Bir dönemin efsane futbolcuları şimdilerde ne yapıyorlar?

Futbol dünyasında bir dönem fırtına gibi esen ancak aradan geçen yılların çok değiştirdiği futbolculara Molatik olduk bu hafta. Yeşil sahada izlediğimiz, golleri, şutları, kurtarışlarıyla bizleri heyecanlandıran efsane futbolcuların son halleri şaşırttı.

Bir dönemin efsane futbolcuları şimdilerde ne yapıyorlar?

Yaw Preko

Yaw Preko
Bir dönem ligimizde fırtına gibi esen isimlerden birisi de Yaw Preko’ydu. Gaziantepspor, Fenerbahçe, Yogatspor formalarıyla görmüştük kendisini. 2008’de futbolu bıraktıktan sonra yeşil sahalardan uzak kalamadı ve kariyerine antrenör olarak devam etme kararı aldı. 2019 yılında Gaziantepspor'un başına 10 günlüğüne geçmişti. Daha sonra da kariyerine devam etti.

Mario Jardel

Mario Jardel
Türkiye’ye gelen en etkili forvetlerden birisi de Mario Jardel’di. Ceza sahası içinde durdurulması zor olan Jardel saha dışında karısının kurbanı olmuştu. Birçok başarıya imza atan Jardel eşiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle performansını kaybetti. Ailesiyle yaşadığı problemler neticesinde alkol ve uyuşturucu batağına düştü. Şimdilerde kendine gelmeye çalışıyor.

Daniel Amokachi

Daniel Amokachi
Beşiktaş’ta oynadığı futbol ile unutulmazlar arasına girmişti Daniel Amokachi. Nijerya futbolunun yetiştirdiği en büyük yeteneklerden birisiydi. New York Law School'da Hukuk Fakültesi'ni bitirip avukat oldu. Ülkesinde yardıma muhtaç olanlara yardım ediyor.

Faruk Yiğit

Faruk Yiğit
Sakallı futbolcuların önde gelenlerinden biriydi Faruk Yiğit. 2005’te futbola veda etmişti ancak 2013’te ani kararla tekrar yeşil sahalara dönmüştü. Tabii bu macerası uzun sürmedi. En son alınan haber ise oto yıkamacı açtığı yönündeydi. Yeşil sahada başlayan macera köpüklerin arasında devam etti.

Steve Komphela

Steve Komphela
'Zenci futbolcu' denince ülkemizde akla gelen ilk isimlerden birisi Steve Komphela. Sahada ve saha dışında adından sıkça söz ettirmişti. “Bana p..venk diyor” sözü ve Akın Sel ile yaptığı 'Akın Akın Kompela' programı hala akıllarda. Güney Afrika takımlarından Mamelodi Sundowns’ın teknik direktörlüğünü yapıyor.

Fernand Coulibaly

Fernand Coulibaly
Türk futbolunun en renkli tiplerinden birisi Fernand Coulibaly’ydi. Gençlerbirliği’ndeki performansı ve Türkçesi ile içimizden birisi olmuştu. Hatta olayı abartıp İbrahim Tatlıses’in "Allah’ım Neydi Günahım" parçasını seslendirmişti. En son geçtiğimiz yıl ülkemize gelmiş, Acun Ilıcalı ile Survivor için görüşmüştü.

Yaşar Duran

Yaşar Duran
Türk Milli Takımı’nın en farklı mağlubiyetlerinde imzası(!) olan isimlerden birisi de Yaşar Duran nam-ı diğer Kova Yaşar. Teknik direktörlük yapıyor ancak şu dönemde hocalık kariyerinden biraz uzak.

Haim Revivo

Haim Revivo
Fenerbahçe ve Galatasaray formalarıyla hatırladığımız Haim Revivo yaşamıyla dikkat çekmişti. Futbol sonrası dans yarışmasına katılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda adı rüşvet skandalına karışmıştı.

 
Bu makaleye ifade bırak