Aybüke Albere'nin 'Korkmam Ben'i patlama yapar mı?

Son dönemin en çok dikkat çeken genç yıldızlarından Aybüke Albere, 'Korkmam Ben' isimli yeni şarkısı ve klibini yayınladı. Gerek klibi gerekse şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken Aybüke Albere ‘Korkmam Ben’ ile tarzını biraz değiştirmiş gibi. Peki, Aybüke Albere’nin ‘Korkmam Ben’i patlama yapar mı?

Aybüke Albere'nin 'Korkmam Ben'i patlama yapar mı?

Her yıla bir şarkı

Her yıla bir şarkı

İlk şarkısını 2018’de bir sonraki şarkısını 2019’da yayınlayan Aybüke Albere “Her yıla bir şarkı” mantığıyla gidiyor olsa gerek geçtiğimiz günlerde de ‘Korkmam Ben’i müzik dünyasına duyurdu. ‘’Cesur bir kadın yolunda yürürken yolculuğunu paylaşıyor’’ sözleri ile duygularını ifade eden Aybüke Albere, anlaşılan o ki yolculuğunda bazı değişiklikler yapmış.

Tarzının dışına çıkmış

Tarzının dışına çıkmış

Söz ve müziği Çağrı Telkıvıran'a, aranjesi Adnan Telkıvıran'a ait olan şarkının mix ve mastering'i Özgür Yurtoğlu imzası taşıyan, tek taraflı aşkı anlattığı ‘Korkmam Ben’ şarkısıyla, ‘Ne Diyorsun’ ve ‘Öpücemşarkılarındaki tarzının dışına çıkmış anlaşılan.

Alışılmışı yıkmak istiyor

Alışılmışı yıkmak istiyor

Aybüke Albere; neşeli ve enerjik devam ettirdiği ritimlere, ‘Korkmam Ben’, modern bir altyapı ile biraz sakinlik getirmiş gibi. Aynı seviyede ve enerjide giden şarkı sözleri ve ‘sound’un sonunda, özellikle nakaratta biraz daha hareketlenip yükselmesini bekledik ama anlaşılan o ki ‘Korkmam Ben’ alışılmışı yıkmak istiyor.

Tutabilecek bir şarkı olmuş

Tutabilecek bir şarkı olmuş

Uluslararası bir sound'a sahip olan şarkının ritmine ve sözlerine de Aybüke Albere’nin sesi tam oturmuş. Biraz nahif biraz tiz bir vokalle şarkıya farklılık katmış Aybüke Albere. ‘Korkmam Ben’ ise patlama yapabilecek bir şarkı yerine tutabilecek bir şarkı olmuş. Güzel de olmuş.

Başarıya giden yolda attığı en sağlam adım

Başarıya giden yolda attığı en sağlam adım

Umarız ki Aybüke Albere daha da üretmeye, denemeye ve farklı olanı kovalamaya devam eder. Çünkü ‘Korkmam Ben’ başarıya giden yolda attığı en sağlam adım gibi duruyor. Üretmeye ve denemeye devam ederse yakalamak istediği başarıya ulaşır bence. Aybüke Albere’den hem patlayacak hem tutacak bir şarkı gelir gibi hissediyorum. Bakalım, Aybüke Albere’nin ismini daha ne sıklıkla duyacağız? Merakla bekliyorum.
 

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak