Kuzey Kore ve Güney Kore yakınlaşması sosyal medyayı salladı

Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki sıcak ilişkilerin geldiği nokta gerçekten de geçtiğimiz haftanın en bomba gelişmelerinden biriydi. Kim Jong-un Güney Kore'ye geçen ilk Kuzey Kore lideri oldu. Kim derdi ki Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ile Güney Kore lideri Moon Jae-in kanka ve ötesi olarak yan yana adımlar atacak. Kimse bunu bilmiyordu. Gelin, sosyal medyayı sallayan karikatürlere bakalım.

Kuzey Kore ve Güney Kore yakınlaşması sosyal medyayı salladı

'Küçük bir adım'

'Küçük bir adım'

Sosyal medya çalkalandı, "Nasıl olur da böyle bir şey olur?"lar, "Kim Jong-un davayı sattı"lar havada uçuştu. Nükleer füze denemeleri nedeniyle 'Roket Adam' denilen Kim Jong-un hakkında atılan bazı tweet'ler var ki gerçekten de insan gülüyor. Mail today'deki karikatürde "Kim Jong-un için küçük bir adım" deniliyor.

'Tinder' benzetmesi

'Tinder' benzetmesi

İkinci karikatür Zanetti Cartoons imzalı. Burada iki lider arasındaki yakınlaşma son yılların en popüler arkadaşlık uygulamalarından Tinder'la karşılaştırılıyor. 

'Tehlikeli' yönü

'Tehlikeli' yönü

Rick McKee imzalı karikatürde ise "Bu adama neden güvenmiyoruz?" denilerek onun güleryüzlü görüntüsünün arkasında yatan 'tehlikeli' ve 'vahşi' yönüne dikkat çekiliyor. Onun en çok dikkat çeken yönünü net bir şekilde gösterdiği için 'nokta atışı' diyebiliriz.

Batı dünyasına yabancılık

Batı dünyasına yabancılık

Bu karikatürde ise Kuzey Kore'nin ve doğal olarak Kim Jong-un'un dünyadan kopukluğuna dikkat çekiliyor. Batı dünyasından bihaber bir Kim Jong-un'un birinin Nobel Barış Ödülü'ne nasıl aday olduğunu bilmediği vurgulanıyor ve böylelikle Batı'dan kopukluğa dikkat çekiliyor.

Balet gibi

Balet gibi

Son bir haftadaki en popüler karikatürlerden biri de Dave Brown imzalı. Adım atmanın aslında o kadar da zor olmadığını bale üzerinden anlatıyor. Ne kadar da güzel yapıyor...

'Nükleer' vurgusu

'Nükleer' vurgusu

Bu karikatürde de Kim Jong-un Güney Kore'ye ilk adımı atıyor ama merdivenin temellerinde nükleer füze var. Tehlike kocaman!

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak