Dövme

Dövme

Son dakika dövme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dövme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dövme haber sayfamızda...

Dövme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.521 dövme haberi bulunmuştur.
Dövme ‘telifi’
Dövme ‘telifi’Kaliforniya Federal Mahkemesi’nde görülecek bir dava “telif hakkı” konusunda önemli bir tartışmanın fitilini ateşledi.
27.06.2022Kültür Sanat
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftler cinsiyet öğrendikten sonra isim arayışına giriyor. İsimler anne ve baba adaylarının en çok durduğu konular arasında yer alıyor. Erkek çocuk bekleyen aileler bebeklerine verecekleri ismin hayatı boyunca taşıyacağı için en güzel ve anlamlı olmasını istiyor. Aileler isim ve anlamları konusunda yakınlarından fikir alıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanı sıra çiftler isimlerin anlamlarına da dikkat ediyor. Ebeveynler doğacak bebeklerine değişik, modern, keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış ve anlamları güzel olan isimleri vermeyi tercih ediyor. A harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.06.2022Bebek
Kimyasalsız dövme devri mi?
Kimyasalsız dövme devri mi?AB ülkelerinde dövmede kullanılan iki spesifik ton dahil 4 bini aşkın kimyasal yasaklandı, dövme mürekkeplerinin içeriği tamamen değiştirildi.
26.06.2022Pazar
Yeni ruh haliyle Valentino gibi...
Yeni ruh haliyle Valentino gibi...Angelina Jolie’den boşanmasının kendisini derinden yaraladığını ve yalnızlık çektiğini ilk kez açıklayan Brad Pitt, yeni fotoğrafında efsanevi oyuncu Valentino’ya benzetildi.
24.06.2022Dünya
Kösedağ Savaşı'nın tanığı 'zırhlar' bakıma alındı
Kösedağ Savaşı'nın tanığı 'zırhlar' bakıma alındıAnadolu Selçuklu Devleti ile Moğollar'ın 3 Temmuz 1243'te Sivas'ın Suşehri ilçesi yakınlarındaki Kösedağ Savaşı'ndan kalan askerlere ait 8 zırhtan 1'i, Sivas Arkeoloji Müzesi'nde özenle saklanırken, diğerleri de Kültür ve Turizm Bakanlığı Nevşehir Bölge Laboratuvarı'nda bakıma alındı
23.06.2022Gündem
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2022” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Eğlence
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
21.06.2022Eğlence
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
Öykü Karayel'in dövme pişmanlığı: Çocuğum oldu diye ne bu görmemişlik?
Öykü Karayel'in dövme pişmanlığı: Çocuğum oldu diye ne bu görmemişlik?Son olarak 'Kaderimin Oyunu' adlı dizide başrol oynayan Öykü Karayel, Fox ekranlarında yayınlanan 'İbrahim Selim ile Bu Gece' programının ikinci bölümüne konuk oldu. Şarkıcı Can Bonomo ile mutlu bir evliliği olan ünlü oyuncunun, eşi ile ilgili itirafı ve dövme pişmanlığı gündem oldu.
21.06.2022Cadde
Koreli Prof. Eşini darp etmişti! 14,5 yıla kadar hapsi istendi
Koreli Prof. Eşini darp etmişti! 14,5 yıla kadar hapsi istendiİstanbul’da bir üniversitede görevli Güney Koreli Prof. Namkook Lee eşini, “hayati tehlike meydana getirecek şekilde” darp ettiği gerekçesiyle tutuklanmıştı. Prof. Lee hakkında, 14,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
16.06.2022Gündem
Para vermekten bıkınca spor ayakkabılarını dövme yaptırdı
Para vermekten bıkınca spor ayakkabılarını dövme yaptırdıBirleşik Krallık'taki (BK) bir dövmeci, spor ayakkabılara para vermek istemeyen bir müşterisinin ayağına ayakkabılarını dövme olarak çizdi.
16.06.2022Dünya
Deniz Akkaya 'eski menajerini darp' davasında savunma yaptı!
Deniz Akkaya 'eski menajerini darp' davasında savunma yaptı!Manken Deniz Akkaya, eski menajeri Merih Yılmaz'ı, beş kişiyle birlikte darbederek, aracına el koyduğu iddiasıyla 10 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada ifade verdi. Akkaya, "Merih Yılmaz'ın hakkım olan parayı eksik yatırdığını öğrendim. Parası olmadığını, borcunu arabasıyla ödeyeceğini söyledi. Aracı üzerime almak için gittiğimizde, bu süreç yaşandı" dedi.
15.06.2022Cadde
Mini etekli kadın hırsız bacağındaki dövmeden yakalandı
Mini etekli kadın hırsız bacağındaki dövmeden yakalandıİstanbul Kâğıthane’de bir rezidansa girerek İranlı iş insanı evinden 500 bin lira değerinde ziynet eşyası ile 1000 dolar çalan biri kadın iki hırsız polis tarafından yakalandı. Daha önceden 22 adet suç kaydı bulunan kadın hırsız Hazar M.'nin bacağındaki dövme sayesinde tespit edildiği öğrenildi.
13.06.2022Haberler
Mini etekli hırsız! Bacağındaki dövme ele verdi
Mini etekli hırsız! Bacağındaki dövme ele verdiİstanbul Kâğıthane’de bir rezidansa girerek İranlı iş insanı evinden 500 bin lira değerinde ziynet eşyası ile 1000 dolar çalan biri kadın iki hırsız polis tarafından yakalandı. Daha önceden 22 adet suç kaydı bulunan kadın hırsız Hazar M.'nin bacağındaki dövme sayesinde tespit edildiği öğrenildi.
13.06.2022Gündem
Fortis Fortuna Adiuvat Ne Demek, Türkçesi Nedir? Fortis Fortuna Adiuvat Ne Anlama Gelir?
Fortis Fortuna Adiuvat Ne Demek, Türkçesi Nedir? Fortis Fortuna Adiuvat Ne Anlama Gelir?Latince bir tabir olan Fortis Fortuna Adiuvat, talih cesurları sever anlamını ifade etmektedir. Günümüzde popüler olan ve birçok sticker, defter ve dergi kapağı vb. ürünlere de ilham veren bu söz hayatımıza John Wick ile beraber girmiştir. John Wick'in sırtında dövme olarak yer alan bu söz gençler tarafından sevilmiş ve kullanılmaya devam edilmektedir. İşte, tüm detaylar.
7.06.2022Eğitim
Ahmet Ağaoğlu'dan şampiyonluk ve transfer açıklaması
Ahmet Ağaoğlu'dan şampiyonluk ve transfer açıklaması Spor Toto Süper Lig’i şampiyon tamamlayan Trabzonspor’da başkan Ahmet Ağaoğlu, sezon içerisinde birtakım kulüp yöneticilerinin camialarda gerilim yaratan açıklamaları bilinçli yaptıklarını söyleyerek, “O süreç içerisinde özellikle o dönemde eğer aynı frekansta cevap verecek olsaydım, bir anda iki büyük camiayı, taraftarını karşı karşıya getirmiş olacaktım ve önlenemez, geri dönülemez ciddi sıkıntılar yaratacak sonuçlarla karşılaşabilirdik. Ben bunu tamamen sorumsuzluk olarak değerlendiriyorum” dedi.
6.06.2022Trabzonspor
Aleyna Tilki: İnsanlar beni güzel olduğum, ünlü olduğum için seviyor
Aleyna Tilki: İnsanlar beni güzel olduğum, ünlü olduğum için seviyorHer adımı olay olan Aleyna Tilki, yüzü olduğu firmanın reklam kampanyası için seslendirdiği şarkıyı yaza merhaba partisiyle kutladı. Parti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan popçu, dövmeleriyle dikkat çekerken, "Aşkta şansız mısınız" ve "Hiç aldatıldın mı ya da terk edildin mi?" sorularına yanıt verdi.
5.06.2022Cadde
İrem Derici'den manidar paylaşım: Sırta saplanan bıçakları satsak ev mi alıyorduk?
İrem Derici'den manidar paylaşım: Sırta saplanan bıçakları satsak ev mi alıyorduk?Özel hayatıyla gündemden düşmeyen ve meslektaşı Cem Belevi'yi ikinci kez kendisini aldattığı iddiasıyla terk eden İrem Derici, sosyal medya paylaşımlarıyla da adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz haftalarda alnıma 'Enayi' ya da 'Keriz' yazdıracağım” diyerek espri yapan ünlü şarkıcı, Instagram hesabından yaptığı son paylaşımda eski aşkı Belevi'ye göndermede bulundu.
4.06.2022Cadde
Ezik Ne Demek? Ezik Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Ezik Ne Demek? Ezik Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Genellikle çarpma veya dövme sebepleri sonucunda vücutta oluşan bere manasına gelse de başka anlamlar da taşımaktadır. Ezik ne demek? Ezik TDK sözlük anlamı nedir? İşte, ezik kelimesinin kökeni ve anlamı.
2.06.2022Eğitim
İrem Derici: Alnıma 'Enayi' yazdıracağım!
İrem Derici: Alnıma 'Enayi' yazdıracağım!Son dönemde özel hayatıyla gündem olan İrem Derici, yaz sezonunun başlamasıyla birlikte konserden konsere koşturuyor. Nişantaşı'nda görüntülenen ünlü popçu, uykusuzluk ve yorgunluktan dert yanarken, yeni şarkısı hakkında konuştu. Sosyal medya paylaşımları ve dövme tutkusuyla da bilinen Derici, "Yeni yaptırdığınız dövmeler var mı?" sorusuna ise ilginç bir cevap verdi.
29.05.2022Cadde
Nakkare Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Nakkare Nasıl Çalınır?
Nakkare Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Nakkare Nasıl Çalınır?Enstrümanlar, vurmalı, telli, üflemeli ve yaylı olmak üzere dörde ayrılır. Keman ve viyolonsel; yaylı çalgılar arasında yer alır. En çok kullanılan telli çalgılar basgitar ve bağlamadır. Flüt, ney ve kaval ise üflemeli çalgılara örnek olarak gösterilebilir. Osmanlı Devletinin ilk yıllarından itibaren kullanılan nakkare ise, vurmalı bir çalgıdır. Nakkarenin özelliklerini ve nasıl çalındığını ayrıntıları ile derledik.
26.05.2022Sözlük
Hasan Can Kaya hayranlığı dövmeye dönüştü! Göğsüne ünlü ismin portresini çizdirdi
Hasan Can Kaya hayranlığı dövmeye dönüştü! Göğsüne ünlü ismin portresini çizdirdiKonuşanlar programıyla şöhreti yakalayan Hasan Can Kaya'nın bir kadın hayranı sevgisini göstermek için ünlü komedyenin portresini göğsüne dövme olarak yaptırdı. Kaya'nın hayranının bu hamlesine ne tepki vereceği ise merak konusu oldu.
25.05.2022Cadde
Beste Açar: Belki kıskanılıyor!
Beste Açar: Belki kıskanılıyor!Nikâh tarihini açıkladığı Oksal Erev'den "Şahsıma haddini aşan müdahaleler" açıklamasıyla ayrılan Beste Açar, aradığı aşkı Evren Bölek'te bulmuştu. Önceki gün Nişantaşı'nda görüntülenen çiftten Açar, sevgilisinin boşandığı eşi Ece Taşkın'ın 'hamilelik' konusundaki iddialarına karşılık dikkat çeken açıklamalar yaptı.
23.05.2022Cadde
'Geri kalmışlar'
'Geri kalmışlar'Evren Bölek, müstakbel eşi Beste Açar ile onun eski eşi ve yeni karısıyla bir araya gelmelerini eleştirenlere ateş püskürdü
23.05.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Dövme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.