Ufak Tefek Cinayetler neden sıkıcı olmaya başladı?

Son iki bölümde diziye nasıl bir yön vereceğini anlayamadığımız olaylar oluyor. Yangındı, oda kartlarıydı derken, hayırdır senaristler? Konu sıkıntısı mı var?
Ufak Tefek Cinayetler neden sıkıcı olmaya başladı?

Farklı başlayan bir diziydi Ufak Tefek Cinayetler. İlk bölümünden beri izleyici çok sevdi. Havada uçuşan kurşunlar, çatışan mafya babaları ve birbirine benzer aşk hikayeleri yoktu burada. Dört lise arkadaşının geçmişten günümüze kadar gelen entrika dolu ilişkileri çok iyi işleniyordu. Dizinin adı da konuyu çok iyi özetliyordu. Başkaları için sıradan olabilecek olayların, bir diğer insan hayatını iyi ya da kötü nasıl değiştirdiğini anlatan güzel bir hikaye… Bazı olayların hayatta 'cinayet etkisi' yaratabileceğinin güzel bir örneği... Dizinin sağduyulu karakteri Oya’nın kötü bir şaka sonucu başına gelenler gibi... Kadını, kadının güzelliğini, zekasını, isteyince yapabileceklerini anlatan güzel bir dizi.

 


 
Peki ne oldu? Son iki bölümde niye hiç heyecan yoktu? Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümde hem gereksiz hem de uzuuun bir yangın sahnesi vardı. Diziye nasıl bir yön vereceğini anlayamadığımız... Akla, mantığa aykırı ve inandırıcı olmayan... Kimsenin; hatta okul yöneticilerinin bile bilmediği arka kapıyı, okulun eski öğrencilerinden Oya biliyordu bir tek. Hatta kurnaz kadın Merve'nin bile haberi yoktu o çıkıştan! Tek katlı okulda çıkan bir yangını itfaiye söndüremedi, öğrencilere ulaşamadı. Ama Oya ve Serhan, hooop herkesi kurtarıverdi bir çırpıda.

 


 
Dün akşamki bölümde de gene konu sıkıntısı yaşanıyor gibiydi. Serhan’ın otelde kaldığını ispatlamak isteyen Pelin, oda kartlarını sorunsuzca alarak tüm odaları gezdi. Bu kadar lüks bir semtte olan otelde, herhalde hiç kamera yok ki, yakalanma endişesi de yaşamadı. Nasıl oluyorsa odalarda kimse de yoktu! Herkes dışarıdaydı! Sonra üç kadının çakırkeyif halleri ve barda çıkarılan kavga... Bu sahne de bölüme bir şey katmadı. Eğlenceli değildi, heyecanlı değildi. 

 

 

Ne oldu diziye? Oya geçmişte yaşananların hesabını sordu ve olay bitti işte! Eteklerdeki taşlar döküldü. İkili arasında aşk da yaşanmaya başladı... Yani ilişkiler arasındaki heyecan da bitti. Belki yeni karakterler lazım... Gelecek bölüm gerçekten önemli! Biz yine de heyecanla bekliyoruz. 

 

İrem Funda Çakmak    
havasutoprakbi@hotmail.com
instagram/HavaSutoprakbi
www.havasutoprak.com
 

Bu makaleye ifade bırak