Cadde Aleyna Tilki: Nasıl rahat hissedersem öyle giyinirim!

Aleyna Tilki: Nasıl rahat hissedersem öyle giyinirim!

23.08.2022 - 14:48 | Son Güncellenme:

Uzun süredir müzik dünyasında devam eden 'sahne kıyafeti' tartışması, ünlü isimlerin bu konuda yaptığı art arda açıklamalarla magazin gündemindeki yerini koruyor. Konserlerinde tercih ettiği iddialı kostümlerinin yanı sıra sosyal medya paylaşımlarıyla da çok konuşulan genç şarkıcı Aleyna Tilki, tepkileri dikkate almadığını vurguladı.

Aleyna Tilki: Nasıl rahat hissedersem öyle giyinirim

Güçlü sesi ve sahne performansının dışında açıklamalarıyla da adından sıkça söz ettirmeyi başaran Aleyna Tilki, geçtiğimiz ay Amerikan müzik dergisi Billboard'a röportaj vermiş, ardından üç milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından odasında iç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçtiği bir pozunu yayınlamıştı.

Haberin Devamı

"SİZİN İLGİ ALANINIZ BENİM İÇ ÇAMAŞIRIM"

Ünlü şarkıcı, yayınladığı karelere takipçilerinden gelen tepkilere ise şu cevabı vermişti:

Son fotomu muhafazakarlık adı altında eleştirenler; hiçbiriniz muhafazakar falan değilsiniz. Eğer algınız bi önceki gün bir Türk kadını olarak Billboard’a verdiğim röportajı değil, son fotoğrafıma reaksiyon veriyorsa sizin ilgi alanınız başarı değil, benim iç çamaşırımdır. Ki benim gerçekten temiz bir yerden muhafazakar olanlara saygım derin ve sonsuzdur. Dedelerimiz annane babanelerimiz bize kıymetli şeyler öğretti. Onların ortamında inanın iç çamaşırıyla gezmiyorum. Ama sahte muhafazakarlarla bir iç çamaşır partisi yapmak isterim.

Aleyna Tilki: Nasıl rahat hissedersem öyle giyinirim

"HERKES O FOTOĞRAFI KONUŞTU"

Daha sonra yazdıklarına açıklık getiren şarkıcı, “Sosyal medyada sosyal deneyler yapıyorum. İki gün önce Billboard’a röportaj veren ilk insan ben oldum. Bu benim için çok heyecanlıydı. Hayallerinin peşinden giden kadınlarla röportaj yapmak istemişler ve beni seçtiler. Benim için çok onur verici bir şeydi. Ertesi gün de fotoğraf paylaştım. Herkes o fotoğrafı konuştu ama kimse Billboard’a verdiğim röportajı, anlattığım şeyleri konuşmadı. Öyle olunca ben de gerçekleri söylemek zorunda kaldım. Toplum benimle alakalı olduğu sürece ben de toplumla alakalı konuşmaya devam edeceğim. Toplum hakkında analizlerimi de paylaşmaya devam edeceğim. Psikolog değilim ama böyle bir yeteneğim var" şeklinde konuşmuştu.

Aleyna Tilki: Nasıl rahat hissedersem öyle giyinirim

Haberin Devamı

"GÜZEL SÜRPRİZLERİM OLACAK"

Aleyna Tilki, önceki gün bir AVM'de objektiflere takıldı. Yoğun bir tempoda çalıştığını belirten 22 yaşındaki şarkıcı, iki yeni albüm hazırlığında olduğunu söyledi: Şu sıralar Türkçe albüm için stüdyodayım, sona yaklaştık. Bu albüm biter bitmez yurt dışında İngilizce şarkı albümü için stüdyoya gireceğim.

Farklı sürprizleri olduğunu dile getiren ünlü popçu, "Yine yurt dışı için birbirinden farklı, güzel sürprizlerimiz olacak. Gerçekten şu sıralar hem yurt içi hem de yurt dışı çok yoğun bir programda çalışıyoruz ekip olarak. Ama finalde çok güzel olacak" dedi.

Aleyna Tilki: Nasıl rahat hissedersem öyle giyinirim

"BAZEN BİKİNİ OLABİLİR, BAZEN İÇ ÇAMAŞIRI OLABİLİR"

Aleyna Tilki, son dönemin çok konuşulan konularından olan sahne kıyafetleriyle ilgili, "Ben kendimi nasıl rahat ve naturel hissediyorsam öyle giyinmeyi tercih ediyorum. Bu bazen bir bikini olabilir, bazen bir iç çamaşırı olabilir, bazen de ışıltılı bir elbise olabilir. Önemli olan benim kendimi nasıl rahat ve naturel hissettiğimdir. Bu konuda ben böyle düşünüyor ve davranıyorum" açıklamasında bulundu.