Kuzey Kore

Kuzey Kore

Son dakika Kuzey Kore haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Kore gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Kore haber sayfamızda...

Kuzey Kore

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.132 kuzey kore haberi bulunmuştur.
850 Nerenin Telefon Kodu? +850 Hangi Ülkeye Ait?
850 Nerenin Telefon Kodu? +850 Hangi Ülkeye Ait?Telefon aracılığı ile ulaşımın sağlandığı ülkelerde alan kodu zorunludur. Her ülkenin bir adet alan kodu bulunur. Bu alan kodları ülke içindeki farklı şehirleraransa da değişmez. Bulunduğunuz ülkeden farklı bir ülkeyi aramak için telefon numarasını tuşlamadan önce alan kodunu girmeniz gerekir. 850 ile başlayan alan kodunun hangi ülkeye ait olduğu ise detaylar ile derledik.
21.04.2020Telefon Kodu
Asya Haritası (Fiziki, Siyasi, Dilsiz): Asya Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?
Asya Haritası (Fiziki, Siyasi, Dilsiz): Asya Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?Asya haritasının fiziki ve siyasi özelliklerini açıklayabilmek, kıtanın dilsiz haritasını çıkarabilmek, Asya kıtası üzerinde bulunan ülkelere ve ülkelerin jeopolitik yapılarına kısaca değinebilmek, tüm kıta üzerinde yer alan akarsu ve göller hakkında bilgi alabilmek, son olarak da Asya haritasının oluşum sürecini iyice kavrayabilmek adına detaylıca sizler için derledik.
14.09.2020Haritalar
Biden: Diplomasi ilk seçeneğimiz olacak, sonu gelmez savaşlar bitecek
Biden: Diplomasi ilk seçeneğimiz olacak, sonu gelmez savaşlar bitecekABD Başkanı Joe Biden, iktidarı döneminde ulusal güvenlik stratejisine temel oluşturacak belgeyi açıkladı.
4.03.2021Dünya
Uydudan göründü, Kuzey Kore plütonyum üretiyor olabilir
Uydudan göründü, Kuzey Kore plütonyum üretiyor olabilirKuzey Kore'nin nükleer silah yapımı için plütonyum üretiyor olabileceği iddia edildi.
4.03.2021Dünya
Son dakika: Dünyanın en çok korktuğu yer! Amerikalılar açıkladı
Son dakika: Dünyanın en çok korktuğu yer! Amerikalılar açıkladıDünya diken üstünde. Amerika Birleşik Devletleri'nden Kuzey Kore ile ilgili çok çarpıcı bir iddia dile getirildi. Amerikalı uzmanlar, Kuzey Kore’nin Kusong kenti yakınlarında yeni nükleer tesis inşa ettiğini iddia etti. Pyongyang yönetimi tarafından inşa edildiği iddia edilen yeni nükleer tesisler uydudan görüntülendi.
3.03.2021Dünya
ABD Kongresine, muhtemel "Müslüman yasağı"nın engellenmesi için tasarı sunuldu
ABD Kongresine, muhtemel "Müslüman yasağı"nın engellenmesi için tasarı sunulduABD eski başkanı Donald Trump’ın bazı Müslüman ülke vatandaşlarının ABD'ye girmesini engellemek için 2017 yılının başında getirdiği, "Müslüman yasağı" olarak bilinen uygulamanın gelecekte tekrar etmemesi için ABD Kongresine yeni bir tasarı sunuldu.
2.03.2021Dünya
Sami Kohen’le 70 yılda devrialem
Sami Kohen’le 70 yılda devrialemİlk günden bu yana Milliyet’in serüvenine ortak olan ve Türkiye’de dış haberciliğe damgasını vuran Sami Kohen’le tarihe not düşen kitabını konuştuk
28.02.2021Pazar
Rus diplomatlar Kuzey Kore'yi drezin iterek terk etmek zorunda kaldı
Rus diplomatlar Kuzey Kore'yi drezin iterek terk etmek zorunda kaldıKuzey Kore'den ayrılması gereken bir grup Rus diplomat, ülkedeki sıkı koronavirüs önlemleri nedeniyle demiryolunda drezin iterek ülkeyi terk edebildi. Diplomatların ailelerini de içeren sekiz kişi, Rusya sınırına kadar bir kilometre drezin itti.
26.02.2021Dünya
Netanyahu İran'ın nükleer silahlanmasını önlemek için her şeyi yapacaklarını söyledi
Netanyahu İran'ın nükleer silahlanmasını önlemek için her şeyi yapacaklarını söylediİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, nükleer anlaşma yeniden uygulamaya girsin ya da girmesin İran'ın nükleer silaha sahip olmasını engellemek için her türlü adımı atacaklarını belirtti.
23.02.2021Dünya
Son dakika: Trump'ın Kim'e yaptığı teklif ortaya çıktı! O bile şoka girdi...
Son dakika: Trump'ın Kim'e yaptığı teklif ortaya çıktı! O bile şoka girdi...Son dakika haberlere göre BBC'nin belgesel dizisinin üçüncü bölümü, dünyayı şoka uğratan bir gerçeği ortaya çıkardı. ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın, geçmişte "Roket Adam" diyerek dalga geçtiği Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a yaptığı teklif, dünyayı şaşkına çevirdi.
22.02.2021Dünya
Duayen dış politika yazarı  Sami Kohen’in ‘70 yıllık serüveni’
Duayen dış politika yazarı Sami Kohen’in ‘70 yıllık serüveni’Milliyet gazetesinin duayen dış politika kalemi Sami Kohen’in “Sami Kohen Anlatıyor: Ver Elini Dünya - 70 Yıllık Gazetecilik Serüveni” adlı nehir söyleşisi Libra Kitap tarafından yayımlandı...
22.02.2021Kültür Sanat
Türkiye'den dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörü
Türkiye'den dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Arken Jeneratör’ün kendilerine bir müjde verdiğini belirterek, "Dünyanın ilk tamamen biyodizel yakıtlı jeneratörlerini prototip olarak üretmişler. Bunu da özellikle çevreci kaygıları olan sektörlere satmayı planlıyorlar." dedi.
21.02.2021Teknoloji
Japonya, Güney Kore ve ABD, Kore yarımadasının nükleerden arındırılmasında mutabık
Japonya, Güney Kore ve ABD, Kore yarımadasının nükleerden arındırılmasında mutabıkABD, Japonya ve Güney Kore temsilcileri, Kore yarımadasının nükleerden arındırılması için yakın iş birliğinin sürdürülmesi konusunda mutabakata vardı.
19.02.2021Dünya
Kuzey Koreli üç bilgisayar korsanı, 1,3 milyar dolarlık soygunla suçlanıyor
Kuzey Koreli üç bilgisayar korsanı, 1,3 milyar dolarlık soygunla suçlanıyorABD'de, 3 Kuzey Kore vatandaşı bilgisayar korsanı hakkında, 1.3 milyar dolar değerinde soygun girişimi suçlamasıyla dava açıldı.
18.02.2021Dünya
Son dakika: Bir yıldan uzun süredir kimse görmemişti... Ortaya çıktı!
Son dakika: Bir yıldan uzun süredir kimse görmemişti... Ortaya çıktı!Kuzey Kore'de Devlet Başkanı Kim Jong-un sık sık kameralar önüne çıksa da aynı şey eşi Ri Sol-ju için geçerli değil. Fotoğraf vermeyi pek sevmeyen ve bir yıldan uzun bir süredir kimselerin görmediği 'First Lady', hükümet tarafından yayınlanan fotoğraflarda, ülkenin en büyük bayramlarından birinde konserde gülüp alkışlarken görülüyor. Son dakika haberine göre, Hakkında sağlığından endişe edildiği haberleri bile yapılan, Ri Sol-ju, eşinin yanında verdiği pozlarda gayet mutlu görünüyordu.
17.02.2021Dünya
Son dakika... Dünya ayağa kalktı! Kuzey Kore'den karanlık operasyonlar...
Son dakika... Dünya ayağa kalktı! Kuzey Kore'den karanlık operasyonlar...Kuzey Koreli bilgisayar korsanları geçtiğimiz günlerde ülkenin nükleer silah yapımına yardımcı olmak için 300 milyon dolara yakın para çalmalarıyla gündeme gelmişti. Korsanların bu sefer koronavirüs aşısıyla ilgili bilgileri çalmaya çalıştıkları söyleniyor ancak asıl korkunç iddialar bununla sınırlı değil. Ülkede yeni gizli bir birim kurulduğu ve aşıyla ilgili karanlık operasyonlar yürüttüğü açıklamaları dünyayı derinden sarsıyor...
16.02.2021Dünya
Kim, başarısızlık için kabineyi suçladı
Kim, başarısızlık için kabineyi suçladıGeçen ay beş yıllık kalkınma planının çöktüğünü itiraf eden Kuzey Kore lideri, kabinenin kilit ekonomik alanların planlarının belirlenmesinde öncü bir rol oynamadığını savundu. Kim'e göre, bakanlıklar tarafından hazırlanan rakamlar neredeyse sadece mekanik olarak bir araya toplanıyor.
12.02.2021Dünya
Son Dakika Haberler: Dünya bu fotoğrafı konuşuyor! Kuzey Kore lideri Kim...
Son Dakika Haberler: Dünya bu fotoğrafı konuşuyor! Kuzey Kore lideri Kim...Reuters haber ajansı gece yarısı 02.16'da fotoğrafı geçti, daha önce şaşırtıcı bir itirafta bulunan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un yüzündeki ifade şok etkisi yarattı.
12.02.2021Dünya
Kuzey Kore lideri Kim, ekonomide sıkı denetim emri verdi
Kuzey Kore lideri Kim, ekonomide sıkı denetim emri verdiKuzey Kore lideri Kim Jong-Un, ekonomideki yasa dışı hareketleri minimuma indirmek için ocak ayında açıkladığı ekonomi planı üzerinde daha sıkı denetim yapılmasını emretti.
11.02.2021Dünya
Nükleer tehdit siber saldırıyla birleşti! CNN gizli belgeye ulaştı...
Nükleer tehdit siber saldırıyla birleşti! CNN gizli belgeye ulaştı...ABD'li basın kuruluşu CNN, Birleşmiş Milletler'in Kuzey Kore'yle ilgili gizli belgelerine ulaştı. :Bilgisayar korsanlarının siber saldırılarıyla fonlanan nükleer tehditlere dikkat çeken rapora göre bir an önce önlem alınması gerekiyor. Geçmişteki çabaların yetersiz kalındığının vurgulandığı raporda ismine yer verilmeyen bir ülkenin "olasılık çok yüksek" demesi dünyayı alarma geçirdi...
10.02.2021Dünya
CNN: Kuzey Koreli korsanlar 300 milyon dolar çaldı
CNN: Kuzey Koreli korsanlar 300 milyon dolar çaldıGizli BM raporunu haberleştiren CNN International, Kim Jon-un yönetiminin çalınan paranın çoğunu nükleer silah projesi için kullandığını bildirdi.
9.02.2021Dünya
BM'den kritik Kuzey Kore raporu
BM'den kritik Kuzey Kore raporuBirleşmiş Milletler (BM) Kuzey Kore'nin yaptırımlara rağmen 2020'de nükleer ve balistik füze programlarını geliştirmeye devam ettiğini bildirdi.
9.02.2021Dünya
Kuzey Kore isim vermeden ABD ve müttefiklerini tehdit etti
Kuzey Kore isim vermeden ABD ve müttefiklerini tehdit ettiPyongyang yönetimi, 'en ufak bir kışkırtmada bile' ilk saldırıyı gerçekleştireceğini ve kendisini provoke eden ülkeleri cezalandıracağını duyurdu.
8.02.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Dünya titredi! Nükleer savaş ilk kez...
Son Dakika Haberi: Dünya titredi! Nükleer savaş ilk kez...Pentagon'daki Stratejik Komutanlığı hızla nükleer silahların kullanıldığı bir çatışmadan söz edip açık açık iki ülkenin adını verdi, haber dünya gündemini alt üst etti.
5.02.2021Dünya
E Sigaranın Zararları Nelerdir? Elektronik Sigaranın Tehlikeleri Nelerdir?
E Sigaranın Zararları Nelerdir? Elektronik Sigaranın Tehlikeleri Nelerdir?E sigara herkes tarafından merak edilen cihazlardır. E sigara cihazlarının sigarayı bıraktırıp bıraktırmadığı merak konusu haline geliyor. E sigaranın ne işe yaradığını öğrenmek isteyen kişiler bu ürünlerin araştırmasını yapıyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.02.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

kuzey koreabdKim Jong-unSon dakika haberlerijoe biden

Kuzey Kore ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.