Bazı ülkelere adım atması yasaklanmış 10 ünlü

Ünlülerle alakalı her geçen gün garip bilgilere denk gelebiliyoruz ama genelde bir ülkeye giremediklerine pek rastlamıyoruz. Peki bu ünlülerin bazı ülkelere girmesi neden yasak? Hangi ünlü hangi ülkeye giriş yapamıyor?

Bazı ülkelere adım atması yasaklanmış 10 ünlü

1- Lady Gaga

1- Lady Gaga

Lady Gaga genelde cesur sahne performanslarıyla bilinen bir şarkıcı. Bu yüzden Endonezya hükümeti şarkıcı için yasak koymuş. Malezya'daki yasak ise şarkıcının bazı şarkılarının sözleri yüzünden.

2- Chris Brown

2- Chris Brown

2011 yılında Michael Jackson'a saygı kapsamında İngiltere'de düzenlenen şovda sahne alacak Chris Brown'nın ülkeye girişine izin verilmedi. Nedeni ise birçok habere konu olan eski sevgilisi Rihanna'ya karşı uyguladığı şiddet. Yerinde bir karar. Az bile olmuş. Kadına şiddete karşı keşke herkes aynı tutumu sergileyebilse. 

3- Martha Stewart

3- Martha Stewart

Martha Stewart, şirket hisselerinin satışı konusunda içeriden bilgi sızdırmak ve yalan beyanda bulunmaktan dolayı 5 ay hapis yatmıştı. Martha Stewart’a, bu sabıka kaydından dolayı İngiltere'ye giriş izni verilmiyor. E başka yerde yemek yapsın artık ne diyelim. 
 

4- Brad Pitt

4- Brad Pitt

'Tibet’te Yedi Yıl' isimli filmde aldığı rol yüzünden Brad Pitt’in Çin’e girişi ömür boyu yasaklandı. Çin’in Tibet’teki baskıcı yönetimini anlatan filmin, Çinli siyasetçileri hayal kırıklığına uğratmş. Tüh siyasetçilerin minik kalpleri kırılmış görüyor musunuz?

5- The Beatles

 5- The Beatles

The Beatles üyelerinin Filipinler'den yasaklanması ise ülkeye konser için gittikleri sırada sergiledikleri tutum yüzünden. Ülke başkanı ve karısı, verdikleri kahvaltı resepsiyonunda performans sergilemeleri için 'The Beatles' üyelerini davet etmişler. Grup üyeleri ise bu tarz istekleri kim olursa olsun kabul etmedikleri için daveti kibarca reddetmişler. Bir anda ülke gündemi olan olay sonrası halk ayaklanmış ve grup üyelerinin bu olaylar sonrası bir daha ülkeye girişleri yasaklanmış. Yani Filipin halkı biraz "Hayır"dan anlamıyorlar galiba. Olsun Beatles Filipinler'i değil Flipinler, Beatles'ı kaybetmiş.

6- Beyonce

6- Beyonce

Beyonce'nin Malezya'ya girişinin yasaklanma sebebi ülkede bulunan diyanet işlerinin, şarkıcının sahne şovlarını halk için aşırı müstehcen bulmasından kaynaklı.

7- Snoop Dogg

7- Snoop Dogg

Snoop Dogg'un Norveç'e girişinin yasak olmasının sebebi havaalanında marijuana ile yakalanmasından kaynaklı. Snoop Dog şaşırtmadı.
 

8- Paris Hilton

8- Paris Hilton

Paris Hilton da Japonya'ya giriş yapamıyor. Sebebi ise Snoop Dog'unkiyle aynı: Evet, uyuşturucu...
 

9- 50 Cent

9- 50 Cent

50 Cent, şiddet propagandası yaptığı ve hayli kabarık bir suç geçmişine sahip olması gerekçesiyle Kanada'ya girişi yasaklı bir isim.

10- Miley Cyrus

10- Miley Cyrus

Miley Cyrus'un Çin'e girişinin yasaklanması ise gerçekten enteresan. Arkadaşlarıyla birlikte yanlarındaki Çinli ile dalga geçermişcesine gözlerini çekerek verdikleri poz sonrası birçok insan tarafından tepki gördü ve Çin tarafından ülkeye girişi yasaklandı. Cyrus, bu yüzden bir dönem ırkçı suçlamalarıyla da karşılaştı.


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
insagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak