Ayrılığın evreleri nasıl oluyor?

Herkesin olmasa da birçok kişinin başına gelen bir olgu ayrılık. Yoğun duygular sonrası yaşanan boşluk, kendini toparlama gibi evlere şahit oluyoruz. Molatik olduğumuz konu ayrılığın evreleri oldu. Bakalım ayrılığın evreleri nelermiş…

Ayrılığın evreleri nasıl oluyor?

1- Evre: Ne oldu ki?

1- Evre: Ne oldu ki?
Ayrılığın ilk günlerinde neden bu ilişki bitti ile neden bitmemeliydi arasında bir sorgulama savaşı başlatır kendi zihninde. Kendini ikna edecek bir neden arar. Bu arayışı içinde arkadaşları ile de zaman zaman birlik olup tutanacak bir neden bulmaya çalışır.

2. Evre: Hayaller hayatlar

2. Evre: Hayaller hayatlar
Bu evrede artık kendini suçlamaktan yorulmuş ve yanlış adamla beraber olduğu kanısına varmıştır. "Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup 'aşk' sanıyorsunuz" demiş William Shakespeare.

3. Evre: Hissizlik

3. Evre: Hissizlik
Bu evrede giderek duygularından arınarak güçlenme dönemine girmiştir. Hayatından giden adam olmadan da ayakta durabildiğiniz farkına varmıştır. Bir daha sevmeyeceğine kimseye güvenmeyeceğine dair sözler verir kendince...

4. Evre: Kendine dönme

4. Evre: Kendine dönme
O sabah e evrene tüm olumlu mesajlarını yollarken, bir taraftan da yaşamına dair 5 yıl kalkınma planını yeniden şekillendirir. Hayatından çıkarması gerekenlerin listesini yapar ve ex sevgilisi ile birlikteyken aldığı kilolardan kurtulmaya çalışır. 

5.Evre: Unuttum boyunu posunu

5.Evre: Unuttum boyunu posunu
Tam bu evrede hiç beklemediği bir anda ex'den mesaj alması ile zorlu bir sürece geçer. Bu dönemde su koyveren kadının hali içler acısıdır. Çünkü aynı ilişki çemberinin içine girme durumu söz konusudur. Burada arkadaşların duruşu ve desteği çok önemlidir. Buraya kadar gelmişken geri dönmek olmaz.

6.Evre: O İş Yaş

6.Evre: O İş Yaş
5. evreyi geçmek için iç sesini, evrenin mesajlarını, astrolojik yorumları, arkadaşlarını dinleyen kadın artık kararında nettir. Ne olursa olsun ex'e geri dönmeyip hayatına devam edecektir. Verdiği kiloların ve bir başkası ile ilgilenirken harcadığı enerjinin %10'u kendisine harcamanın etkisi ise güzelleşir ve özgüveni yerine gelir.

7. Evre: Hayat bana güzel

7. Evre: Hayat bana güzel
Ex'in yalvarışlarına aldırış etmeyen birey artık gerçek anlamda dünyaya dönmüştür. Kendini yeniden aşka açmaya hazırdır. Etrafındaki insanların değişimini farketmeye başlaması ile iyice havaya girmiştir. Ve kim bilir belki de yeni bir hikaye bir adım ötededir.

 
Bu makaleye ifade bırak