Robbie Williams Dünya Kupası töreninde kime hareket çekti?

Dünya Kupası açılış töreninin üzerinden günler geçti. Ancak açılış maçı yani Rusya-Suudi Arabistan arasında oynanan maç öncesinde sahne alan Robbie Williams'ın bir hareketi özellikle İngiliz basınında konuşulmaya devam ediyor. Suskunluğunu bozan Robbie Williams'ın açıklaması ise akıllardaki soru işaretlerine bir yenisini daha ekledi...

Robbie Williams Dünya Kupası töreninde kime hareket çekti?

Açılış töreninde sahne aldı

Peki ne olmuştu? Ev sahibi Rusya ve Suudi Arabistan arasında oynanan ve 2018 FIFA Dünya Kupası'nın açılışını da yapan o maçtan hemen önce düzenlenen açılış töreninde İngiliz şarkıcı Robbie Williams sahne almıştı. Robbie Williams sahnedeyken kameralar ona yaklaşmış o ise bir anda orta parmağını kaldırarak şaşırtıcı bir harekette bulunmuştu.

İngiliz basını onu konuşuyor

'Orta parmak' konusu neredeyse bir haftadır İngiliz basınında "Robbie Williams ne demek istedi?" şeklinde anlamlandırılmaya çalışılmıştı. Sonuçta İngiltere ve Rusya arasında gerginliğin yaşandığı bir dönemde Robbie Williams'ın böyle bir eylemde bulunması biraz fazla manidar bir hareketti. Ve günlerdir suskunluğunu koruyan Robbie Williams'tan en sonunda açıklama geldi.

"Pek kestiremiyorum"

ITV'deki 'This Morning Show' adlı programa katılan Robbie Williams, büyük bir baskı altında olduğunu ve yaşadığı gerginlikten ötürü ne yapacağını kestiremediğini, yayına bir dakika kaldığı için böyle bir harekette bulunduğunu ifade etti. Robbie Williams, detone olmamak için olağanüstü çaba sarf ettiğini çünkü kendisine güvenmediğini belirterek "Ne zaman ne yapacağımı pek de kestiremiyorum, tahmin edemiyorum" diyerek konuya açıklık getirdi.

Manidar bulundu

Kimse kusura bakmasın ama halihazırda Rusya ve İngiltere arasında zaten bir gerginlik varken, ev sahibi Rusya'da koskoca İngiliz star Robbie Williams'ın orta parmak işareti yapması gayet yanlış anlaşılabilir bir hareket. Birçoklarına göre Robbie Williams bu hareketi İngiltere'nin Rusya'ya yaptırım uygulamasına bağlı olarak yaşanan gerginliğe ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yaptığına yordu, bu hareket manidar bulundu.

Nasıl bir cevap vermesi bekleniyor?

Yani elbette Robbie Williams'ın ortamlarda bu hareketi arkadaşlarına "Kanka ben o gün ne biçim de..." diye anlatmış olabilir, bilemeyiz, bilmemize imkân yok. Ama tabii ki kameralar önünde "Bu hareketi Putin'e yaptım" demeyecek, diyemeyecek. Bunu yapamayacağını bile bile hala daha ondan konuya dair şaşırtıcı bir cevap beklemek fazlasıyla fantastik.

Sonuçta emekli olmadı

Robbie Williams, belki konuşulmak için belki de gerçekten iddia ettiği gibi şuursuzluktan böyle bir harekette bulunmuş olabilir. Ama koskoca İngiliz popstardan bahsediyoruz burada. Robbie Williams hala daha müzik yolculuğuna devam ediyor. Emekli olmadı, torun tombalak bakmıyor. Onun her şart ve koşulda oldukça dikkatli olması gerekiyor. Koskoca kariyerini bir skandalla mahvetmek ne ona ne de onun gibi star olan isimlere asla yakışmaz, yakışmıyor...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

 

 

Bu makaleye ifade bırak