Bu hafta vizyona giren 7 film (16 Ağustos 2019)

Hafta sonu hangi filme gideceğine karar veremeyenler için kullanışlı bir rehber! Molatik'in bu haftaki favorisi, tatlı yaz günlerine uyan sıcak ve samimi havasıyla, 'Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor'... İyi eğlenceler!
 

Bu hafta vizyona giren 7 film (16 Ağustos 2019)

1- Sesinde Aşk Var

1- Sesinde Aşk Var

Yönetmen: Osman Taşçı
Oyuncular: Burak Tozkoparan, Hayal Köseoğlu, Deniz Barut 
Tür: Romantik

17 yaşındaki Deniz, anne ve babasını küçük yaşta kaybettiği için dedesiyle büyümüştür. Hayattaki en büyük zevki şarkı söylemek olmasına rağmen, dedesinin baskısıyla bu yeteneğinden uzaklaşır. Deniz'in hayatı, okula yeni gelen Rüzgar adındaki bir öğrenciyle tanışınca değişir. Elinden gitarı düşmeyen Rüzgar sayesinde kendini keşfetme yolculuğuna çıkar. Ancak bu süreç, dedesinin rahatsızlığının tetiklenmesine neden olur. Dedesi ve müzik tutkusu arasından sıkışıp kalan Deniz, hayatının en zor kararını vermek üzereyken geçmişiyle ilgili büyük bir sır öğrenir. Bu sır her şeyin bir anda tersine dönmesine neden olur.
 

2- Angry Birds Filmi 2 (The Angry Birds Movie 2)

2- Angry Birds Filmi 2 (The Angry Birds Movie 2)

Yönetmen: Thurop Van Orman
Seslendirenler: Yekta Kopan, Aysun Topar, Özlem Abacı 
Tür: Animasyon, Komedi
IMDB Puanı: 6,4


Kuş ve Domuz adaları büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Yaşadıkları yeri korumak için harekete geçen Red, Chuck, Bomba ve Yüce Kartal bir süper takım oluşturmaya karar verir. Chuck’ın kız kardeşi Silver’ı da takıma alan ekip, yurtlarını kurtarmak için domuz Leonard, asistanı Courtney ve teknik uzman domuz Garry ile de iş birliği yapar. Güçlerini birleştiren ekip, yurtlarını kurtarabilecekler midir?
 

3- Sır Tutabilir Misin? (Can You Keep a Secret?)

3- Sır Tutabilir Misin? (Can You Keep a Secret?)

Yönetmen: Elise Duran
Oyuncular: Alexandra Daddario, Tyler Hoechlin, Kimiko Glenn 
Tür: Romantik, Komedi

Genç kadın Emma’nın uçak korkusu vardır ve bir iş seyahatinden dönerken büyük bir paniğe kapılır. Hafif sarsıntılardan uçağın düşmek üzere olduğunu düşünen Emma, ölmeden önce sırlarını paylaşmak ister. Son anlarını yaşadığını düşünürken yanında oturan adama en özel sırlarını anlatır. Ama bu adam aslında ona pek de yabancı değildir. Genç kadın işe gittiğinde tüm sırlarını döktüğü adamı karşısında görür. Adam, şirketin genç CEO’su Jack'tir... 
 

4- Gece Kuşu (Late Night)

4- Gece Kuşu (Late Night)

Yönetmen: Nisha Ganatra
Oyuncular: Emma Thompson, Mindy Kaling, John Lithgow 
Tür: Komedi
IMDB Puanı: 6,5

Gece yarısı talk show programı sunucusu Katherine Newbury, kariyerinin zirvesinde olmakla beraber, 'kadınlardan nefret eden bir kadın' olmakla suçlanmaktadır. Hakkındaki iddiaların başarısına gölge düşürmesini istemeyen Katherine, çıkan söylentilerin doğru olmadığını kanıtlamaya karar verince, tamamı beyaz ve erkeklerden oluşan ekibine, kadın bir çalışan almaya karar verir. Siyahi bir kadın olan ve daha önce bir kimya tesisinde kalite kontrolü yapan Molly’yi işe alır. Yeni işi için heyecanlı olan Molly var gücüyle çalışır. Newbury, başlarda Molly’nin varlığından rahatsız olsa da, programın reytinglerini yükseltmek ve Katherine Newbury'nin kariyerini canlandırmak için verdiği çaba iki kadının birbirlerine ısınmasına neden olur.
 

5- Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor (Nous Finirons Ensemble)

5- Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor (Nous Finirons Ensemble)

Yönetmen: Guillaume Canet
Oyuncular: François Cluzet, Marion Cotillard, Gilles Lellouche 
Tür: Dramatik komedi
IMDB Puanı: 6,7

Max, hayatına deniz kenarında bir yerde devam etmek için sevdiklerini adında bırakır. Bu durum geçmişte birçok anıyı paylaştığı arkadaşları ile arasına mesafe girmesine neden olur. Birkaç yıl sonra doğum gününde büyük bir sürprizle karşılaşır. Yıllardır görüşmediği arkadaşları Max’ın doğum günü için toplanıp evine gelmiştir.  Yeniden bir araya gelmenin heyecanı içinde olan ekip, eski günleri yad ettiğinde kendilerini beklenmedik durumlar içerisinde bulur.
 

6- Kaçış Oyunu (Play or Die)

6- Kaçış Oyunu (Play or Die)

Yönetmen: Jacques Kluger
Oyuncular: Charley Palmer Rothwell, Roxane Mesquida, Marie Zabukovec 
Tür: Korku, Gerilim
IMDB Puanı: 3,7

En büyük kaçış oyunu Paranoya’ya hoş geldiniz. Oyunda sadece iki kural var. Birincisi, oyundaki hiçbir şey gerçek değil, ikincisi ise içinizden biri ölecek. Oyun tutkunu Lucas ve Chloe da bu çok özel kaçış oyunu Paranoya’ya katılmaya karar verir. İlk bilmeceyi çözen ikili, terk edilmiş bir akıl hastanesine götürülür. Bir ormanın içindeki bu yerde kendileri gibi finale kalan 4 oyuncu daha vardır. Oyuncular, kapatıldıkları yerden kurtulup oyunu tamamlamanın yolunu aramaya başlar. Ancak çok geçmeden içlerinden sadece birinin oradan sağ çıkacağını anlarlar.
 

7- Alcatraz

7- Alcatraz


Yönetmen: Andrew Jones
Oyuncular: Gareth Lawrence, Mark Homer, Patrick O'Donnell 
Tür: Aksiyon, Polisiye, Dram
IMDB Puanı: 3,3

Bir grup tutuklu, silahlı bir hırsız ve gangsterin eşliğinde, 'kaçılması imkansız' olarak bilinen Alcatraz Hapishanesi'nden kaçmaya teşebbüs ederler...


 

Bu makaleye ifade bırak