Apartmanda sık sık denk geldiğimiz insan tipleri

Günümüz dünyasında birçok kişi apartmanlarda hayatını idame ettiriyor. Bu durumda birçok kişiyi tanıyoruz biliyoruz. Sevdiklerimiz de oluyor “Aman bana bulaşmasın” dediklerimiz de. Molatik olarak apartmanda denk geldiğimiz bu insanları konu edindik. İşte apartman tipler.

Apartmanda sık sık denk geldiğimiz insan tipleri

Her şeye karışan amca/teyze

Her şeye karışan amca/teyze
Bu tipler her apartmanda muhakkak olur. Her şeyi bilmek, fikir sahibi olmak isterler. Eve giren çıkanı kontrol ederler. Hırsız alarmı gibidirler ama gereksiz merakları ciddi manada sinir bozabilir. Misal Kapıcılar Kralı filmindeki Makbule Hanım ile Çöpçüler Kralı filmindeki gazeteye yazan amca.

Geleni gideni çok olanlar

Geleni gideni çok olanlar
Bunlar genelde akrabası, tanığı bol olan evlerdir. Sürekli kapılarının önün ayakkabı ile doludur. Haliyle bu evlerde ses eksik olmaz.

Aidat ödemeyenler

Aidat ödemeyenler
Bunlar da her apartmanda bulunurlar. İnatla aidat ödemek istemezler. Sanki kendileri aynı apartmanda oturmuyorlar, apartmanın nimetlerinden faydalanmıyorlar. İlla sıkıştırmanız lazım ki o aidatı ödesinler. Onda bile zorla ödüyorlar…

Asansör kullanmayı bilmeyenler

Asansör kullanmayı bilmeyenler
Olmazsa olmazdan biri de bu tiplerdir. Asansör sadece kendilerine aitmiş gibi kullanırlar. Kendi katlarına çağırır, binene kadar kapıyı tutarlar, sizi gördüğü an ışık hızıyla binip kapıyı kapatıp gitmeye çalışırlar aynı anda asansöre binmemek için vs. Bencil ve insan ilişkisi kötü olan insanlardır bunlar.

Ayakkabıları içeri almayan tayfa

Ayakkabıları içeri almayan tayfa
Bu apartman sakini de umursamazdır biraz. Sanki kimse merdiven kullanmıyor, kapılarının önünde geçmiyor da istedikleri gibi o koridoru kullanıp ayakkabı bırakıyorlar. Yürüme alanlarını kapatıyorlar.

Sokağa çöp atanlar

Sokağa çöp atanlar
Bunlar azaldı çok şükür ama hala mevcutlar. İki dakika inip çöpü çöp kutusuna atmak yerine laaaps diye camdan aşağı salıverirler. Babalarının temizlikçisi var çünkü. Su katılmamış terbiyesizlerdir kendileri.

Her yerde sigara içen tipler

Her yerde sigara içen tipler
Bunlar ortak alana saygı göstermeyen tiplerdir. Asansör, apartmanın içi fark etmez bunlar için. Ağızlarında sigara ile dolaşırlar. Asansöre bindiğinizde nefesiniz kesilir o sigara dumanı yüzünden. Bir de sigarayı içip sokağa, apartmanın önüne, bahçesine atanlar var.

Halı silkeleyenler

Halı silkeleyenler
Durmaksızın halı silkeler bu tipler. Alt kattakinin camı, kapısı açık mı demeden lambur lumbur silkelerler.

selcuk.bulut@miliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak