Kuzey Kore

Kuzey Kore

Son dakika Kuzey Kore haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Kore gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Kore haber sayfamızda...

Kuzey Kore

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.123 kuzey kore haberi bulunmuştur.
Netanyahu İran'ın nükleer silahlanmasını önlemek için her şeyi yapacaklarını söyledi
Netanyahu İran'ın nükleer silahlanmasını önlemek için her şeyi yapacaklarını söylediİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, nükleer anlaşma yeniden uygulamaya girsin ya da girmesin İran'ın nükleer silaha sahip olmasını engellemek için her türlü adımı atacaklarını belirtti.
23.02.2021Dünya
Son dakika: Trump'ın Kim'e yaptığı teklif ortaya çıktı! O bile şoka girdi...
Son dakika: Trump'ın Kim'e yaptığı teklif ortaya çıktı! O bile şoka girdi...Son dakika haberlere göre BBC'nin belgesel dizisinin üçüncü bölümü, dünyayı şoka uğratan bir gerçeği ortaya çıkardı. ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın, geçmişte "Roket Adam" diyerek dalga geçtiği Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a yaptığı teklif, dünyayı şaşkına çevirdi.
22.02.2021Dünya
Duayen dış politika yazarı  Sami Kohen’in ‘70 yıllık serüveni’
Duayen dış politika yazarı Sami Kohen’in ‘70 yıllık serüveni’Milliyet gazetesinin duayen dış politika kalemi Sami Kohen’in “Sami Kohen Anlatıyor: Ver Elini Dünya - 70 Yıllık Gazetecilik Serüveni” adlı nehir söyleşisi Libra Kitap tarafından yayımlandı...
22.02.2021Kültür Sanat
Türkiye'den dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörü
Türkiye'den dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Arken Jeneratör’ün kendilerine bir müjde verdiğini belirterek, "Dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörlerini prototip olarak üretmişler. Bunu da özellikle çevreci kaygıları olan sektörlere satmayı planlıyorlar." dedi.
21.02.2021Teknoloji
Japonya, Güney Kore ve ABD, Kore yarımadasının nükleerden arındırılmasında mutabık
Japonya, Güney Kore ve ABD, Kore yarımadasının nükleerden arındırılmasında mutabıkABD, Japonya ve Güney Kore temsilcileri, Kore yarımadasının nükleerden arındırılması için yakın iş birliğinin sürdürülmesi konusunda mutabakata vardı.
19.02.2021Dünya
Kuzey Koreli üç bilgisayar korsanı, 1,3 milyar dolarlık soygunla suçlanıyor
Kuzey Koreli üç bilgisayar korsanı, 1,3 milyar dolarlık soygunla suçlanıyorABD'de, 3 Kuzey Kore vatandaşı bilgisayar korsanı hakkında, 1.3 milyar dolar değerinde soygun girişimi suçlamasıyla dava açıldı.
18.02.2021Dünya
Son dakika: Bir yıldan uzun süredir kimse görmemişti... Ortaya çıktı!
Son dakika: Bir yıldan uzun süredir kimse görmemişti... Ortaya çıktı!Kuzey Kore'de Devlet Başkanı Kim Jong-un sık sık kameralar önüne çıksa da aynı şey eşi Ri Sol-ju için geçerli değil. Fotoğraf vermeyi pek sevmeyen ve bir yıldan uzun bir süredir kimselerin görmediği 'First Lady', hükümet tarafından yayınlanan fotoğraflarda, ülkenin en büyük bayramlarından birinde konserde gülüp alkışlarken görülüyor. Son dakika haberine göre, Hakkında sağlığından endişe edildiği haberleri bile yapılan, Ri Sol-ju, eşinin yanında verdiği pozlarda gayet mutlu görünüyordu.
17.02.2021Dünya
Son dakika... Dünya ayağa kalktı! Kuzey Kore'den karanlık operasyonlar...
Son dakika... Dünya ayağa kalktı! Kuzey Kore'den karanlık operasyonlar...Kuzey Koreli bilgisayar korsanları geçtiğimiz günlerde ülkenin nükleer silah yapımına yardımcı olmak için 300 milyon dolara yakın para çalmalarıyla gündeme gelmişti. Korsanların bu sefer koronavirüs aşısıyla ilgili bilgileri çalmaya çalıştıkları söyleniyor ancak asıl korkunç iddialar bununla sınırlı değil. Ülkede yeni gizli bir birim kurulduğu ve aşıyla ilgili karanlık operasyonlar yürüttüğü açıklamaları dünyayı derinden sarsıyor...
16.02.2021Dünya
Kim, başarısızlık için kabineyi suçladı
Kim, başarısızlık için kabineyi suçladıGeçen ay beş yıllık kalkınma planının çöktüğünü itiraf eden Kuzey Kore lideri, kabinenin kilit ekonomik alanların planlarının belirlenmesinde öncü bir rol oynamadığını savundu. Kim'e göre, bakanlıklar tarafından hazırlanan rakamlar neredeyse sadece mekanik olarak bir araya toplanıyor.
12.02.2021Dünya
Son Dakika Haberler: Dünya bu fotoğrafı konuşuyor! Kuzey Kore lideri Kim...
Son Dakika Haberler: Dünya bu fotoğrafı konuşuyor! Kuzey Kore lideri Kim...Reuters haber ajansı gece yarısı 02.16'da fotoğrafı geçti, daha önce şaşırtıcı bir itirafta bulunan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un yüzündeki ifade şok etkisi yarattı.
12.02.2021Dünya
Kuzey Kore lideri Kim, ekonomide sıkı denetim emri verdi
Kuzey Kore lideri Kim, ekonomide sıkı denetim emri verdiKuzey Kore lideri Kim Jong-Un, ekonomideki yasa dışı hareketleri minimuma indirmek için ocak ayında açıkladığı ekonomi planı üzerinde daha sıkı denetim yapılmasını emretti.
11.02.2021Dünya
Nükleer tehdit siber saldırıyla birleşti! CNN gizli belgeye ulaştı...
Nükleer tehdit siber saldırıyla birleşti! CNN gizli belgeye ulaştı...ABD'li basın kuruluşu CNN, Birleşmiş Milletler'in Kuzey Kore'yle ilgili gizli belgelerine ulaştı. :Bilgisayar korsanlarının siber saldırılarıyla fonlanan nükleer tehditlere dikkat çeken rapora göre bir an önce önlem alınması gerekiyor. Geçmişteki çabaların yetersiz kalındığının vurgulandığı raporda ismine yer verilmeyen bir ülkenin "olasılık çok yüksek" demesi dünyayı alarma geçirdi...
10.02.2021Dünya
CNN: Kuzey Koreli korsanlar 300 milyon dolar çaldı
CNN: Kuzey Koreli korsanlar 300 milyon dolar çaldıGizli BM raporunu haberleştiren CNN International, Kim Jon-un yönetiminin çalınan paranın çoğunu nükleer silah projesi için kullandığını bildirdi.
9.02.2021Dünya
BM'den kritik Kuzey Kore raporu
BM'den kritik Kuzey Kore raporuBirleşmiş Milletler (BM) Kuzey Kore'nin yaptırımlara rağmen 2020'de nükleer ve balistik füze programlarını geliştirmeye devam ettiğini bildirdi.
9.02.2021Dünya
Kuzey Kore isim vermeden ABD ve müttefiklerini tehdit etti
Kuzey Kore isim vermeden ABD ve müttefiklerini tehdit ettiPyongyang yönetimi, 'en ufak bir kışkırtmada bile' ilk saldırıyı gerçekleştireceğini ve kendisini provoke eden ülkeleri cezalandıracağını duyurdu.
8.02.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Dünya titredi! Nükleer savaş ilk kez...
Son Dakika Haberi: Dünya titredi! Nükleer savaş ilk kez...Pentagon'daki Stratejik Komutanlığı hızla nükleer silahların kullanıldığı bir çatışmadan söz edip açık açık iki ülkenin adını verdi, haber dünya gündemini alt üst etti.
5.02.2021Dünya
E Sigaranın Zararları Nelerdir? Elektronik Sigaranın Tehlikeleri Nelerdir?
E Sigaranın Zararları Nelerdir? Elektronik Sigaranın Tehlikeleri Nelerdir?E sigara herkes tarafından merak edilen cihazlardır. E sigara cihazlarının sigarayı bıraktırıp bıraktırmadığı merak konusu haline geliyor. E sigaranın ne işe yaradığını öğrenmek isteyen kişiler bu ürünlerin araştırmasını yapıyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.02.2021Sağlık
Kore Filmleri: Güney Kore Yapımı Olan En Beğenilen Kore Filmleri
Kore Filmleri: Güney Kore Yapımı Olan En Beğenilen Kore FilmleriGüney Kore yapımı olan en beğenilen Kore filmleri arasında hangileri vardır? Kore filmleri içerisinde en yüksek puana sahip seçenekler hangileridir? Hangi Kore filmlerini öncelikle izlemek gerekir? Kore filmleri içerisinde hangileri izlemeye değer? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Kore Dizileri: Kore Yapımı Olan En İyi Ve En Çok İzlenen Diziler
Kore Dizileri: Kore Yapımı Olan En İyi Ve En Çok İzlenen DizilerKore dizileri nelerdir, Kore dizileri içerisinde en dikkat çekenleri hangileridir. Kore yapımı olan en iyi ve en çok izlenen diziler arasında hangileri vardır? Kore dizileri arasından hangilerini izlemeye başlamak gerekir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Kuzey Koreli diplomat Güney Kore'ye kaçtı
Kuzey Koreli diplomat Güney Kore'ye kaçtıKuzey Kore'nin Kuveyt'teki Büyükelçiliğinin maslahatgüzarı Ryu Hyun-woo, ailesiyle birlikte Güney Kore'ye sığındı.
25.01.2021Dünya
Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması yürürlüğe girdi
Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması yürürlüğe girdiBirleşmiş Milletler (BM), Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nın (TPNW) yürürlüğe girdiğini duyurdu.
22.01.2021Dünya
Son dakika... Time'ın Beyaz Saray kapağı bomba etkisi yarattı
Son dakika... Time'ın Beyaz Saray kapağı bomba etkisi yarattıSeçim yenilgisini kabul etmeyen eski başkan Trump'ın yerine geçen Joe Biden'ın Oval Ofis'teki ilk gününü kapağına taşıyan ünlü dergi, söze gerek bırakmadı.
21.01.2021Dünya
Suga'dan Biden ve Yardımcısı Harris'e tebrik
Suga'dan Biden ve Yardımcısı Harris'e tebrikJaponya Başbakanı Yoshihide Suga, Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni Başkanı Joe Biden'ı ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris'i tebrik etti. Suga, "Japonya ve ABD birbirine sıkı sıkıya bağlı, evrensel değerleri paylaşan müttefiklerdir" ifadelerini kullandı.
21.01.2021Dünya
Kuzey Kore yeni kalkınma planını onayladı
Kuzey Kore yeni kalkınma planını onayladıKim Jong-un'un İşçi Partisi kongresinde başarısızlığı itiraf etmesinin ardından, bu kez yeni bir kalkınma planı parlamentodan geçti.
18.01.2021Dünya
Çalkantılarla geçen dört yıl
Çalkantılarla geçen dört yılKoltuğunu iki gün sonra Biden'a devredecek ABD Başkanı Trump, görev süresi boyunca dış politikada aldığı kararlar ile uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmedi. Seyahat yasaklarıyla başlayan Trump döneminde İsrail'in istediği her şey verildi, Washington İran'la nükleer anlaşmadan çekildi, Çin'le ticaret savaşına tutuştu.
18.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kuzey KoreABDKim Jong-unSon dakika haberleriJoe Biden

Kuzey Kore ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.