Geri Dön

"80 dinde devrialem"

BBC 2 televizyonu, dünyadaki 80 inancı araştıran 8 bölümlük büyük bir belgesel hazırlıyor.
"80 Dinde Devrialem" adı verilen program Angilikan papazı Peter Owen Jones tarafından hazırlanacak. Owen, bu inançları araştırmak için dünyayı dolaşacak, gözlemlerde bulunacak ve bu inançların en önemli ritüellerine katılacak.
Travel Channel ve BBC Learning ile ortak hazırlanacak program 60 dakikalık 8 bölümden oluşacak.
Owen belgesel için İslam, Hıristiyanlık, Musevilik ve Budizm dinlerinden şahsiyetlerin yanısıra ücra yerlerdeki kabileler, tarikatlar ve mezheplerin mensuplarıyla görüşecek. Bunun yanısıra dünyadaki en etkileyici ve kutsal mekanları dolaşacak.
Owen, büyük dinlerin ibadet biçimlerine tanıklık etmenin yanısıra, Aborjinlerin bebek tütsüleme törenleri, şeytan kovma ayinleri, Hinduların ölü yakma ve Zerdüştlerin evlilik törenleri gibi birçok töreni izleyecek.
Yılan oynatıcıları, Vudu büyücüleri, ölümsüzlük arayan Taocu rahipler ve Şamanlarla Mevleviler de Owens’ın programda yer verecekleri arasında bulunuyor. Dünyadaki dinlerin "şaşırtıcı çeşitliliğini" ortaya koymayı amaçlayan
programın çekimlerine ocak ayında başlandığı ve gelecek yıl başında da yayınlanmaya başlanacağı bildirildi.
Owen’ın seyahati Uzak Doğu’dan başlıyor. Owen bunun ardından güneydoğu Asya adalarıyla Afrika’ya geçecek, bu bölgeleri Ortadoğu, Kuzey ve Güney Amerika, Hindistan ve Avrupa seyahatleri takip edecek.

Ebru Polat'tan tavsiyerler! "Kocalarınızı elinizden alırlar"Instagram paylaşımları olay olan ünlü şarkıcı, yaklaşık 500 bin izlenen görüntüsü ile sosyal medyayı salladı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber