Bir Zamanlar Hollywood'da için geri sayım başlasın!

Geçtiğimiz mayıs Cannes Film Festivali'nde gösterilen Quentin Tarantino'nun son filmi Bir Zamanlar Hollywood'da için geri sayım başladı. 23 Ağustos'ta vizyona girmeden önce Los Angeles'taki prömiyer fotoğraflarına göz atıp filmi hatırlayalım, heyecanımızı katlayalım. Neticede şampiyonlar ligi gibi kadrosu olan bir film söz konusu! 

Bir Zamanlar Hollywood'da için geri sayım başlasın!

Son dönemde Hollywood cephesinden bizleri heyecanlandıran pek film çıkmadı. Zaten böyle işler genellikle yılbaşına doğru, yani 'Oscar mevsimi' dediğimiz zamanda gösterime giriyor.

Yazın ortasında böylesine görkemli, böylesine starlarla dolu, yönetmeninden oyuncusuna herkesin birer marka olduğu bir filmi izlemek, bu açıdan biraz tuhaf olacak. 
 

Uzayda bu kadar yıldız yok

Uzayda bu kadar yıldız yok

Bir Zamanlar Hollywood'da; başrollerinde Brad Pitt, Leonardo DiCaprio ve Margot Robbie'nin yer aldığı bir Quentin Tarantino filmi. İnsan söylerken bile heyecanlanıyor.

Yetmezmiş gibi Al Pacino, Kurt Russel, Damian Lewis gibi, bu sektöre ve kalbimize ismini altın harflerle yazdırmış dev oyuncular da var.

Uzayda bu kadar yıldız yok!

Peki ne anlatıyor bu film?

Peki ne anlatıyor bu film?

1969’un Los Angeles’ında geçen film, artık Hollywood’da tanınmakta güçlük çeken, Sharon Tate’in kapı komşusu Rick Dalton ile, onun uzun süredir birlikte çalıştığı dublörü Cliff Booth’un hikâyesini anlatıyor.

Ancak hikâyenin arka planında hem o yılların sinema sektörünü hem de sektörde yer alan ünlü isimleri görme imkanı yakalayacağız.

Bu kapsamda filmde Sharon Tate, Steve McQueen, Sam Wanamaker, Bruce Lee ve Roman Polanski gibi tarihi figürler yer alacak.

Ayrıca Sharon Tate ve 4 arkadaşının Charles Manson’ın tarikatı tarafından katledilmesinin de filmde yer alacak.

Spoiler yiyeceğimiz kesin!

Spoiler yiyeceğimiz kesin!

Cinayet olmazsa olmazdı zaten... Sonuçta Tarantino'dan bahsediyoruz!

Filmin 18 uyarısı alması da, ciddi şiddet sahnelerinin olacağının bir işareti.

Ancak Amerika'da 26 Temmuz'da, Türkiye'de ise 23 Ağustos'ta vizyona girecek olması bizim için pek hoş değil. Her türlü spoiler yiyeceğimiz garanti...

Önceki akşam kırmızı halıda hem Leonardo DiCaprio hem Quentin Tarantino hem Brad Pitt hem de Margot Robbie aynı anda yürüdü.

Anlayacağınız coolluğun kitabı yeniden yazıldı. 
 

Bütün kadınların hayalini kuracağı tarzda bir elbise

Bütün kadınların hayalini kuracağı tarzda bir elbise

Sektörün en parlak genç yıldızlarından Margot Robbie, beyaz elbisesi içinde adeta bir melek gibiydi. Dalgalı yaka, püsküllü kollar ve geniş kemerli elbisesini, uzun küpeler ve altın zincirli çantayla tamamlamıştı.

Uzun süredir Chanel'in marka yüzü olan Margot Robbie'nin kırmızı halıda da Chanel giymesi şaşırtıcı değil. Bu özel kıyafet, 1970'lerin Vogue modeli Lauren Hutton tarafından giyildiğinde çok ünlenmiş, modeli dünyanın her tarafına yayılarak bir klasik haline gelmişti. Film de, elbisenin doğduğu yıllarda geçiyor. Margot Robbie'nin canlandırdığı Sharon Tate, onun yaşamı ve ölümüyle gayet uyumlu...

Ve bugün bile hala, bütün kadınların hayalini kuracağı tarzda bir elbise. 
 

Quentin Tarantino bir röportajında şöyle demişti:

“Filmin yapımı sırasında başıma gelen en iyi şeylerden biri, Margot'u ikna edebilmekti. Sharon rolü için ikinci bir seçeneğim yoktu. Senaryoyu bitirmek üzereyken Margot'tan mesaj geldi. Filmlerimin hayranı olduğunu ve benimle çalışmak isteyeceğini söyledi. Bunu iyi bir işaret olarak algıladım." 

Neyse ki, Robbie büyük bir Tarantino hayranı da filmi iki kere düşünmeden kabul etmiş. 
 

Fotoğraf: Adriana Lima da gala gecesindeydi.

Popstar Britney Spears da geceye erkek arkadaşı Sam Asghari ile katıldı.

İlk kez bir davete katılan çift, mutlu bir şekilde kırmızı halıda poz verdi. 

 

Quentin Tarantino'nun büyük hayranı olan Amerikalı rapçi Travis Scott da galaya davetli olan isimler arasındaydı. 

Bu makaleye ifade bırak