Bahar Candan ve Yasin Obuz tartışması planlı mı?

Ülkenin iki trol ismi Bahar Candan ve Yasin Obuz birbirine girmişler. Girme sebebi ise Bahar Candan'ın 5 bin TL'lik arkadaşı olarak Yasin'i seçmesi. Bunun üzerine Yasin'in yaptığı açıklama da hepimize dumura uğrattı. Bu iki isim bizi trollüyor mü n'apıyor? Bahar Candan ve Yasin Obuz tartışmasında kim haklı? Gelin hep birlikte Molatik olalım.

Bahar Candan ve Yasin Obuz tartışması planlı mı?

5 bin TL karşılığında

5 bin TL karşılığında

Hanımlar beyler koşun kaos var. Hatırlarsınız ki Bahar Candan kendine 5 bin TL maaş, sigorta ve yemek karşılığında arkadaş aradığını duyurmuştu. Hatta Armağan Çağlayan'ın programında "Sehpam olacak insanlar var" demişti. Biz de öyle "Ya kim olacak bu kızın arkadaşı" diye merakla bekliyorduk.

Yasin Obuz mu?

Yasin Obuz mu?

Bahar Candan işe alım haberlerinde yeni gelişmeler yaşandı. Arkadaşlık departmanında hareketlenmeler görülmüş Bahar Candan'ın. Bu kişiyi bulduğunu hatta bu kişinin Survivor'daki Yasin Obuz olduğunu, Yasin'in CV'sini gönderdiğini fakat Amerika'da olduğu için Türkiye'ye gelince işe başlayacağını söylemiş.

Nasıl bir CV?

Nasıl bir CV?

Bahar Candan'ın bu açıklamasından sonra ben bu iş için Yasin Obuz'dan daha iyi biri seçilebilir miydi onu düşünemedim. Yani güzel bir arkadaş olurlardı. Haberlerde nelere denk gelirdik onu bilemem ama az çok tahmin edebiliyorum. Ama benim kafam hâlâ CV'lerde. Yasin Obuz'un CV'sini o kadar merak ediyorum ki.

A0 Aşkoca

A0 Aşkoca

Bahar Candan'ın arkadaşlık departmanı için ne yazılabilir onu düşünüyorum. Şuradan mezun oldum, A0 'Aşkoca' biliyorum, Survivor ve MasterChef mezunuyum, bir şeylerin taklidini yapabiliyorum, aç kalabiliyorum gibi CV'ler mi geldi neler geldi çok merak ediyorum. Neyse konumuza dönmek gerekirse, Yasin Obuz ve Bahar Candan arkadaşlığı tencere-kapak oldu derken Yasin Obuz'dan bir açıklama geliyor.

"5 bin TL'ye değil..."

"5 bin TL'ye değil..."

Yasin Obuz, "Bahar seni 5 bin TL'ye değil, 100 bin TL'ye bile yanımda gezdirmem. Benim deliliğim zekiliğimden, seninki aptallığından kaynaklı olduğu için ayrı dünyaların insanlarıyız anlayacağın... Şaka yapmıştım ve sen bunu anlamayacak kadar salak olduğun için her yere yaydın. Bir de üzerimden prim yapmaya kalkmışsın. Peki şimdi seni benden kim koruyacak? Dua et kadınsın yoksa kafes dövüşü yapardık. Sen kimsin sana yemek yapıp seni koruyalım paçoz" gibi anlamsız sertlikte bir dönüş yapmış.

Düşünüldü mü?

Düşünüldü mü?

Ayrıca bu sözler karşısında Yasin Obuz'un Bahar Candan için sarf ettiği sözlerin tam tersi seyrinde olduğunu düşünüyorum. Bahar Candan'ın artık hepimizi trollediğini gündem olmak için de bir şekilde oldukça zeki hamleler attığını hepimiz görüyoruz bence. Arkadaşlık meselesi kenarda dursun nedense Yasin'in bu tepkisini bile hesaplayabildiğini ya da planladığını düşünüyorum. Ama düşünüyorum. Öyle olmayabilir de...

"Yalan dolan hayatlarınız var"

"Yalan dolan hayatlarınız var"

Bahar Candan da Yasin'in bu sözleri üzerine, "Yalan dolan hayatlarınız var. Benimle çalışmayı düşünmeden iş başvurusu yapıp, binlerce insanın önüne geçip, haklarını gasp ettiğini düşünüyorum... Bunun gibiler ancak benim gibi iyi niyetli genç kızları kandırabilir. Başvuruları ben değerlendirmedim, basın danışmanım seçti. İş konulu sohbet edip yemek yemiştik bu kişiyle" diyerek açıklamasını yapmış.
 

Anlamsız

Anlamsız

Uzun lafın kısası bu iki isim öyle bir iki isim ki ben hangi birine inanmam gerektiğini şaşırıyorum. Diğer bir yandan da "Kız olmasan seni kafes dövüşüne çağırırdım" cümlesine gülmeden de edemiyorum. Yani Yasin başvuru yapıp kabul edildikten sonra neden böylesine bir açıklama yapmış anlayamadım. Bahar Candan'ın bunu şaka olarak kabul etmemesi de oldukça normal çünkü karşısındaki isim Yasin Obuz. Bu insanın en yakın arkadaşı da Taner Tolga Tarlacı.  Gerisini siz düşünün.

Alışveriş

Alışveriş

Bu sebeple ben olsam ben de Yasin Obuz'un teklifini ciddiye alırdım. Çünkü trollük dünyasından bakılırsa birlikte oldukça sık gündeme gelebilirler. Hatta bazen bu yarattıkları kaosun bile anlaşmalı bir şekilde gündeme düşmek için yapıldığı kanaatindeyim. Hayır n'olurdu yani Bahar Candan'ın arkadaşı olsa. Bahar Candan da "Binlerce insanın hakkını gasp ettiğini düşünüyorum" demiş ya ona da ayrı koptum. Binlerce insan içinde belki de 5 bin TL'ye hiç ihtiyaç duymayacak Yasin Obuz'u seçmek niye? Demek ki ortada güzel bir alışveriş var.

Kim olacak?

Kim olacak?

"Binlerce insan var ama ben gideyim Yasin'i seçeyin çünkü trol ve gündeme gelebilir" mantığıyla hareket edilmiş gibi. Yasin'in söylediklerine de diyecek tek lafım yok Yasin çünkü. Alıştık 'Survivor'dan onun fevri hareket ve sözlerine. Uzun lafın kısası ortaya atılan bu kaousun nedense planlı olduğunu düşünüyorum. Yani öteki türlüsü saçma geliyor. Ama olsun bize de iki eğlence çıktı güzel oldu. Bakalım Bahar Candan'ın bir sonraki seçtiği isim kim olacak? İçimden Ajdar ya da Ajdar minvalinde insanlar geçiriyorum ama bakalım...


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak