Pasifik Okyanusu

Pasifik Okyanusu

Son dakika Pasifik okyanusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pasifik okyanusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pasifik okyanusu haber sayfamızda...

Pasifik Okyanusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.358 pasifik okyanusu haberi bulunmuştur.
İki günü aynı anda yaşayan ülke Kiribati
İki günü aynı anda yaşayan ülke KiribatiPasifik Okyanusu'nda bulunan Kiribati birbirinden oldukça uzağa yayılmış adalardan oluşuyor. Çok geniş bir alana yayılan küçük adalardan oluşan ülke aynı anda iki farklı günü yaşamakta. Kiribati, dünyanın geri kalanına uzak konumu nedeniyle ulaşımı oldukça zahmetli. Üstelik Kiribati'ye gitmek isteyen hemen hemen tüm ülke vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Kiribati aynı zamanda dünyada yeni yıla hem ilk giren hem de son giren ülke olma özelliği taşıyor. Bunun nedeni Kiribati topraklarının gün dönümü üzerinde yer alması.
7.05.2021Tatil
NASA ve SpaceX astronotları Dünya'ya geri döndü!
NASA ve SpaceX astronotları Dünya'ya geri döndü!Dünya'ya geri dönüşleri birkaç kez ertelenen 4 astronotun görevleri sona erdi ve nihayet canlı yayın ile gezegene geri döndü.
2.05.2021Haberler
Son dakika... Şili'de deprem
Son dakika... Şili'de depremCoquimbo kentinin hemen kıyısında gece yarısı gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki sarsıntı, komşu ülke Arjantin'de de hissedildi.
2.05.2021Dünya
NASA ve SpaceX astronotları Dünya'ya geri döndü!
NASA ve SpaceX astronotları Dünya'ya geri döndü!Dünya'ya geri dönüşleri birkaç kez ertelenen 4 astronotun görevleri sona erdi ve nihayet canlı yayın ile gezegene geri dönüyorlar.
2.05.2021Teknoloji
Şimdi de Hawaii’yi ‘gizlice’ fethediyor
Şimdi de Hawaii’yi ‘gizlice’ fethediyorFacebook’un patronu Mark Zuckerberg aleyhinde daha önce Hawaii’de yerlileri topraklarından zorla uzaklaştırdığı gerekçesiyle kampanya başlatılmıştı. Ama Zuckerberg’in Hawaii’deki arazi imparatorluğunu iki katına yükselttiği ortaya çıktı
2.05.2021Dünya
Son dakika: Her an vurabilir! 8'den büyük deprem bekleniyor...
Son dakika: Her an vurabilir! 8'den büyük deprem bekleniyor...Mart ayında meydana gelen 8.1 ve 7.4 büyüklüğündeki depremlerin ardından yayınlanan yeni araştırma, devasa fay hattında büyük bir kırılmanın gerçekleşeceğini ortaya koyuyor.
20.04.2021Dünya
Pandemiden 1 yıl sonra ilk vaka görüldü!
Pandemiden 1 yıl sonra ilk vaka görüldü!Fiji Cumhuriyeti'nde bir yıl sonra 53 yaşında bir kadının koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından ülkenin en büyük iki kenti Nadi ve Lautoka'da ilk kez karantina ilan edildi.
19.04.2021Dünya
Son dakika: Rus savaş uçağı acil havalandı! ABD ile tehlikeli yakınlaşma...
Son dakika: Rus savaş uçağı acil havalandı! ABD ile tehlikeli yakınlaşma...Son dakika haberine göre Rusya ile ABD arasındaki tansiyon gittikçe artmış durumdayken, Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklaması şok etkisi yarattı.
16.04.2021Dünya
Son dakika... ABD duyurdu! Rus uydusu Pasifik'te parçalandı
Son dakika... ABD duyurdu! Rus uydusu Pasifik'te parçalandıRus medyası, ABD Hava Kuvvetleri verilerine göre üç yıl önce fırlatılan askeri uydu Kosmos 2525'in atmosferine girdikten saatler sonra enkaza dönüştüğünü bildiriyor.
5.04.2021Dünya
Son dakika... Bir ay içinde aynı yerde büyük deprem!
Son dakika... Bir ay içinde aynı yerde büyük deprem!Pasifik Ateş Çemberi üzerinde bulunan Yeni Zelanda'ya bağlı Kermadec Adaları'nda bugün 6.3 büyüklüğünde bir sarsıntı gerçekleşti. Bölgede Mart ayı başında 8.1 ve 7.4 büyüklüğünde depremler yaşanmıştı.
1.04.2021Dünya
Tarihi an! ABD uydusu rekoru gördü, -111 derece...
Tarihi an! ABD uydusu rekoru gördü, -111 derece...Dünyanın en soğuk bulut kümesi Pasifik Okyanusu üzerinde sıfırın altında 111,2 derece olarak saptandı.
31.03.2021Dünya
NASA'dan dikkat çeken açıklama: Kalp küçülüyor
NASA'dan dikkat çeken açıklama: Kalp küçülüyorABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 2030'da Mars'a insan göndermeye hazırlanırken, uzayda uzun süre geçirmenin fiziksel etkileri konusunda yürütülen bir araştırmada kalp ile ilgili yeni bir bulgu elde edildi.
30.03.2021Teknoloji
Son dakika... Ortaya çıktı! Dünya bunu konuşuyor...
Son dakika... Ortaya çıktı! Dünya bunu konuşuyor...ABD'ye ait Noaa-20 uydusunun kamerasına takılan görüntü tarihi bir sonuca yol açtı, bilim insanları dünyanın kıyametin eşiğinden döndüğünü söylüyor.
28.03.2021Dünya
Pasifik cenneti Hawaii
Pasifik cenneti HawaiiHawaii takımadaları Pasifik Okyanusu'nun ortasında eyaleti olduğu Amerika Birleşik Devletleri'ne yüzlerce kilometre açıkta yer alıyor. Dünyanın en ünlü tatil cennetinden biri olarak kabul edilen Hawaii, dört mevsim yazın yaşandığı, tropikal iklimiyle pek çok insanın hayalini süsleyen Hawaii, sık sık yaşanan yanardağ patlamalarıyla da gündemde. İkinci Dünya Savaşı'nda dönüm noktası anlardan biri olan Pearl Harbor baskınının da gerçekleştiği Hawaii, ABD'ye bağlı olup Birleşik Krallık (İngiltere) bayrağı taşıyan tek eyalettir.
15.03.2021Tatil
Karaismailoğlu: Bakanlığın bütçesi Türkiye'nin yarınları için kullanılacak
Karaismailoğlu: Bakanlığın bütçesi Türkiye'nin yarınları için kullanılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlığının bütçesinin Türkiye'nin yarınları için kullanılacağını belirterek, "Yapılan her yol, her köprü, her tünel, yük ve insan taşımada Türkiye'nin bölgesel olanaklarını artırmış, lojistik bir güç olarak, ülkemizin bulunduğu coğrafyada odaklanan yeni ticari koridorlar üzerinde hakimiyetimizi artırmıştır." dedi.
14.03.2021Ekonomi
Son dakika... 8.1 ve 7.4 büyüklüğünde depremler oldu! Tsunami bekleniyor
Son dakika... 8.1 ve 7.4 büyüklüğünde depremler oldu! Tsunami bekleniyorGelen son dakika haberine göre; Yeni Zelanda’ya bağlı Kermadec Adaları’nda yaşanan deprem fırtınasının ardından tsunami alarmı verildi, sahilde yaşayanlardan acilen evlerini terk edip yüksek yerlere çıkmaları isteniyor.
5.03.2021Dünya
688 Nerenin Telefon Kodu? +688 Hangi Ülkeye Ait?
688 Nerenin Telefon Kodu? +688 Hangi Ülkeye Ait?Ülke telefon kodları, ülkelerin birbiri ile kolay ve doğru şekilde iletişim kurmasına yardımcı olur. Bu sebeple, her ülke telefonda iletişim açısından kendi ülke kodunu belirlemiştir. Her ülkenin kullandığı telefon kodu ile iletişim sağlama imkanı vardır. İşte 688 alan koduna ait merak edilenler.
22.04.2020Telefon Kodu
1 Nerenin Telefon Kodu? +1 Hangi Ülkeye Ait?
1 Nerenin Telefon Kodu? +1 Hangi Ülkeye Ait?Şehirler ve ülkeler arasındaki telefonla iletişimin en önemli iletişim aracı alan kodudur. Alan kodu, ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Dünya üzerindeki ülke sayısı kadar alan kodu vardır. Alan kodları 1 rakamı ile başlar ve çok haneli rakamlara doğru devam eder. 1 rakamının hangi ülkenin alan kodu olduğunu sizin için hazırladık.
22.04.2020Telefon Kodu
Dünya Okyanus Hendekleri Haritası: Okyanus Hendeği Nedir Ve Nasıl Oluşur?
Dünya Okyanus Hendekleri Haritası: Okyanus Hendeği Nedir Ve Nasıl Oluşur?Okyanus hendekleri okyanusların en derin kısımlarında yer alan ve dar olan bölümlerdir. Bunlara aynı zamanda denizaltı vadilere ismi de verilmektedir. Dünyanın birçok farklı bölgesinde bulunur. Peki dünya okyanus hendekleri Haritası: okyanus hendeği nedir ve nasıl oluşur? İşte cevaplar.
14.09.2020Haritalar
Uçsuz bucaksız bir dünya Sibirya
Uçsuz bucaksız bir dünya SibiryaUral Dağları'ndan neredeyse Pasifik Okyanusu'na kadar uzanan geniş bir coğrafyayı kapsayan Sibirya, Türklerin tarih sahnesine ilk çıktığı coğrafya olarak da biliniyor. Zengin yer altı kaynakları sayesinde günümüzde Rusya ekonomisinde büyük öneme sahip olan Sibirya, 13 milyon kilometrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Dünyada en çetin kış koşullarının hüküm sürdüğü bölgelerden biri olan Sibirya, doğal güzellikleriyle de büyüleyici bir görselliği sahip.
3.03.2021Tatil
Avustralya'da 17 bin 300 yıllık kanguru çizimi bulundu
Avustralya'da 17 bin 300 yıllık kanguru çizimi bulunduAborjin kaya resimleriyle bilinen Kimberley'de ortaya çıkarılan çizim, dünya çapında yankı buldu. 2 metre boyutundaki çizimin Pasifik Okyanusu'ndaki adalarda bulunan hayvan resimleriyle bağlantısı araştırılıyor.
23.02.2021Dünya
Dünyada kalan tek Shelby Cobra 427 Snake satışa çıkıyor
Dünyada kalan tek Shelby Cobra 427 Snake satışa çıkıyor2012 yılında vefat eden ünlü otomotiv tasarımcısı, yarışçı ve girişimci Carroll Hall Shelby’nin özel koleksiyonundaki Shelby Cobra 427 Snake, Mart ayında düzenlenecek açık artırmayla satışa çıkarılacak.
19.02.2021Teknoloji
Vanuatu'da 6.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Vanuatu'da 6.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiGelen son dakika haberine göre; Güney Pasifik Okyanusu'nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu'da 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
16.02.2021Dünya
Denizaltı ve gemi çarpıştı!
Denizaltı ve gemi çarpıştı!Japonya açıklarında su yüzeyine çıkan bir denizaltı ile ticari geminin karıştığı kaza, Aşizuri Burnu'nda gerçekleşti. Yerel medya, Japon denizaltısındaki üç askerin yaralandığını bildiriyor.
8.02.2021Dünya
Suga'dan Moskova ile müzakereyi sürdüreceği mesajı
Suga'dan Moskova ile müzakereyi sürdüreceği mesajıJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, ülkenin kuzey komşusu Rusya ile Kuril Adaları'na ilişkin sorunun çözülmesi için müzakereyi sürdüreceğini belirtti.
8.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Pasifik OkyanusudepremRusyaABDPasifik

Pasifik Okyanusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.