Kim Jong Un

Kim Jong Un

Kuzey Kore Ulusal Lideri Kim Jong-il'in en küçük oğludur. Kim Jong-İl'in 17 Aralık 2011 tarihinde ölmesi sonrasında Kuzey Kore Ulusal Liderliği görevine getirildi.Kuzey Kore devlet televizyonu ölen Kim Jong-İl'in yerine 20'li yaşlardaki oğlu Kim Jong-Un'un geleceğini "Büyük Halef" sözcükleriyle kamuoyuna duyurmuştur. Kuzey Kore'nin kurucusu Kim Il Sung'ın 1994 yılında ölmesinden sonra iktidara gelen Kim Jong-İl sağlık sorunları nedeniyle Eylül 2010'da en genç oğlu Kim Jong-un'u halefi olarak seçmiştir.30 Aralık 2011'de Kore İşçi Partisi Politbürosu resmen Kore Halk Ordusu Yüksek Komutanlığına Kim Cong Un'u atamıştır. 18 Temmuz 2012 tarihinde Kuzey Kore Halk Ordusunda mareşal rütbesine terfi etti. Kim Cong un, Dünyanın en genç devlet başkanıdır.İlk yılları Japon gazetelerinde yayınlanan haberlere göre, İsviçre'de, Bern yakınlarında okula gitti. İlk raporlarda 1993 yılına kadar "Chol-pak" ya da 1998 yılına kadar "Pak-kol" ismi altında Bern yakınlarında Gümligen'de en özel İngilizce "International School" a gitti. Utangaç, sınıf arkadaşları ile birlikte iyi ilişkileri olan ve bir basketbol hayranı iyi bir öğrenci olarak nitelendirildi.Nisan 2012'de, Kim Jong-un düşünülenden daha önce, 1991 ya da 1992 yılından bu yana İsviçre'de yaşamış olduğunu gösteren belgeler yayınlandı.

Kim Jong Un

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.948 kim jong un haberi bulunmuştur.
Kim'in kız kardeşi: ABD hayal kırıklığına uğrayacak
Kim'in kız kardeşi: ABD hayal kırıklığına uğrayacakKuzey Kore lideri Kim Jong Un'un kız kardeşi Kim Yo Jong, müzakere beklentisinin ABD'yi hayal kırıklığına uğratacağını bildirdi.
22.06.2021Dünya
Son dakika: Çayın fiyatı 600 liraya fırladı! Büyük kriz...
Son dakika: Çayın fiyatı 600 liraya fırladı! Büyük kriz...Yaklaşık iki yıldır sınırları kapalı olan ülkede, kuvvetli fırtına ve seller halkı felaketin eşiğine sürükledi. Sadece iki aylık gıdanın kaldığı ülkede çaresizlik gittikçe artarken, akllara 90'lı yıllarda 3 milyon kişinin hayatını kaybettiği felaket geldi.
20.06.2021Dünya
Koronavirüsle ilgili dünyada yaşanan son gelişmeler!
Koronavirüsle ilgili dünyada yaşanan son gelişmeler!Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşılar, 2 milyar 580 milyon dozu aştı.
19.06.2021Dünya
Kim ekonomik krizi bitirme sözü verdi
Kim ekonomik krizi bitirme sözü verdiKuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında karşılaştığı ekonomik zorlukların üstesinden geleceklerini ifade etti.
19.06.2021Dünya
Kim emir verdi: Hazır olun!
Kim emir verdi: Hazır olun!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Biden yönetimine doğrudan ilk mesajlarını gönderdi. Kim, ülkesinin ABD ile “hem diyaloğa hem çatışmaya” hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.
18.06.2021Dünya
Son dakika... Kim dünyaya ilan etti! Hazır olun...
Son dakika... Kim dünyaya ilan etti! Hazır olun...Bir ay ortadan kaybolup tekrar ortaya çıkan Kuzey Kore liderinin sözlerini uluslararası haber ajansları 'son dakika' koduyla servis etti, Pyongyang-Washington hattında şimşek yüklü bulutlar çarpışıyor.
18.06.2021Dünya
Son dakika... Kuzey Kore liderinden flaş ABD açıklaması!
Son dakika... Kuzey Kore liderinden flaş ABD açıklaması!AFP'nin son dakika haberine göre, Kuzey Kore lideri Kim, ABD ile ' yüzleşmeye' hazırlanması gerektiğini söyledi.
17.06.2021Dünya
Kuzey Kore lideri Kim'den 'kıtlık' uyarısı
Kuzey Kore lideri Kim'den 'kıtlık' uyarısıKuzey Kore lideri Kim Jong-un ülkedeki gıda durumunun “endişe verici” olduğu konusunda uyarıda bulunurken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında kapanma tedbirlerini uygulamaya devam edeceklerini belirtti.
16.06.2021Dünya
Son dakika: New York Times bombayı patlattı, Kim Jong-un... 'Habis kanser'
Son dakika: New York Times bombayı patlattı, Kim Jong-un... 'Habis kanser'Son dakika haberlere göre, dünyanın en kapalı ülkesi Kuzey Kore, alınan yeni yasak kararları, ağır para ve hapis cezalarının yanı sıra verilen idam kararları ile gündemden düşmezken, New York Times gazetesinin ülkenin lideri Kim Jong-un ile ilgili haberi bomba etkisi yarattı.
12.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Kim'in son fotoğrafları hayrete düşürdü! Şok detay...
Son dakika haberi: Kim'in son fotoğrafları hayrete düşürdü! Şok detay...Dünyanın en kapalı ülkesi Kuzey Kore, alınan yeni yasak kararları, ağır para ve hapis cezalarının yanı sıra verilen idam kararları ile gündemden düşmezken, ülkenin lideri Kim Jong-un'un son görüntüsü tüm dünyada şok etkisi yarattı. Hal böyle olunca ortaya atılan iddialar tsunami gibi yayıldı.
9.06.2021Dünya
Son dakika... İdam! Kim kendini aştı
Son dakika... İdam! Kim kendini aştıPopçular gibi saç kestirip pantolonlarını ayak bilekleri üzerine kıvıran gençlerin eğitim kampına gönderildiği Kuzey Kore, haftalardır ortalıklarda görünmeyen Kim'in dönüşü fırtına gibi oldu.
7.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Kim ortadan kayboldu! Dünya şokta...
Son dakika haberi: Kim ortadan kayboldu! Dünya şokta...Bir aydır görünmeyen Kuzey Kore liderinin hafta sonu katılacağı organizasyona yalnızca mektup göndermesi soğuk duş etkisi yarattı. Bir kez daha yayılan dedikoduların önü alınamıyor.
4.06.2021Dünya
Son Dakika!  Ailesine zorla izlettiler... 500 kişi önünde idam!
Son Dakika! Ailesine zorla izlettiler... 500 kişi önünde idam!500 kişi toplandı, en önce sırada ise adamın karısı, oğlu ve kızı vardı. Ailenin komşuları da kalabalığın arasındaydı. Hepsi sessizce ağlıyordu. Ardından 12 el silah sesi duyuldu. Adamın cansız bedeni, bir çuvalın içine konulup kutuya yüklenerek bilinmeyen bir yere götürülürken, dünya bu haberle tam anlamıyla dehşete düştü. İşte son dakika haberinin detayları...
29.05.2021Dünya
Kuzey Kore, Batılı saç traşı ve dar kot pantolonları yasakladı
Kuzey Kore, Batılı saç traşı ve dar kot pantolonları yasakladıKuzey Kore lideri Kim Jong-un, "kapitalist yaşam tarzını" yansıtan saç modellerini ve dar kot pantolon giyilmesini yasakladı.
27.05.2021Dünya
Dar jean pantolonla aslan saçını yasakladı
Dar jean pantolonla aslan saçını yasakladıKuzey Kore lideri Kim Jong-un, ‘çökmekte olan’ Batı kültürünün genç Kuzey Korelileri etkileyeceği korkusuyla ‘aslan yelesi’ saç stilini ve dar blue jean pantolonları yasakladı.
23.05.2021Dünya
Kim Çin aşılarını yasakladı
Kim Çin aşılarını yasakladıKuzey Kore’de üst düzey bir yetkilinin Çin yapımı bir ilacı kullandıktan sonra hayatını kaybetmesi üzerine, ülkenin lideri Kim Jong-un başkent Pyongyang’daki hastanelerde Çin tarafından üretilen ilaçların ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıların kullanımını yasakladı.
20.05.2021Dünya
Güney Kore, Kuzey'le nükleer müzakarelerin başlamasından umutlu
Güney Kore, Kuzey'le nükleer müzakarelerin başlamasından umutluGüney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Kore ile nükleer silahsızlanma müzakerelerini yeniden başlatacağından umutlu olduğunu söyledi.ö
10.05.2021Dünya
Güney Kore, ABD'nin Kuzey Kore ile nükleer diplomasiyi yeniden başlatacağından umutlu
Güney Kore, ABD'nin Kuzey Kore ile nükleer diplomasiyi yeniden başlatacağından umutluGüney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Kore ile nükleer silahsızlanma müzakerelerini yeniden başlatacağından umutlu olduğunu söyledi.
10.05.2021Dünya
Son dakika: Kuzey Kore'den gökyüzündeki 'garip nesneler' uyarısı: Virüs bulaşabilir...
Son dakika: Kuzey Kore'den gökyüzündeki 'garip nesneler' uyarısı: Virüs bulaşabilir...Kuzey Kore, insanlara havadan koronavirüs bulaştırmaya çalışan 'garip nesneler' olduğunu iddia ediyor. Söz konusu 'garip nesneler'in gizemi, Kuzey Kore, ülkedeki aktivistlerin kuzeye binlerce "propaganda" broşürü dağıtmasını engelleyemediği için Seul'e öfkelenmesinin ardından gazetelere konu oldu.
6.05.2021Dünya
Bu ülkede seyahat etmek bile yasak!
Bu ülkede seyahat etmek bile yasak!Kuzey Kore dünyanın en ilginç ve en kapalı ülkelerinden biri. Dünya üzerinde çoğu insan seyahat amaçlı farklı ülkelere gidiyor, farklı kültürler görüyor hatta bu ülkelere yerleşebiliyor. Fakat konu Kuzey Kore olunca işler biraz değişiklik gösteriyor. Kuzey Kore ile ilgili bilinenler sınırlı olunca dünyanın en kapalı ülkesi demek çok yanlış olmuyor.
26.04.2021Tatil
Son dakika: Kim Jong-un'un hedef listesinde! 'Beni öldürecek'
Son dakika: Kim Jong-un'un hedef listesinde! 'Beni öldürecek'Son dakika haberine göre, Kuzey Koreli bir sığınmacı, bu onu Kim Jong-un'un hedef listesine koysa bile, ülkede hükümetin yaptığı insan hakları ihlalleri hakkında konuşmaya kararlı.
22.04.2021Dünya
Trump'tan Biden'a Rusya eleştirisi: Olabilecek en kötü şey!
Trump'tan Biden'a Rusya eleştirisi: Olabilecek en kötü şey!Eski ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Joe Biden'ın Çin ile Rusya'yı birbirine yaklaştırdığını ve bunun ABD için "olabilecek en kötü şey" olduğunu savundu. Öte yandan Trump, 2024 başkanlık yarışına girmeyi ciddi olarak düşündüğünü yineledi.
20.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Kim, bakanı idam etti! Dünya şoka girdi...
Son dakika haberi: Kim, bakanı idam etti! Dünya şoka girdi...Eniştesini toplantıdan apar topar çıkarıp köpeklerle dolu bir kafese atan, bir generali ise piranalara parçalatan Kuzey Kore lideri, bu kez yeterli görüntülü arama yapmayan Eğitim Bakanı'nı öldürttü.
10.04.2021Dünya
Son dakika: Kim'den herkesin önünde bomba itiraf! Kuzey Kore...
Son dakika: Kim'den herkesin önünde bomba itiraf! Kuzey Kore...Dünyanın en kapalı ülkesi olarak bilinen Kuzey Kore'de, lider Kim Jong-un, parti birim sekreterleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Son dakika haberine göre, burada ülkesinin son durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kim'in itirafı dünyayı şaşkına çevirdi.
7.04.2021Dünya
Kuzey Kore, Tokyo Olimpiyatları'ndan çekildi
Kuzey Kore, Tokyo Olimpiyatları'ndan çekildiPyongyang yönetimi, olimpiyatlara katılmayacağını açıklayan ilk ülke oldu. Kuzey Kore'nin gerekçesi, sporcuları koronavirüs salgınından korumak.
6.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

kuzey koreKim Jong UnabdGüney KoreÇin

Kim Jong Un ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.