Geri Dön

‘4.5 milyon dolar dolandırıldım’

Fenerbahçe’li futbolcu Van Der Wiel, kendisini 4.5 milyon dolar dolandırdığını iddia ettiği menajer Ümit Akbulut’tan şikayetçi oldu. Akbulut ve Sinan Siner, gözaltına alındı

‘4.5 milyon dolar dolandırıldım’

Gregory Van Der Wiel, B4L şirketinin sahibi Ümit Akbulut tarafından 4.5 milyon dolar dolandırıldığı iddiasıyla avukatıyla birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü’ne başvurdu. A Haber’e konuşan Hollandalı futbolcu, “Futbol kariyerim için Türkiye’ye geldim. Türkiye’nin insanlarını çok seviyorum. Birkaç ay sonra Ümit Akbulut’la tanıştım. İş yapmayı teklif etti. Dört ay içinde sürekli para verdim. En son 4.5 milyon dolara kadar para verdim. Burada futbol oynamayı ve yatırım yapmayı düşündüm ama maalesef böyle kötü bir insanla karşılaştım. Boksör Floyd ve Justin Bieber’ı getireceğini söyledi. Bu isimleri kullanarak beni kandırdı. Türk adaletine güveniyorum” dedi. Akbulut ise bu iddiaları yalanladı.

‘Şaka gibi’

Wiel’in bu iddialarına “Şaka gibi” karşılığını veren Akbulut ise yedi yıldır bu işi yaptığını ve hayatı boyunca da kimseyi tehdit etmediğini belirtti. Şimdiye kadar Lindsay Lohan, Daphne Joy, Ronaldinho, Floyd Mayweather ve Karim Benzema gibi dünyaca ünlü isimleri İstanbul’a getiren Akbulut, “Wiel ve eşi (Rose Bertram) menkenlikte yapıyor. Daha önce aynı zamanda ortağım olan Lukas Podolski’ye bir reklam çalışması yaptık ve çok beğendi. Wiel benimle İstanbul, Hollanda ve Almanya’yı içeren benzer bir reklam çalışması yapmak istedi. Kabul ettim ve yaklaşık 4 milyon dolar (14 milyon 200 bin TL) ödedi” dedi.
Reklam çalışmalarına başlayacakları geçen mart ayında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Hollanda’ya gideceği sırada iniş izninin iptal edilmesi sonucu yaşanan krize değinen Akbulut, “Bakanımız Çavuşoğlu Hollanda ile böyle bir kriz yaşayınca, reklam çalışmasını mecburen askıya almak istedik. Sonuçta reklamın bir ayağı da Hollanda’da olacaktı. Birkaç ay beklemeyi teklif ettim ama kendisi ‘Bu parayı başkalarından borç aldım, bekleyemem’ diyerek ortalığı karıştırdı. Yaşananlar rezillikten başka bir şey değil” diye konuştu. Menajerler Ümit Akbulut ile Sinan Siner dün akşam düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Daniella Alvarez bacağını kaybetti ama dansı bırakmadı2011 yılında Kolombiya Güzeli seçilen Daniella Alvarez'in, geçirdiği mide operasyonu sonradan bir kabusa dönüştü. Ünlü model bacağını kaybetse de dans tutkusunu kaybetmedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber