Bu hafta vizyona giren 9 film (19 Temmuz 2019)

Hafta sonu hangi filme gideceğine karar veremeyenler için kullanışlı bir rehber! Molatik'in bu haftaki favorisi, 50'li yaşlarındaki yalnız bir kadının hikayesini anlatan 'Gloria Bell'... İyi eğlenceler!

Bu hafta vizyona giren 9 film (19 Temmuz 2019)

1- Aslan Kral (The Lion King)

1- Aslan Kral (The Lion King)

Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Donald Glover, Beyoncé Knowles-Carter, James Earl Jones 
Tür: Macera, Animasyon
IMDB Puanı: 6,3

Ormanın kralı olan babası Mufasa'ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar'ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa'yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybıyla yıkılan Simba sürgüne gider. Zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir.
 

2- Gloria Bell

2- Gloria Bell

Yönetmen: Sebastián Lelio
Oyuncular: Julianne Moore, John Turturro, Caren Pistorius
Tür: Romantik, Dramatik komedi
IMDB Puanı: 6,5

Kocasından boşanmış olan Gloria Bell 50'li yaşlarındadır. Ancak bir anneanne olmaktan daha etkin bir hayatı hedefler ve gündüzlerini çalışarak geçirir. Akşam olduğunda ise kendini dans pistine atar. Özgür ruhlu Gloria’nın hayatı, dışarı çıktığı bir gece Arnold adında bir adamla tanışmasıyla değişir. Aşkın heyecanını yeniden hissetmeye başlayan Gloria, kendisini flört, aile, kimlik karmaşası ve beklenmedik bir romantizm içerisinde bulur. İlk başta her şey güzel gitse de zamanla hayatının ikiye bölündüğünü fark eder. Bir yandan kendi çocukları, bir yandan Arnold’un üzerinde baskıları olan eski eşi ve kızları arasında kalan Gloria, geçmişten nasıl kurtulacağını bilemediği gibi nasıl ilerleyebileceğini de çözemez.
 

3- Akıllara Seza

3- Akıllara Seza

Yönetmen: Serdal Genç
Oyuncular: Aslıhan Güner, Timur Acar, İnan Ulaş Torun 
Tür: Romantik, Komedi

1997 yılında liseyi bitirmenin heyecanı içerisinde olan Mustafa, mezuniyete giderken kaza geçirir. Komaya giren Mustafa, uzun yıllar uyanamaz. Aradan geçen 22 yılın ardından gözlerini açınca sevdiği kız Seza’nın peşine düşer. Ancak onun komada olduğu dönemde çok şey değişmiştir. Hayata yeniden başlayan Mustafa, bu süreçte teknoloji ve medeniyetle büyük bir çatışmaya girer.

4- İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı (L'Empereur de Paris)

4- İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı (L'Empereur de Paris)

Yönetmen: Jean-François Richet
Oyuncular: Vincent Cassel, Freya Mavor, Denis Ménochet 
Tür: Tarihi, Polisiye
IMDB Puanı: 6,3

Napolyon döneminde, ülkenin en büyük cezaevlerinden birinden kaçmayı başarabilen tek kişi François Vidocq’dır. Kaçışıyla dillere destan olan François, tüccar kılığına girerek varlığını unutturmaya çalışır. Ancak geçmişi peşini bırakmaz. Eski hücre arkadaşları tarafından işlemediği bir cinayetle suçlanan François, masumiyetini ve iyi niyetini göstermek için polisle anlaşma yapar. Özgürlüğü karşılığında yeraltı dünyasında polisle birlikte savaşmaya hazırdır. Eski mahkum, polis memurlarının düşmanlığı ve kafasına konan bedelle birlikte yeraltı dünyasının öfke dolu dünyasına karışır.
 

5- Ecinni: Tılsımlı Mezar

5- Ecinni: Tılsımlı Mezar

Yönetmen: Mehmet Sağlam
Oyuncular: Önem Pişkin, Berkay Berkman, Elis Büşra Kılıç 
Tür: Korku

Yılmaz ve Sinan adlı iki arkadaş, Ecinni isimli film için çekilen videoda izledikleri hikayeden etkilenir. Filmin çekildiği köye gidip araştırma yapmak isteyen Yılmaz ve Sinan, yanlarına gözcülük yapmaları için kız arkadaşları Eda ve Sema'yı da alır. Olayların geçtiği köye gelen arkadaşlar, burada bir mezarlığa gider. 400 yıl önce kolunda bileziğiyle gömülen Ermeni rahibenin mezarını açmaya başlarlar. Ancak mezarı kazmaya başlamalarıyla kendisini gösteren tılsımlar, korkunç olayların yaşanmasına neden olur.

6- Kurtuluş Günü (D-Day Assassins)

6- Kurtuluş Günü (D-Day Assassins)

Yönetmen: Andrew Jones
Oyuncular: Dennis Farrin, Mark Homer, Aaron Jeffcoate 
Tür: Savaş 
IMDB Puanı: 3,4

'The Filthy Thirteen' olarak adlandırılan bir grup Amerikan askeri, emirlere uymamak, kışlalarından çıkıp AWOL’a gitmek, sık sık banyo yapmak gibi nedenlerle üstleri için sorun haline gelir. Grup, Normandiya'nın işgalinde Alman sınırının arkasına paraşüt yapan ilk birim olarak seçilince, sorunlu davranışlarını telafi etmeleri için bir fırsat elde ederler. Onlardan yapılması istenen şey düşman bölgesini yaya olarak ilerletmek ve Nazi ikmal hatlarını imha ederek kaçış rotaları çizmektir. Birçoğu bu görevi intihar olarak görse de, düşmanı devirmek için her şeyi göze alan gruba güvenmeleri gerekir.
 

7- Şahıs 46

7- Şahıs 46

Yönetmen: Çağatay Düz, Ege Demirbüken
Oyuncular: Hüseyin Ezgi Taşkın, Melis Tamtaş, Ramazan Mert Durak 
Tür: Gerilim

Üç yakın arkadaş, düzenlenen gençlik festivaline gitmeyi planlar. Ekip gönüllerince eğlenecekleri festivale gitmek için yola çıkar, yanlarına da yolda kalan iki otostopçuyu alırlar. Fakat tam da ıssız bir yerden geçerken araçları bozulunca gençler mola vermek zorunda kalır. Yardım çağırmak için etrafı dolaşmaya başlarlar, ışıklarının yandığını gördükleri eve gitmeye karar verirler. Ev sahibi, yardım isteyen gençleri evine davet eder. Araçlarına bakmadan önce yemek hazırlar. Kendilerine yapılan yardımdan hoşnut olan gençler yemekten sonra arabaya dönmek ister. Fakat ev sahibinin onları bırakmaya niyeti yoktur. 

8- Kripto Vurgun (Crypto)

8- Kripto Vurgun (Crypto)

Yönetmen: John Stalberg Jr.
Oyuncular: Luke Hemsworth, Alexis Bledel, Kurt Russell 
Tür: Gerilim, Polisiye
IMDB Puanı: 5,6

Ajan Martin, karmaşık bir yolsuzluk ve dolandırıcılık ağını araştırmakla görevlendirilir. Bir süre sonra zor koşullara rağmen aile çiftliklerini ayakta tutmaya çalışan babası Martin Sr ile kardeşi Caleb’in yaşadığı memleketi New York’a gider. Kısa sürede kendini, gizemli bir sanat simsarının, kripto para meraklısından siber dedektife dönüşen bir adamın ve acımasız müşterilerinin ihaleleriyle ilgilenen yozlaşmış bir muhasebecinin içinde yer aldığı tehlikeli bir yeraltı dünyasında tuzağa düşmüş halde bulur.

9- Zavallı (Pity)

9- Zavallı (Pity)

Yönetmen: Babis Makridis
Oyuncular: Evdoxia Androulidaki, Makis Papadimitriou, Giannis Drakopoulos 
Tür: Dram
IMDB Puanı: 6,7

Mutsuzluktan beslenen Lawyer,  hayatında her şeyin yolunda gittiği dönemden hiç hoşnut değildir. Yakaladığı mutluluğu devam ettirebilmek için her daim mutsuz olmayı arzular. Hüsrana ve kedere öyle bağlıdır ki acı hissinin dışında hiçbir şey yüzünün gülmesine neden olmaz. Genç adam acıyı bir giysi gibi üzerinde taşıyabilmek için elinden ne geliyorsa yapmaya hazırdır.

Bu makaleye ifade bırak