Kuzey Kore şarkı söylemeyi ve içki içmeyi yasakladı

Güney Kore gizli servisi, Kim Jong-un yönetimindeki Kuzey Kore'nin vatandaşları üzerindeki yönetim gücünü artırmak için şarkı söylemeyi ve içki içmeyi yasakladığını öne sürdü.
Kuzey Kore şarkı söylemeyi ve içki içmeyi yasakladı

Kuzey Kore ilginç yasakların ülkesi.

21'inci yüzyılın trol ülkesi de diyebiliriz.

Kuzey Kore şimdi de ilginç bir yasakla vatandaşlar üzerindeki etkisini artırma peşinde.

Güney Kore gizli servisi, Kuzey Kore yönetiminin yeni bir sistemi yürürlüğe koyduğunu, bu sistemin insanların günlük yaşamındaki ekonomik zorluklarını ölçtüğünü ve bu sebeple şarkı söylemek, içki içmek gibi her türlü etkinliği yasakladığını iddia etti.

Gizli servis ayrıca Kuzey Koreli siyasetçiler Hwang Pyong-so ve Kim Won-hong'un uygunsuz davranış sebebiyle cezalandırıldıklarını da bildirdi.

Hwang Pyong-so, Kuzey Kore'nin askeri alanda en güçlü ismi olarak biliniyor. Kendisine verilen cezanın Choe Ryong-hae tarafından kararlaştırıldığı söyleniyor. 

Hwang Pyong-so, 2014'te Genel Siyasi Büro'nun başına getirilmişti.

Kim Jong-un'un Kuzey Kore halkına getirdiği yasaklar, Kuzey Kore'den kaçan kişilerce aktarılmıştı.

2013 yılında Kuzey Kore'den kaçan bir öğrenci Kim Jong-un için 'Üniversitedeki ikinci yılımdayken yeni liderimiz olarak Kim Jong-un tanıtıldı. Bunun bir şaka olduğunu düşündüm. Yakın arkadaş çevremizde Kim Jong-un'u aşağılık herif olarak anıyorduk' demişti.

Ülkeden kaçan kişiler elit tabakanın oldukça iyi şartlarda yaşam sürdüğünü fakat halkın perişan halde olduğunu söylüyor.

Güney Kore gizli servisi, son dönemde Kuzey Kore tarafından artan nükleer tehdit söylemlerinin şu an için yenisinin gelmeyeceği istihbaratını da aldıklarını belirtti.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

Bu makaleye ifade bırak