Akraba olan ünlüler

Şan şöhret herkesin isteyebileceği bir olgudur. Bazıları çok çalışıp oyuncu, şarkıcı, sanatçı olmaya çalışır ama bazı isimler de vardır ki ünlü olmak onların kanında vardır. İstemeseler bile kader onları ünlü yapar. Akraba olan ünlüleri sizler içim Molatik’te derledik. Kim kiminle akraba gelin birlikte bakalım.

Akraba olan ünlüler

Şener Şen - İnci Şen
 

Şener Şen - İnci Şen<br />
&nbsp;
Türk sinemasının en büyük oyuncularından Şener Şen’in oyunculuk DNA’sı babasından geçme bir özellik. Ali Şen ile başlayan sinema ve tiyatro aşkı oğluna da geçti. Ancak çok az kişinin bildiği başka bir isim daha var; İnci Şen. Şener Şen’in küçük kardeşi olan İnci Şen de oyuncu. Birçok yapımda yer alan başarılı bir isim.
 

Sıtkı Akçatepe - Halit Akçatepe
 

Sıtkı Ak&ccedil;atepe - Halit Ak&ccedil;atepe<br />
&nbsp;
Bilmeyen çok az kişi vardır, Hababam Sınıfı’nın Paşa Nuri’si, Süt Kardeşler’in Nazır Paşa’sı Sıtkı Akçatepe, Halit Akçatepe’nin babası. Annesi Leman Akçatepe de başarılı bir oyuncuydu. Ayrıca Osmanlı sadrazamlarından Nevşehirli Damat İbrahim Paşa büyük büyük dedesi.

Müjde Ar - Mehtap Ar
 

M&uuml;jde Ar - Mehtap Ar<br />
&nbsp;
Aysel Gürel’in Türk sinemasına kattığı en büyük değerlerden birisi Müjde Ar’dır. Ancak çok az kişinin bildiği başka bir isim daha var; Mehtap Ar. Ablasının gölgesinde kalmasına karşın Mehtap Ar da birçok projede yer almıştı.
 

Şevval Sam - Tarık Emir Tekin

Şevval Sam -&nbsp;Tarık Emir Tekin
Ekranların sevilen isimlerinden Şevval Sam'ın oğlu da ünlü. Annesi gibi oyuncu olmayı tercih eden Tarık Emir Tekin, Sadakatsiz dizisiyle adını duyurdu. Ayrıca Tarık Emir Tekin'in babası da Beşiktaş'ın efsane isimlerinden Metin Tekin'dir

Aydemir Akbaş - Erdinç Akbaş
 

Aydemir Akbaş - Erdin&ccedil; Akbaş<br />
&nbsp;
Özellikle 70’li yıllardaki ‘erotik film’ furyasının unutulmaz ismi olan ünlü oyuncu Aydemir Akbaş’ın kardeşi Erdinç Akbaş’tır.
 

Gülşen Bubikoğlu - Nilgün Bubikoğlu
 

G&uuml;lşen Bubikoğlu - Nilg&uuml;n Bubikoğlu<br />
&nbsp;
En Büyük Şaban filmini izleyenler bilirler, Kemal Sunal’ın yardım ettiği görme engelli bir kız vardır. İşte o rolü canlandıran kişi Gülşen Bubikoğlu’nun kardeşi Nilgün Bubikoğlu’dur.
 

Mahmut Tuncer - Gizem Tuncer
 

Mahmut Tuncer - Gizem Tuncer<br />
&nbsp;
Halay denince akla gelen tek isim Mahmut Tuncer’in kızı da müzikle ilgileniyor. Gizem Tuncer babasının izini takip ediyor.
 

Selim Naşit Özcan - Naşit Özcan
 

Selim Naşit &Ouml;zcan - Naşit &Ouml;zcan<br />
&nbsp;
Adile Naşit’in kardeşi Selim Naşit Özcan’ın oğlu da tanıdık bir isim. Başarılı oyuncu Naşit Özcan, Selim Naşit Özcan’ın oğlu.
 

Muharrem Gürses - Atilla Arcan
 

Muharrem G&uuml;rses - Atilla Arcan<br />
&nbsp;
Hababam’ın pinti okul sahibi Muharrem Gürses’in oğlu, özellikle 90’larda adını sıkça duyduğumuz başarılı oyuncu Atilla Arcan’dır.
 

Kadir Savun - Faruk Savun
 

Kadir Savun - Faruk Savun<br />
&nbsp;
Babacan bir karakter oldu mu akla gelen ilk isim Kadir Savun olurdu Yeşilçam’da. Kendisi gibi kardeşi de oyuncuydu. Faruk Savun da birçok yapımda rol almış başarılı bir isimdi.
 

Bonus: Sarı Bıyık - Hakan Yufkacıgil
 

Bonus: Sarı Bıyık - Hakan Yufkacıgil<br />
&nbsp;
Ünlü oyuncu Cahit Kaşıkçılar nam-ı diğer Sarı Bıyık’ın yeğeni de son yıllarda adını duyuran Hakan Yufkacıgil. Dayı yeğen ekranların sevilen isimleri olmaya devam ediyorlar.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak