Kuzey Kore

Kuzey Kore

Son dakika Kuzey Kore haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Kore gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Kore haber sayfamızda...

Kuzey Kore

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.514 kuzey kore haberi bulunmuştur.
Kim Jong-un, Kuzey Kore'nin gelecek yıl 'çok devasa bir mücadele' vereceğini duyurdu
Kim Jong-un, Kuzey Kore'nin gelecek yıl 'çok devasa bir mücadele' vereceğini duyurduÜlkesindeki vahim gıda ve elektrik krizi sürerken konuşan Kuzey Kore lideri, 2022'nin de pek iyi geçmeyeceğinin işaretini verdi. Kim, 50 günden fazla bir süre içinde halkın önüne ikinci kez çıktı.
3.12.2021Dünya
Çin'de hapishaneden kaçan Kuzey Koreli firari 40 gün sonra yakalandı
Çin'de hapishaneden kaçan Kuzey Koreli firari 40 gün sonra yakalandıÇin'e yasadışı giriş yapmaktan suçlu bulunan Zhu Xianjian, 2013'te hapse atılmıştı. Zhu Xianjian'a yöneltilen suçlamalar arasında 2013'te Kuzey Kore'den kaçtıktan sonra hırsızlık ve soygun yapmak da var.
30.11.2021Dünya
Saniye saniye idam! Baba bildiği caninin ölümünü böyle izledi
Saniye saniye idam! Baba bildiği caninin ölümünü böyle izlediHayatına yön veren o korkunç olayı yaşadığında henüz 12 yaşındaydı. Yaşadığı büyük travmayı atlatması yıllarını aldı. O artık 23 yaşında. 11 sene boyunca adaletin yerini bulması için savaşan genç kadının başına gelenler, korku filmi senaryosu gibi bir finalle, idam yatağında böyle sona erdi.
28.11.2021Dünya
Böyle yasak görülmedi! Dünya bir kez daha Kim'i konuşuyor
Böyle yasak görülmedi! Dünya bir kez daha Kim'i konuşuyorKuzey Kore'nin diktatör lideri Kim Jong-un, bir kez daha tüm dünyayı kendisinden bahsetmek zorunda bıraktı. Kim'in daha önce akla hayala gelmeyecek ve baskıcı olduğu kadar tuhaf olan yasaklarına bir yenisi daha eklendi, bir kez daha herkes hayretler içinde kaldı.
25.11.2021Dünya
Son dakika haberleri... Squid Game'i izletti, Kuzey Kore idam edecek!
Son dakika haberleri... Squid Game'i izletti, Kuzey Kore idam edecek!Çin'den ünlü televizyon dizisinin dijital bir kopyasıyla Kuzey Kore'ye dönen öğrenci, sınıfta en yakın arkadaşlarıyla Squid Game'i izleyince kıyamet koptu. Kuzey Kore söz konusu öğrenciyi kurşuna dizecek, izleyenler ise ömür boyu veya beş yıl hapse mahkum edildi.
25.11.2021Dünya
Kim zayıflayınca deri pardösü giydi
Kim zayıflayınca deri pardösü giydiBir aydır kamuoyunun karşısına çıkmayan ve hızla zayıflayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un (37) sağlık sorunları olduğu iddia ediliyordu.
17.11.2021Dünya
Son dakika... Görenler inanamadı! Kim 'ütopik proje' için geri döndü
Son dakika... Görenler inanamadı! Kim 'ütopik proje' için geri döndüSon dakika haberlere göre, bir süredir kamuoyu önüne çıkmayan ve bu nedenle sağlığıyla ilgili spekülasyonlar yapılmaya başlanan Kuzey Kore lideri Kim 'ütopik proje' için geri döndü. Kim'in son halini görenler ise gözlerine inanamadı.
16.11.2021Dünya
Japonya'dan Çin'e ve Güney Kore'ye çağrı
Japonya'dan Çin'e ve Güney Kore'ye çağrıJaponya Dışişleri Bakanı Hayaşi Yoşimasa, komşu ülkeler Çin'e "sorumlu", Güney Kore'ye "sağlıklı" ilişkiler kurulması çağrısında bulundu.
12.11.2021Dünya
ABD ve Güney Kore, Kuzey Kore'yi görüştü
ABD ve Güney Kore, Kuzey Kore'yi görüştüKıdemli ABD'li ve Güney Koreli diplomatlar, Kuzey Kore ile durdurulan müzakerelerin nasıl yeniden başlatılacağı konusunu görüştü.
11.11.2021Dünya
Son dakika... Kim kayıp! Dedikodular aldı yürüdü
Son dakika... Kim kayıp! Dedikodular aldı yürüdüSon dakika haberlere göre, Kuzey Kore liderinin kamuoyu önüne son çıktığı tarih gözden kaçacak gibi değil, uzmanlar en uzun süreli kayboluşa vurgu yapıyor. Uydu görüntüleri ise, iki ayrı adresteki hareketliliği ortaya koydu.
11.11.2021Dünya
Kuzey Kore'nin 19 Ekim'de balistik füze fırlattığı ortaya çıktı
Kuzey Kore'nin 19 Ekim'de balistik füze fırlattığı ortaya çıktı Japonya, Kuzey Kore'nin 19 Ekim'de "iki değil bir balistik füze fırlattığını", diğer unsurun "insan yapımı obje" olduğunu bildirdi.
10.11.2021Dünya
Ülkede facia yaşanıyor! 'Her bir pirinç tanesi değerli'
Ülkede facia yaşanıyor! 'Her bir pirinç tanesi değerli'Kuzey Kore'den kış yaklaştıkça çevresel felaketlere karşı savunmasız olan birçok insanın açlıktan ölebileceğine dair endişe verici uyarılar geliyor. Güney Kore'de sığınmacılar, Kuzey'de yaşayan ailelerinin açlık çektiğini söylüyor.
7.11.2021Dünya
Kuzey Kore, topçu atış tatbikatı düzenledi
Kuzey Kore, topçu atış tatbikatı düzenlediKuzey Kore'nin savunma kapasitesini güçlendirmek amacıyla topçu atışları gerçekleştirerek tatbikat düzenlediği bildirildi.
7.11.2021Dünya
‘Kimjongunizm’  için liderden emir
‘Kimjongunizm’ için liderden emirKuzey Kore lideri Kim Jong-un’un ekibine “Kimjongunizm” ideolojisini desteklemeyi emrettiği bildirildi. Bu ideolojiyi yerleştirme hedefi kapsamında da geçmişi silmek için hem babasının hem dedesinin portrelerini resmi dairelerden kaldırttığı belirtildi
4.11.2021Dünya
Hepsi gidici! Bu kadarına kimse cesaret etmemişti, Kim’den şok adım
Hepsi gidici! Bu kadarına kimse cesaret etmemişti, Kim’den şok adım Kim Jong-un, Kuzey Kore liderinin kendi ideolojisini öne sürerek halkı kendisine, öncekilerden daha fazla tapmaya zorlamakla suçlanıyor. Diktatör, seleflerinin gölgesinden kurtulmak için ülke tarihinde daha önce görülmemiş bir işe girişti.
3.11.2021Dünya
ABD ve Güney Kore ortak tatbikata başladı
ABD ve Güney Kore ortak tatbikata başladıAmerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Güney Kore, Kuzey Kore ile nükleer silahlardan arındırma müzakerelerini yeniden başlatma çabaları devam ederken, ortak hava tatbikatına başladı.
1.11.2021Dünya
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un için flaş iddia! Babası ve büyükbabasının fotoğraflarını kaldırttı!
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un için flaş iddia! Babası ve büyükbabasının fotoğraflarını kaldırttı!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un, son zamanlarda yaklaşık 20 kilogram kaybettiği ileri sürüldü. Milletvekili Kim Byung-kee, Kim'in sağlığının kötü olduğu konusundaki söylentilerin asılsız olduğunu belirterek, İstihbarat Servisi'nin parlamento brifinginde Kim'in ağırlığının yaklaşık 140 kilogramdan 120'ye düştüğünü belirttiğini söyledi.
28.10.2021Dünya
Rusya, ABD'nin Güney Kore'ye füze konuşlandırmasına karşı
Rusya, ABD'nin Güney Kore'ye füze konuşlandırmasına karşıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’nin, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’nın (INF) yasakladığı füze sistemlerini Asya Pasifik bölgesinde konuşlandırma girişimlerinden endişe duyulduğunu belirterek "Bu, stratejik istikrarı ve mevcut dengeyi önemli ölçüde bozacak." dedi.
27.10.2021Dünya
İhracat bedellerinde 29 ülke için muafiyet
İhracat bedellerinde 29 ülke için muafiyetİhracat bedellerinin yurda getirilme zorunluluğu ile ilgili Merkez Bankası genelgesi güncellendi.
27.10.2021Ekonomi
Kanada'dan mülteci kararı: Pilot program başlıyor...
Kanada'dan mülteci kararı: Pilot program başlıyor...Kanada’nın, Kuzey Koreli mültecileri kabul etmek için pilot program başlatmaya hazırlandığı bildirildi.
26.10.2021Dünya
İşte Kuzey ve Güney Kore hakkında bilinmeyenler! 'İnternette yazıldığı gibi değil'
İşte Kuzey ve Güney Kore hakkında bilinmeyenler! 'İnternette yazıldığı gibi değil''Parazit' filmi ve 'Squid Game' dizisiyle tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken Kore, mutfağı ile de öne çıkıyor. Peki, 70 yıl önce ülkenin Kuzey ve Güney olarak ikiye bölünmesi, yemek kültürünü nasıl etkiledi? Özellikle 'kapalı kutu' olarak nitelendirilen Kuzey Kore'de ne yenilip içiliyor? Tüm merak edilenleri, Koreli Boram Kim ve Kuzey Kore'ye giden birkaç gezginden biri olan Gökhan Yıldırım ile konuştuk.
26.10.2021Gündem
21 aydır çıkmıyor! ABD basını Çin liderinin 'kendini kapatmasını' yazdı
21 aydır çıkmıyor! ABD basını Çin liderinin 'kendini kapatmasını' yazdıÇin Devlet Başkanı Xi Jinping, Kovid-19 vurduğunda kendisini dünyanın en sıkı sınır kontrollerinin arkasına kapattı ve uluslararası imajı düşerken bile, dünyayı dolaşarak diplomasi yapmasına yakında zamanda devam etmesi beklenmiyor.
24.10.2021Dünya
Bilinmezlerin adamı Kim Jong-un
Bilinmezlerin adamı Kim Jong-unKuzey Kore lideri Kim Jong-un, dünya kamuoyu tarafından bu kadar dikkatle takip edilmesine rağmen hakkındaki bilinmezlerin en fazla olduğu isim. İşte Kim hakkındaki en ilginç bilgiler ve iddialar...
24.10.2021Dünya
Kuzey Kore'den ABD'ye Tayvan çıkışı
Kuzey Kore'den ABD'ye Tayvan çıkışıKuzey Kore, ABD yönetiminin Tayvan'a "pervasızca" destek verdiğini, bunun da bölgede askeri gerilimi artırdığını belirtti.
23.10.2021Dünya
Hapishaneden film gibi kaçış! Peşine Çin hükümeti düştü
Hapishaneden film gibi kaçış! Peşine Çin hükümeti düştüKuzey Koreli Xinjian, filmlere konu olacak bir şekilde Çin'in kuzeydoğusundaki Jilin hapishanesinden kaçtı. Kaçağın peşine düşen yetkililer, Kuzey Kore vatandaşının başına ödül koydu.
20.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kuzey Kore ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.