Dövmelerini 'güven'le yapan dövmeci: Maison Hefner

Dövmeye özel ilgisi olan insanlara sorun, "Bir gün dövme yaptırmaktan sıkılır mısınız?" diye. Muhtemelen 'Hayır' diyeceklerdir. Sonu olmayan, uçsuz bucaksız bir tutku dövme yaptırmak. Sosyal medya sayesinde birçok konuda olduğu gibi bu konuda da ufkumuz genişledi. Dövme trendlerini artık daha yakından takip edebiliyoruz. İşte yeni trend...

Dövmelerini 'güven'le yapan dövmeci: Maison Hefner

Instagram'da popüler oldu

Londra doğumlu Monty Richthofen, ya da daha bilinen ismiyle Maison Hefner, son günlerde çok konuşulan bir dövmeci. Olayı ne? Kendisine ait bir Instagram hesabı var. Ve birçok sosyal medya kullanıcısını etkilemeyi başarmış durumda. 45 bin takipçisi var ve bu sayı sürekli artıyor.

Gezeceği yerleri duyuruyor

Hefner'in 'olay'larından ilki, seyyar/göçebe bir dövmeci olması. Resmi internet sitesinde gideceği yerlerin tarihlerini yayınlıyor. Örneğin temmuz ayında önce Münih'e, daha sonra Köln'e geçecek. Ve onunla aynı şehirdeyseniz tek yapmanız gereken şey ona 'yürümek', yani Instagram'dan DM atmak. Hepsi bu kadar.

 

 

"Benim cümlelerim, senin bedenin"

Peki Hefner'in 'olay'ı sadece bu mu? Elbette değil. Asıl bomba kısım şu: "Benim cümlelerim, senin bedenin" mottosuyla dövme sanatını icra ediyor. Yani müşterileri onunla iletişime geçiyor, yüz yüze geliyorlar. Müşterileri diyor ki "Ben vücudumun şurasına dövme yaptırmak istiyorum." Bundan sonrası tamamen Hefner'ın. Hefner, o bölgeye nasıl bir dövme yapacağına kendi karar veriyor. Ve en önemlisi, müşterilerinden ona güvenmelerini istiyor.

5 bin cümle arasından seçiyor

Hefner'ın dövme stili de bildikleriniz gibi değil. Cümlelerden oluşuyor dövmeler. Olabildiğince minimal her biri. Kendince bir sözlüğü var. 5 bin cümleden birini, karşısındaki kişiye en uygun olanını Hefner seçiyor, belirliyor ve uyguluyor. Vice Magazin'e yöntemi hakkında bir de şunu söylüyor: "Müşterilerimle aramdaki en önemli şey bir uyum olması ve bana neden güvendiklerini paylaşmaları. Gerisi çok kolay."

En 'baba' konu: 'Güven'

Yani olay dönüp dolaşıp yine en 'baba' konuya dönüyor: 'Güven'... Eğer bir Hefner dövmesine sahip olmak istiyorsanız ona güvenmek zorundasınız. Ona neden güvendiğinizi paylaşmak zorundasınız. Hayatınız boyunca taşıyacağınız bu dövmede yazan cümleyi siz seçmiyorsunuz, kontrol sizin dışınızda ve pişmanlık duyma hakkınız da yok! Bu koşturmada her birimizin giderek daha da kontrol delisi insanlara dönüştüğü malum. Belki de bu dövme yöntemi ciddi bir terapi olabilir. Ne dersiniz?

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

 

Bu makaleye ifade bırak