Jennifer Lopez hakkında bilmediğiniz 5 şey

Jennifer Lopez bu yılın Amerikan Müzik Ödülleri gecesinin sunuculuğunu yaptı, aynı zamanda vücuduna oturan şeffaf payetli tulumuyla şovun açılış performansını da gerçekleştirdi. Geçen Pazar günü bütün gözler onun üzerindeydi diyebiliriz. Bu ödül gecesinin manevi olarak da önemi büyüktü. Jennifer hayatında ilk kez, 24 yıl önce, yine bu sahneye, Amerikan Müzik Ödülleri gecesinde çıkmıştı. O zamanlar sıradan bir dansçıydı ama şimdi Jennifer Lopez oldu.

Jennifer Lopez hakkında bilmediğiniz 5 şey

Jennifer Lopez hakkında bilmediğiniz 5 şey

Jennifer Lopez bu yılın Amerikan Müzik Ödülleri gecesinin sunuculuğunu yaptı, aynı zamanda vücuduna oturan şeffaf payetli tulumuyla şovun açılış performansını da gerçekleştirdi. Geçen Pazar günü bütün gözler onun üzerindeydi diyebiliriz. Bu ödül gecesinin manevi olarak da önemi büyüktü. Jennifer hayatında ilk kez, 24 yıl önce, yine bu sahneye, Amerikan Müzik Ödülleri gecesinde çıkmıştı. O zamanlar sıradan bir dansçıydı ama şimdi Jennifer Lopez oldu. Bu büyüleyice yaşam yolculuğunun şerefine, işte Jennifer Lopez hakkında bilmediğiniz 5 şey…

1- Hayatının dönüm noktası... 

1- Hayatının dönüm noktası... 
Hayatının dönüm noktası sorulduğunda, “Amerikan Müzik Ödülleri gecesinde dans etmek” diye cevap vermişti Jennifer Lopez. O anları yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.90’ların başında aynı zamanda Janet Jackson’ın arkasında dans ediyordu. Janet Jackson o günleri şöyle anlatmıştı: “Jennifer benimle birlikte tura gelmeliydi ama gelmedi. Sonradan beni arayıp gruptan ayrılmak istediğini, artık kendi işini yapmaya karar verdiğini söyledi. Sonra da Jennifer Lopez oldu.”
 

2- Google bu elbise sayesinde görsel aramasını başlattı

2- Google bu elbise sayesinde görsel aramasını başlattı
Jennifer Lopez’in 2000 Grammy Ödülleri gecesinde giydiği bu yeşil şifon Versace elbise, sonradan binlerce kez Google’da aratıldı.

O kadar çok aratıldı ki Google’da sadece metin değil, görsel de aratılabilmesinin yolunu açtı.

Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt açıklamasında şöyle demişti:

“O zamanlar gördüğümüz en popüler arama sorgusu Jennifer Lopez’in yeşil elbisesiydi. Ancak kullanıcılara tam olarak istediklerini vermenin kesin bir yolu yoktu. Jennifer o elbiseyi giydi ve Google Resim Araması doğdu. Ondan önce yalnızca metin aratılabiliyordu.”

3- Parfümlerinden servet kazandı

3- Parfümlerinden servet kazandı
Jennifer Lopez 2002 yılında parfüm işine girdi ve ilk kokusu ‘Glow by JLo’yu çıkardı.

40 milyondan fazla satılan parfüm sayesinde Jennifer Lopez inanılmaz kara geçti.

Glow by JLo, 2002’nin en çok kar ettiren 10 parfümünden biri oldu.

Jennifer o günden sonra 17 parfüm daha çıkardı ve gerçek bir ‘parfüm imparatorluğu’ inşa etti.

Şu ana kadar bütün dünyada 2 milyar dolarlık parfüm satışı yapmış durumda.

4- Annesi kumarbaz

4- Annesi kumarbaz
Geçtiğimiz ocak ayında bir televizyon programına konuk olan Jennifer Lopez, annesinin tam bir kumarbaz olduğunu söyleyerek, Atlantic City’de kumar oynarken jackpot’u kırdığını anlatmıştı. Bir başka seferde de 2.4 milyon dolar kazanmış!

5- Alkol kullanmıyor

5- Alkol kullanmıyor
Jennifer Lopez ve Kim Kardashian’ın kalçalarının birbirine benzediği söylenir.

Ancak iki ünlü kadının kalçalarından başka bir benzerliği daha var.

Jennifer Lopez de tıpkı Kim Kardashian gibi kesinlikle alkol kullanmıyor.

46 yaşını göstermiyor oluşunu da alkolden bağımsız yaşantısına borçlu olduğunu düşünüyor:

“Alkol cildi mahvediyor. Kadeh kaldırıldığı zamanlarda herkes ‘Su ile kadeh kaldıramazsın’ demeye başlıyor bana. Bu yüzden ben de alkol dolu bir bardakla kadeh kaldırıyorum ve bir yudum alıp bırakıyorum.”
Bu makaleye ifade bırak