Kuzey Kore

Kuzey Kore

Son dakika Kuzey Kore haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Kore gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Kore haber sayfamızda...

Kuzey Kore

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.673 kuzey kore haberi bulunmuştur.
Altı futbol sahası uzunluğunda: Polis baskınında ortaya çıktı!
Altı futbol sahası uzunluğunda: Polis baskınında ortaya çıktı!550 metre uzunluğunda ve 18 metre derinliğindeki tünel polis yetkililerini şoka uğrattı. Bir ucu eve, diğer ucu ise bir depoya çıkan tünele baskın yapan polis memurları, operasyonu büyük bir başarı olarak nitelendirdi. AP'nin geçtiği fotoğraflar ise dünya gündemine bomba gibi düştü.
17.05.2022Dünya
Kuzey Kore'de vakalar patladı!
Kuzey Kore'de vakalar patladı!Kuzey Kore'de yüksek ateş belirtisiyle kendini gösteren şüpheli Kovid-19 vakalarında 269 bin 510 yeni vaka daha kaydedildi.
17.05.2022Dünya
Kuzey Kore alarm veriyor: Ulusal acil durum ilan edildi!
Kuzey Kore alarm veriyor: Ulusal acil durum ilan edildi!Kuzey Kore'de vakalar artarken, ülkenin lideri Kim Jong-un yetkilileri ilaç dağıtımında beceriksizlikle suçladı, "ülkemizin kuruluşundan bu yana yaşadığı en büyük zorluk" ifadelerini kullandı.
16.05.2022Dünya
Kuzey Kore'de koronavirüs ölümleri 50'ye çıktı
Kuzey Kore'de koronavirüs ölümleri 50'ye çıktıKuzey Kore'de Covid-19 salgını endişesi büyürken, şüpheli ölümlerde yaşamını yitirenlerin sayısı 50'ye ulaştı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un, iktidardaki Kore İşçi Partisi'nin Politbürosunu dün acil bir toplantıya çağırarak ordunun salgınla mücadeleye destek olması talimatı verdiği kaydedildi.
16.05.2022Dünya
Kuzey Kore'de Covid-19 endişesi! 15 kişi daha hayatını kaybetti
Kuzey Kore'de Covid-19 endişesi! 15 kişi daha hayatını kaybettiKuzey Kore’de Covid-19 salgını endişesi büyürken, 15 kişinin hayatını kaybettiği ve 296 bin 180 kişinin daha yüksek ateş belirtisi gösterdiği açıklandı.
15.05.2022Dünya
Kuzey Kore’de 21 ölüm daha
Kuzey Kore’de 21 ölüm dahaKuzey Kore’de hızla yayılmaya başlayan Covid-19 salgınında 21 kişi daha hayatını kaybederken, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un salgını, “büyük felaket” olarak nitelendirdi.
14.05.2022Dünya
Güney Kore’den Kuzey Kore’ye koronavirüs yardımı
Güney Kore’den Kuzey Kore’ye koronavirüs yardımıGüney Kore, Kuzey Kore’ye Kovid-19 aşısı ve tıbbi malzeme göndermek için teklifte bulundu.
13.05.2022Dünya
Kuzey Kore'de Covid ölümleri başladı! Kim'den 'ağır sonuçları olur' tehdidi
Kuzey Kore'de Covid ölümleri başladı! Kim'den 'ağır sonuçları olur' tehdidiKuzey Kore, Covid 19 salgınının dünyaya yayılmasından iki yıl sonra, ülkedeki ilk ölüm vakalarını duyurdu. Önlemler yüzünden kıtlık yaşanan ülkede üst düzey yetkililer görevden alındı.
13.05.2022Dünya
Kuzey Kore yine yaptı! Saat 18.33'te fırlattılar...
Kuzey Kore yine yaptı! Saat 18.33'te fırlattılar...Kuzey Kore'nin Japon Denizi istikametine doğru balistik füze olduğu düşünülen yeni bir füze fırlattığı bildirildi. Son füze denemesi, Pyongyang'ın bu seneki 15. füze testi olarak kayıtlara geçti.
12.05.2022Dünya
Güney Kore'de Yoon Suk Yeol resmen göreve başladı
Güney Kore'de Yoon Suk Yeol resmen göreve başladıGüney Kore'nin yeni devlet başkanı seçilen Yoon Suk Yeol, yemin ederek resmen göreve başladı.
10.05.2022Dünya
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf etti
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf ettiUkrayna'da kırkıncı albayı da öldürülen Rus ordusunun verdiği kayıplar AP tarafından fotoğraflandı. Rus lider Putin'in Kızıl Meydan'da topalladığı anlar televizyon yayınlarıyla ortaya çıktı. Kremlin propagandisti muhabir ise, Donbas'ta Rus ordusunun başarısız olduğunu söyleyip komutanları suçladı.
10.05.2022Dünya
Kim Jong-Un dünyayı hayrete düşürdü: Görülmemiş yasak!
Kim Jong-Un dünyayı hayrete düşürdü: Görülmemiş yasak!Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, tuhaf yasaklarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce de insanların deri ceket giymesini, yas döneminde gülmelerini ve markete gitmesini yasaklayan Kim, son talimatıyla dünya gündemine bomba gibi düştü.
8.05.2022Dünya
Son dakika... Kuzey Kore denizaltıdan balistik füze ateşledi
Son dakika... Kuzey Kore denizaltıdan balistik füze ateşlediKim Jong-un'un fırlattığı balistik füzeye ilişkin detaylar henüz bilinmiyor. Kuzey Kore'nin komşuları Güney Kore ve Japonya, testin bir denizaltıdan gerçekleştiğini duyurdu.
7.05.2022Dünya
Kim dünyanın ödünü kopardı... 'Tolere edilemez tehdit' 800 kilometre yükseğe çıktı!
Kim dünyanın ödünü kopardı... 'Tolere edilemez tehdit' 800 kilometre yükseğe çıktı!Güney Kore ve Japonya, Pyongyang'ın nükleer kuvvetlerini "mümkün olan en hızlı şekilde" geliştirme sözü vermesinden yaklaşık bir hafta sonra, Kuzey Kore'nin doğu kıyısından denize doğru balistik füze ateşlediğini doğruladı.
4.05.2022Dünya
‘Balistik’ korkusu yeniden canlandı
‘Balistik’ korkusu yeniden canlandıRusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle başlayan savaş devam ederken, Rusya ve Kuzey Kore’nin nükleer füzelerle ilgili sözleri dünyayı yeniden endişelendirdi.
28.04.2022Dünya
Nükleer silah  stoğunu artıracak!
Nükleer silah stoğunu artıracak!Kuzey Kore Silahlı Kuvvetleri’nin kuruluşunun 90. yıldönümü için düzenlenen törende konuşan Kim Jong-un, “Ülkemizin nükleer kapasitesini artırmak için mümkün olan en hızlı şekilde adımlar atmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.
27.04.2022Dünya
Rus gençler kabusu anlattı: Kadın ya da erkek fark etmiyor
Rus gençler kabusu anlattı: Kadın ya da erkek fark etmiyorRusya 22 Şubat'tan itibaren dünyanın en çok yaptırıma maruz kalan ülkesi konumuna geldi. Peki ülkede yaşayan Rus vatandaşları neler düşünüyor? Milliyet.com.tr'ye konuşan Rus vatandaşlarının anlattıkları, ülkede günlük hayatın nasıl zorlaştığına dair önemli ipuçları verdi.
27.04.2022Dünya
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağız
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağızKuzey Kore Silahlı Kuvvetleri'nin kuruluşunun 90'ıncı yıldönümü için düzenlenen törende konuşan Kim, dünyanın ödünü koparan açıklamalarına bir yenisini ekledi. Askeri törende Kuzey Kore'nin yasaklı kıtalararası balistik füzeleri de sergilendi.
26.04.2022Haberler
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağız
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağızKuzey Kore Silahlı Kuvvetleri'nin kuruluşunun 90'ıncı yıldönümü için düzenlenen törende konuşan Kim, dünyanın ödünü koparan açıklamalarına bir yenisini ekledi. Askeri törende Kuzey Kore'nin yasaklı kıtalararası balistik füzeleri de sergilendi.
26.04.2022Dünya
Kim'i takip eden gizemli kadın! Kuzey Kore uzmanı 'ihtiyatlı yaklaşılmalı' dedi
Kim'i takip eden gizemli kadın! Kuzey Kore uzmanı 'ihtiyatlı yaklaşılmalı' dediGizemli bir kadın, ailesinden başka bir üyenin halka kendini gösterdiğine dair artan spekülasyonlar arasında Kim Jong-un'u takip ederken görüldü. Kuzey Kore uzmanı Madden 'ihtiyatlı olunması' gerektiğini söyledi.
21.04.2022Dünya
Kim yeni bir füze fırlattı
Kim yeni bir füze fırlattıKuzey Kore, yeni tip taktik güdümlü bir füze denemesinin Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un gözetiminde başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini duyurdu.
17.04.2022Dünya
ABD ve Japonya'dan ortak tatbikat
ABD ve Japonya'dan ortak tatbikatABD donanması, nükleer güçle çalışan uçak gemisi USS Abraham Lincoln'un Japon Denizi'nde Japon Deniz Öz Savunma Kuvvetleri ile ortak bir tatbikat düzenlediğini açıkladı.
13.04.2022Dünya
ABD Temsilciler Meclisi Başbakanı Pelosi Japonya'yı ziyaret edecek
ABD Temsilciler Meclisi Başbakanı Pelosi Japonya'yı ziyaret edecekABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları karşısında atılacak ortak adımları görüşmek üzere bu hafta sonu Japonya’yı ziyaret edeceği bildirildi.
6.04.2022Dünya
Kıyamet treni geliyor! Korkutucu ama en uygun yöntem
Kıyamet treni geliyor! Korkutucu ama en uygun yöntemNükleer silahlar günümüzde birçok kara, hava ve deniz aracından fırlatılabilecek yeteneğe sahip durumda. Devasa nükleer denizaltılardan kırkayağı andıran kamyonlara kadar pek çok araç dünyayı toplu bir yok oluşun ortasına atabilir. Çin’den gelen son haberler ise endişeleri artıracak cinsten.
6.04.2022Dünya
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kuzey Kore ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.