Geri Dön

Ahmet Kural'ın 13 yıllık davasında yeni gelişme! Hüküm açıklandı

Oyuncu Ahmet Kural'ın 13 yıl önce 'kullanılması yasaklı madde bulundurmak' suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılarak denetim kararı verilen davası, denetim kararını ihlal etmesi nedeniyle yeniden ele alındı. Mahkeme, Kural hakkındaki 10 aylık hapis hükmünün açıklanmasına karar verdi. Ünlü oyuncunun avukatından açıklama geldi. Ahmet Kural'ın, geçtiğimiz ocak ayında şarkıcı Sıla Gençoğlu ile davasında aldığı hapis cezasına yaptığı itiraz başvurusu reddedilmişti.

Ahmet Kural'ın 13 yıllık davasında yeni gelişme! Hüküm açıklandı

2009 yılında 'kullanılması yasaklı madde bulundurmak' suçundan hakkında dava açılan Ahmet Kural'a, tedavi ve denetimli serbestlik kararı verildi. Oyuncunun yoğun olduğu gerekçesiyle tedaviye gitmemesi üzerine dosyası, İstanbul 16. Sulh Ceza Mahkemesi'ne gönderilerek dava açıldı.

DENETİMLİ SERBESTLİK SÜRESİ BİTMEDEN HAPİS CEZASI!

Mahkeme, 29 Nisan 2014 tarihinde Kural hakkında 10 ay hapis cezası vererek, hakkındaki mahkumiyet kararının açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

Ahmet Kuralın 13 yıllık davasında yeni gelişme Hüküm açıklandı

Kural hakkında beş yıl süreyle denetimli serbestlik tedbiri verildi. Ancak denetimli serbestlik süresi bitmeden hakkında hapis cezası kararı verilip kesinleşmesi nedeniyle 2009'daki davası yeniden ele alındı.

29 Ekim 2018'de meydana gelen olayda; şarkıcı Sıla Gençoğlu, o dönem sevgilisi olan Ahmet Kural'ın Zekeriyaköy'deki evinde 'darp', 'tehdit' ve 'hakaret'e uğradığını belirtmişti. 14 Temmuz 2021'de yerel mahkeme, 39 yaşındaki oyuncuya üç ayrı suçtan ceza vermişti. Karar üzerine Sıla'nın avukatı, "Geç de olsa adalet tecelli etmiştir. Kesinleşen karar ve hukuki süreç ile birlikte, müvekkilin haklılığı net bir şekilde ortaya çıkmıştır" açıklamasını yapmıştı.

AHMET KURAL DURUŞMAYA KATILMADI

İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ve Ahmet Kural'ın katılmadığı duruşmada, oyuncuyu Avukat Yiğit Beşok temsil etti. Mahkeme, Kural hakkında denetimli serbestlik süresi içinde kasten suç işlemiş olması nedeniyle hakkındaki 10 aylık hapis hükmünün açıklanmasına karar verdi.

"KARARIN LEHİMİZE BOZULACAĞI KESİNDİR"

Ahmet Kural'ın avukatı Yiğit Beşok, 'hapis hükmünün açıklanması' kararına usul yönünden itiraz edeceklerini ve istinaf incelemesine başvuracaklarını belirtti.

Ahmet Kuralın 13 yıllık davasında yeni gelişme Hüküm açıklandı

Avukat Beşok, "Bu dava 2009 yılına, anlayacağınız 13 yıl öncesine ait. Kısacası eski bir usul davasından ibarettir. Bu karar kesin nitelikte olmayıp, dosya istinaf incelemesine gidecektir. Yeni çıkan infaz yasası, dosyadaki eksiklikler, usulsüzlükler ve zaman aşımı gibi birçok husustan dolayı bu kararın lehimize bozulacağı kesindir. Bu nedenle bu davaya ilişkin müvekkilimi etkileyecek hiçbir husus bugün olmadığı gibi ileride de olmayacaktır" dedi.

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber