90'ların hafızalardan silinmeyen ilginç klipleri

Daha önce 90’lara dair klipleri derlemiştik. Şimdi ise hafızlara garip şekilde yer eden kliplere yer verelim dedik. Molatik olduğumuz konu 90’ların garip klipleri…

90'ların hafızalardan silinmeyen ilginç klipleri

Demet Sağıroğlu - Kınalı Bebek

Bu şarkı ben ilkokul 1’e giderken çıkmıştı. O gün bugündür dinledikçe karnıma ağrı giriyor nedense. Garip bir şekilde mide krampları yaratıyor bende. İlginç bir karamsarlığı var şarkının. Bütün enerjimi emiyor. Çekim tekniğinden ve makyajlardan mütevellit sanırım. Klipte neden gül yiyorlardı?

Metin Arolat - Dert Değil

Serdar Ortaç’tan önce yazın habercisi Metin Arolat’ın Dert Değil şarkısıydı. Klip oldukça cesur sahnelerle doluydu. Bir döneme damga vurmuştu. “Takıldım senin güzel gözlerine, Olsun varsın ah çekinme” deyip yoğurt sıyırması…

Yonca Evcimik - Abone

O zamanlar abonman biletler vardı yeni nesil bilmez. Yonca Evcimik de fırsat bilip bu şarkıyı yapmıştı. İlginç dans figürleriyle ekrana kilitliyordu bizleri. Neden böyle bir klip çekti hala anlamış değilim.

Şahsenem - Yüreğim Meskendir Aşka

Bu şarkıyı arkadaşım önerdi “Şahsenem klipleri ilginçtir” diye. Neden Kleopatra oldun ki Şahsenem? Şarkının ne alakası var Mısır piramitleriyle? Garip…

Metin Arolat - Psikoloji

Yine Metin Arolat yine ‘ilginç’ bir klip. Yazın müjdecisi dedik ya işte o parçalardan. Seksi klip ve sözleriyle parça kendini unutturmayan eserlerden.

Candan Erçetin - Umrumda Değil

Tek plan tek mekanda çekilen ve sandalyeye ters oturma akımını başlatan Candan Erçetin galiba bu parçada çıkış yakalamıştı. Gerçi başka klipi daha vardı o daha meşhurdu, daha ilginçti.

Candan Erçetin - Hangi Aşk Adil Ki

Asıl ünü bu kliple yakaladı aslında Candan Erçetin. Şarkı güzeldi ancak klip çok ilginçti. İstiklalde yürüyordu millet de arkasından yürüyordu. Hafızlara yer ettiği ilginçliğiyle.

Hülya Avşar - Bu Gece Uzun Olacak

Hülya Avşar’ın ‘deli fişek’ olduğu senelerden bir parça. Klip ‘popo sallamalı klip’ olarak ünlenmişti.

Erol Köse - Dr. Erol Bey

Bir dönem herkes kaset çıkardı, Erol Köse de o furyaya ayak uydurdu. Klip de şarkı da oldukça garipti. Sadece adı ve kadın vokalin söylediği “Doktor Eroool Beeey” bölümü biliniyor.

Yeşim Salkım - Ekseriyetle bütün klipleri

Ayırım yapmak mümkün değil. Neredeyse bütün klipleri ağır dram içeriyordu Yeşim Salkım’ın. Çok karamsar anlara şahit olduk. Psikolojimiz alt üst oldu.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak