Geri Dön

Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun öldü mü, Fahriye Evcen diziden ayrıldı mı?

Fahriye Evcen, Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça (Aka) Hatun karakterine hayat veriyordu. Oyuncu, dizide Alparslan'ın eşini canlandırıyor. Aka Hatun adı ile de bilinen Akça, tarihte ne zaman öldüğüne dair kesin bilgi bulunmuyor. Alparslan dizisinde Akça Hatun'a hayat veren Fahriye Evcen'in dizideki akıbeti son bölümlerde öne çıkıyor. 'Akça Hatun öldü mü, diziden ayrılıyor mu?' sorusu gündeme geldi.

Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun öldü mü, Fahriye Evcen diziden ayrıldı mı?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin Akça Hatun'u Fahriye Evcen,dizi kadrosundan sezon finalinde ayrıldı. Bir süredir Alparslan dizisi oyuncu kadrosundan ayrılacağı iddia edilen Evcen'in yayımlanan sahne ile akıbeti belli oldu. Akça ölüyor mu? İşte, yanıtı...

AKÇA HATUN ÖLDÜ MÜ, FAHRİYE EVCEN DİZİDEN AYRILDI MI?

Selçuklu sultanı Alparslan'ın ilk eşi olan Akça (Aka) Hatun, TRT1 ekranlarında yayımlanan Alparslan Büyük Selçulku dizisi ile gündeme geldi. Dizide Akça Hatun'a ise Fahriye Evcen hayat veriyordu. Olayın ardından gözler Evcen'in dizideki varlığına çevrilmişti. Yayımlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin 27. sezon finali bölümünde, söylenildiği gibi Akça Hatun diziden ayrıldı. Dizinin yapımcısı Emre Konuk yayınladığı mesajda şu satırlara yer verdi:

“Asâleti ve nezâhetiyle projemize değer katan kıymetli Fahriye Evcen'e sonsuz teşekkürler. “Akça” onsuz eksik kalırdı. Onunla tamam oldu. Tarihimizde kendini vatana ve devlete adamış, her şeyini bu yolda feda etmiş olan bütün aziz kadınlarımızı temsil eden Akça karakterine harikulade şekilde hayat verdi.” dedi.

Evcen ise yayımladığı mesajda, “İlmek ilmek ördüğü bir hikaye ile Akça’yı bana teslim eden Emre Konuk’a her adımda yanımda olan Esi Gülce’ye, yönetmenlerimiz Sedat İnci ve Bekir Sekman’a, ekran önü ve arkasındaki tüm çalışma arkadaşlarıma ve hepsinden çok Beni ilk günümden itibaren yalnız bırakmayan sevgili seyircilerimize en içten teşekkürlerimle… Sağ olun var olun ve görmediğimiz asıl kahramanların da sadece küçük bir kısmı canım ekip her birinize en içten teşekkürlerimle…” sözlerini kullandı.

 

 

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber