Cadde '2. Sayfa' sunucuları Müge Dağıstanlı ile Gülsen Yüksel'den suç duyurusu!

'2. Sayfa' sunucuları Müge Dağıstanlı ile Gülsen Yüksel'den suç duyurusu!

24.01.2024 - 14:09 | Son Güncellenme:

Son olarak TV8'de ekranlara gelen '2. Sayfa' programının sunucuları Müge Dağıstanlı Erdoğan ile Gülsen Yüksel Salt, haklarında ortaya atılan iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu.

2. Sayfa sunucuları Müge Dağıstanlı ile Gülsen Yükselden suç duyurusu

Gülsen Yüksel Salt ve Müge Dağıstanlı Erdoğan, 'Özel Hayatın Gizliliğini İhlal, Hakaret ve İftira' suçlarının işlendiği gerekçesiyle avukatları Mustafa Akkuş ve Ergin Akçay aracılığıyla Çağlayan Adliyesi’ne gelerek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundular.

Haberin Devamı

"HESAP SORACAĞIZ"

Adliye önünde açıklama yapan iki gazeteci, “İlk adımı attık. hakkımızda dolandırıcılık iftirasında bulunanlardan hukuki olarak hesap soracağız” ifadelerini kullandılar.

2. Sayfa sunucuları Müge Dağıstanlı ile Gülsen Yükselden suç duyurusu

"GERÇEKLERLE ALAKASI OLMAYAN İDDİALAR"

Avukat Mustafa Akkuş, "Müvekkillerimiz, uzun yıllara yayılan gazetecilik kariyerleri boyunca birçok başarı elde etmiş, prestijli ödüllerle ödüllendirilmiş ve Türkiye'nin en çok izlenen magazin programını 18 yıl boyunca birlikte sunmuşlardır. Ancak müvekkillerimizin isimlerini kullanmak suretiyle takipçi arttırma derdindeki kendini Youtuber olarak tanıtan kişi ya da kişilerin gerçeklerle alakası olmayan itham ve iddialarda bulunmasının, kişisel sayfalarda bu asılsız iddiaların paylaşılmasının, müvekkillerinin şeref ve haysiyetlerini zedelediğini, kişilik haklarını hedef aldığını, kişisel ve aile huzurlarına tehdit teşkil eden yorumlara sebebiyet verdiğini, söz konusu hukuka aykırı ve suç teşkil eden eylemlere Türk yargısınca gerekli cezanın verileceğine inancımız tam" şeklinde konuştu.