Moda
Sağlık
Foto Galeri
Yazarlar
You are already subscribed to notifications.

'Bugüne kadar yer aldığım projelerin hiçbirinden tatmin değilim'

TRT 2 ekranlarında Hülya Koçyiğit'in sunduğu 'Film Gibi Hayatlar' programının bu haftaki konuğu, usta sanatçı Meral Çetinkaya oldu.

ABONE OL
Milliyet Haber

Kariyerinin ilk yılların rol aldığı 'Hazal' filmi ile Antalya’da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Meral Çetinkaya, bu ödülle ilgili, "Hiçbir zaman ödül benim diyemeyeceğim çünkü ben o sırada yurtdışına gitmek zorunda kalmıştım. Ve filmin seslendirmesine giremedim filmler o dönem sesli çekilmediği için. Güler Ökten beni seslendirmişti. Dolayısıyla yarısından çoğu onundur. Bu seslendirmenin hakkı ödenmez" dedi.

'Karanlıktakiler' filminde yönetmen Çağan Irmak’la çalışan Meral Çetinkaya, Irmak’la ilgili övgü dolu sözler söyledi: Çağan oyuncusunu çok yükselten, yücelten bir yönetmen. Hakikaten her oyuncunun onunla bir kere çalışması lazım.

'İstanbullu Gelin' dizisine sonradan katılan ve 'Ülfet' karakteriyle çok beğenilen sanatçı, ‘’Bir çalışmaya sonradan girmek çok zor. Üçüncü sezondu girdiğimde. Sonradan dahil olmak zor oluyor. Hele benim gibi özgüveni sıfır insanlar için" şeklinde konuştu.

Yönetmenlerin çok zor bir işi olduklarını belirten Meral Çetinkaya, "Bölümü ne zaman okuyor, ne zaman düşünüyor? Bu kadar insanın özel, ruhsal problemleri var. Bu konuda yönetmenlere hayran kalıyorum. Onlar da insan ve kendilerinin özel yaşamları var. Ama hep karşısındakini de kollamak zorunda" ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar yer aldığı projelerin hiçbirinden tatmin olmadığını söyleyen Çetinkaya, ‘’Teşekkür ediyorum beni aralarına alan o yapımlara. Ama hiçbirinden tatmin değilim. Onun için bazen izlemek ıstırap oluyor. 'Sesim şöyle olmalıydı, böyle yapmalıydım' diyorum. Ama yine de garip bir şey var, ben oralarda olmak istiyorum. Bütün acısına rağmen istiyorum, onsuz kalmayayım. Ben bu yaşadığımız dünyaya uyum sağlayamadım. Ben hayatı; sinemanın, ekranın ve sahnenin üstünde, o dünyada buluyorum. Ağlasam da, gülsem de orada olmak istiyorum, hep sonuna kadar’’ dedi.

Diğer Haberler

  1. Survivor Aleyna Kalaycıoğlu'nun annesi Zuhal kimdir? Survivor Aleyna'nın annesi ile ilgili detaylar...
  2. Survivor Merve kimdir 2021? Merve Aydın boyu - kilosu kaç, aslen nereli?
  3. Survivor Poyraz'ın annesi kimdir? Survivor Poyraz'ın annesi ile ilgili ayrıntılar...
  4. Survivor Batuhan'ın annesi kim? Survivor Batuhan Karacakaya'nın annesi kaç yaşında?
  5. Survivor İsmail'in annesi kimdir? Survivor İsmail Balaban kimdir?
  6. Survivor Berkay ve babası Semih Yuvakuran kimdir? Survivor Berkay'ın babası Semih Yuvakuran kaç yaşında, hangi takımlarda oynadı?
  7. Nasipse Olur oyuncuları ve konusu! Nasipse Olur filmi nerede çekildi?
  8. Düğün Dernek 2: Sünnet oyuncuları kim, konusu nedir? İşte, oyuncu kadrosu
  9. Bella Hadid'den Filistin'e destek
  10. Gizem Güneş'ten 'Kuzey Yıldızı İlk Aşk' dizisine veda

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.