taipei'yi de sallayan şiddetli depremin büyüklüğü, 6.3 olarak açıklandı. Depremin merkez üssü, Japonya'nın en güneyindeki Yonakuni adasına daha yakın konumda.
9.05.2022Dünya
Hayalet ada! Uydudan görünüyordu, gidip baktıklarında şoke oldular
Hayalet ada! Uydudan görünüyordu, gidip baktıklarında şoke oldularUyduda bir görünüp bir kaybolan ada tüm dünyayı şaşkına çevirdi. Bilim insanlarının keşif için gittikleri bölgede neler oluyor? İşte 'hayalet ada'nın ardındaki gizem...
7.05.2022Dünya
Tayvan: 'Çin donanması Pasifik’te'
Tayvan: 'Çin donanması Pasifik’te'Tayvan Savunma Bakanlığı, Tayvan’a yakın bölgede Çin Halk Cumhuriyetine ait savaş gemilerinin tespit edildiğini duyurdu.
3.05.2022Dünya
Ünlü ismin 'uzaylı' çıkışı ortalığı karıştırdı! Okyanusun dibinden toplayacak
Ünlü ismin 'uzaylı' çıkışı ortalığı karıştırdı! Okyanusun dibinden toplayacakUzay araştırmalarına dair sıra dışı yorumlarıyla adından sıkça söz ettiren ABD'li astrofizikçi Avi Loeb’un, dünyaya düşen bir meteorla ilgili söyledikleri tartışma yarattı. 'Yıldızlararası nesne'yi uzaylıların yaptığını iddia ederek bilim dünyasını karıştıran astrofizikçinin gerçekleştirmek istediği araştırma da gündeme bomba gibi düştü.
30.04.2022Dünya
Son dakika... Nikaragua'da 6.8 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Nikaragua'da 6.8 büyüklüğünde depremOrta Amerika ülkesinin açıklarında gerçekleşen sarsıntının merkez üssü, Masachapa kasabasına yalnızca 61 kilometre uzaklıkta.
21.04.2022Dünya
Dev fay hattı Pasifik Ateş Çemberi'nde peş peşe depremler
Dev fay hattı Pasifik Ateş Çemberi'nde peş peşe depremlerBirkaç saat içerisinde büyüklükleri Vanuatu'da 5.8, Endonezya'da 5.4 ve Kermadec Adaları'nda 5'i bulan çok sayıda deprem kaydedildi.
17.04.2022Dünya
Transatlantik Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Transatlantik Ülkeleri Hangileridir?
Transatlantik Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Transatlantik Ülkeleri Hangileridir?Başka dillerden dilimize geçen oldukça fazla kelime bulunmaktadır. Bu kelimeler kullanım alanlarına ve anlamlarına göre kişilere bilgi akışı sağlamaktadır. Son dönemde kitaplarda ya da yayınlanan yazılarda en çok geçen kelimelerden biri ise transatlantik kelimesidir. TDK sözlük anlamı da merak edilen bu kelime için oldukça fazla kişi detaylı araştırma gerçekleştirmektedir. Yapılan araştırmalar sonunda çeşitli bilgilere erişim sağlanmaktadır. TDK sözlük anlamı ne demek ve transatlantik ülkeleri hangileridir detayları ile derledik
15.04.2022Eğitim
ABD ordusu doğruladı: Yıldızlararası meteor Dünya'ya çarptı!
ABD ordusu doğruladı: Yıldızlararası meteor Dünya'ya çarptı!Saniyede 60 kilometre hızla hareket eden ve Güneş sistemimizin dışından gelen yıldızlararası meteor, Dünya'ya arkadan çarptı. ABD Savunma Bakanlığı'nın bir parçası olan ve uzaydaki askeri operasyonlardan sorumlu komutadan gelen bir mektup, Harvard Üniversitesi'nde araştırmalar yapan Amir Siraj'ın keşfini doğruladı ve çalışmalara hız verildi.
14.04.2022Dünya
Son dakika... Yeni Kaledonya'da 7 büyüklüğünde deprem!
Son dakika... Yeni Kaledonya'da 7 büyüklüğünde deprem!Tadine kasabasına 278 kilometre mesafede gerçekleşen depremden saatler önce bölge 6.9'la sallandı. İki büyük deprem arasında ise büyüklüğü 5.1'i bulan çok sayıda sarsıntı kaydedildiği dikkat çekiyor.
31.03.2022Dünya
Rus ordusunda büyük şok! İsyan mı çıktı?
Rus ordusunda büyük şok! İsyan mı çıktı?İşgalin büyük oranda durması, sahada karşılaşılan lojistik zorluklar ve verilen ağır asker kaybı, Rus ordusunda çalkantı yarattı. Ukrayna'daki bazı birliklerde isyan çıktığı iddia ediliyor. Mariupol kentinde sıkışan yaklaşık 150 bin kişinin tahliyesi için ise diplomatik görüşmeler sürüyor.
27.03.2022Dünya
Son dakika... Son komutan bir korgeneral! Ukrayna'da kaybedilen Rus generaller listesi yayınlandı
Son dakika... Son komutan bir korgeneral! Ukrayna'da kaybedilen Rus generaller listesi yayınlandıSon dakika haberlere göre, ikinci kez öldürülen askerlerinin sayısını açıklayan Rus ordusuna bir kara haber de Herson şehrinden geldi. Korgeneral Yakov Rezanstev Ukrayna işgalinde Putin'in kaybettiği sekizinci ve en üst rütbeli general oldu. Japonya'ya gözdağı veren Putin, Kuril Adaları'nda tehlikeli bir hamle yaptı. Üst düzey analist ise, Ukrayna'da başarısız olan Putin'in zor bir tercihle karşı karşıya olduğunu söylüyor.
27.03.2022Dünya
Taal Yanardağı patladı
Taal Yanardağı patladıPasifik Ateş Çemberi'nde yer alan Filipinleri sarsan patlamanın ardından gökyüzüne 1,5 kilometre yükselen duman püskürdü. Yetkililer, yanardağda sismik hareketliliğin sürdüğünü söylüyor.
26.03.2022Dünya
Büyük Okyanus Nerede Yer Alır? Derinliği, Yüzölçümü Ve Kıyıları
Büyük Okyanus Nerede Yer Alır? Derinliği, Yüzölçümü Ve KıyılarıOkyanus bir coğrafya terimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Okyanus aslında ana karaları birbirinden ayıran büyük denizdir. Okyanus denilen bu su kütlesi bir gezegenin hidrosferinin çoğunu meydana getirir. İşte okyanus dendiğinde literatürde ilk akla gelen önemli okyanuslar olarak Hint okyanusu, Kuzey Kutbu okyanusu, Güney Kutbu okyanusu, Atlantik okyanusu ve Pasifik okyanusu gelmektedir. Pasifik okyanusunun bir diğer ismi de Büyük okyanustur. Büyük okyanus nerede yer alır, derinliği, yüz ölçümü ve kıyıları nedir detayları ile derledik.
23.03.2022Eğitim
Son dakika... CANLI BLOG - Ukrayna NATO'ya katılacak mı? NATO Genel Sekreteri Stoltenberg açıkladı...
Son dakika... CANLI BLOG - Ukrayna NATO'ya katılacak mı? NATO Genel Sekreteri Stoltenberg açıkladı...Son dakika haberlere göre, Rus işgalciler Karadeniz'den Odesa'yı bombardımana tuttu, Kiev ve diğer şehirlerde patlamalar var. Rus ordusu, bu kez Suriye'de de bulunmuş bir generalini kaybetti. İki gazeteci daha öldürüldü, Kiev'e gelen ilk yabancı liderler Zelenskiy ile buluştu. Ukrayna lideri ABD'ye seslenerek "11 Eylül'ü hatırlayın" dedi ve hava sahasının kapatılmasını istedi. ABD'nin Kiev Büyükelçiliğinden de korkunç bir iddia geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yeni açıklama yaptı. Stoltenberg Ukrayna'nın NATO'ya katılıp katılmayacağı konusundaki soruya da yanıt verdi.
17.03.2022Dünya
Yeni Zelanda'da 6,6 büyüklüğünde deprem!
Yeni Zelanda'da 6,6 büyüklüğünde deprem!Yeni Zelanda'nın Kermadec adalarında 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
2.03.2022Dünya
ABD savaş için tarih verdi, tahliye başlıyor! İsrail basını yazdı
ABD savaş için tarih verdi, tahliye başlıyor! İsrail basını yazdıUkrayna'nın başkenti Kiev'den hem Amerikalı hem de Rus diplomatlar tahliye ediliyor, İngiltere ordusu da tüm askerlerini bu hafta sonu çekiyor. AFP, Karadeniz'e açılan savaş gemilerinden ilk fotoğrafları dünyaya servis etti. Dünyanın merakla beklediği Biden - Putin görüşmesi gerçekleşti. Kritik görüşme sonrası Beyaz Saray ve Kremlin'den açıklamalar peş peşe geldi. İsrail basını da Washington'ın Tel Aviv yönetimine işgale ilişkin tarih paylaştığını yazdı.
13.02.2022Dünya
Son dakika: Gerilim Pasifik Okyanusu'nu aştı! Rus sularında belirdi
Son dakika: Gerilim Pasifik Okyanusu'nu aştı! Rus sularında belirdiGelen son dakika haberine göre; Tüm dünya Ukrayna-Rusya gerilimi takip ederken sıcak bir haber gündeme bomba gibi düştü. Rusya Savunma Bakanlığı, Kuril Adaları içindeki Urup Adası karasularında, ABD'ye ait bir denizaltının tespit edilerek uzaklaştırıldığını duyurdu.
12.02.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Pasifik Okyanusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.