2021'de en çok indirilen uygulamalar

Teknoloji bizleri aldı götürdü. Her gün hayatımıza yeni bir uygulama gidiyor. İndirsek olmuyor yer kalmıyor, indirmesek teknolojiden geri kalıyoruz. Neyse konumuz başka yere gidiyor. Bu sefer Molatik olduğumuz konu en 2021 yılında en çok indirilen uygulamalar oldu.

2021'de en çok indirilen uygulamalar

1- TikTok

1- TikTok
Evet, son yılların en çok indirilen uygulaması TikTok birinciliği bu yıl da kaptırmadı. Pandemi döneminde, evde kalmak zorunda olduğumuz zamanlarda TikTok ile video çekip çekip yayınlandık. Fenomen olma olasılığı da çok fazla zaten.

2- Facebook

2- Facebook
Mark Zuckerberg dünyayı ele geçirdi, Facebook olmadan adım atamıyoruz. Haliyle indirmek durumunda da kalıyoruz programı.

3- Instagram

3- Instagram
Her telefonun olmazsa olmazı oldu Instagram. Hava atma aracı olarak görüyoruz kendisini. Haliyle ‘muhteşem’ hayatlarımızı Instagram’da neden sergilemeyelim?

4- Telegram

4- Telegram
WhatsApp’ın yapacağı güncelleme sonrası insanlar koşa koşa Telegram’a geldi. Birçok kişi ilk defa Telegram’ı indirdi, kullanmaya başladı. Böylece en çok indirilenler listesine girdi.

5- WhatsApp

5- WhatsApp
Eleştirilerin odağındaki uygulama son zamanlarda az indirilse de listedeki yerini korudu. WhatsApp beşinci sırada kendisine yer buldu.

6- Zoom

6- Zoom
Pandemi döneminde en çok kullanılan uygulamalardan birisi de Zoom oldu. İnsanlar toplantılarını, görüşmelerini Zoom üzerinden yapınca haliyle uygulama da listeye girdi.

7- MX TakaTak

7- MX TakaTak
TikTok’un Hindistan versiyonu diyebileceğimiz uygulama ülkede çokça indirildi. Hindistan nüfusu da çok olunca listeye girdi MX TakaTak.

8- Snapchat

8- Snapchat
Instagram’ın özelliklerini çalması sonrası geri planda kalmasına rağmen yine de kullananlar azınlıkta değil. Snapchat sekizinci sırada yer aldı.

9- Facebook Messenger

9- Facebook Messenger
Facebook’un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger eskisi gibi rağbet görmese de yine de kullananlar var.

10- CapCut

10- CapCut
Video düzenlemek isteyenlerin ilgi gösterdiği uygulama CapCut. Amatör şekilde videoların montajlayanlar, diğer sosyal medya ağlarına bu videoları yüklüyorlar.
Kaynak: AppAnnie​
Bu makaleye ifade bırak