Geri Dön

'Araf'ın yönetmenine kaba kuvvet davası!

Yönetmen Biray Dalkıran, 2 yıllık eşine boşanma davası açtı. Buse Dalkıran ise "Evi terk etti. Kaba kuvvet uyguladı" iddiası ile karşı dava için dilekçe verdi.

'Araf'ın yönetmenine kaba kuvvet davası!

'Araf' adlı korku filminin yönetmeni Biray Dalkıran, eşi Buse Dalkıran'a baskıcı davranışları nedeniyle boşanma davası açtı. İstanbul Aile Mahkemesi'nde avukatı M. Kaan Koçali'nin açtığı davada, eşinin sevgisiz davrandığını iddia eden yönetmen, manevi olarak yıprandığını belirtti. Dilekçede "Neredeyse evliliğin ilk gününden beri taraflar arasında şiddetli geçimsizlik vardır. Evlilik sürecinde evlilik birliğini sürdürecek koşulları oluşturamamışlardır. Yönetmen evlilik birliğini korumaya yönelik göstermiş olduğu tüm çabalara rağmen evlilik birliği temelinden sarsılmış ve artık tarafların bir arada bulunma imkanları kalmamıştır. Boşanmalarına karar verilsin" dendi.

'AÇ, SUSUZ BIRAKTI'

Eşine karşı dava açan ve iyi bir eş olarak eşine hep sevgi ve saygıyla yaklaştığını belirten Buse Dalkıran ise fiziksel şiddete maruz kaldığını öne sürdü.

Buse Dalkıran, "Evi terk eden Biray Dalkıran kredi kartlarımı kapatarak parasız, aç, susuz hayat arkadaşı değil adeta bir işçisi olarak görmüştür. Sürekli hesap sormuş ve bana kaba kuvvet uygulamıştır. 800 bin lira maddi manevi tazminat ile aylık 8 bin lira nafaka istiyorum" derken, yönetmenin kendisini kusurlu gösterdiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi. (Sabah)

Magazin Haberleri Bülteni (27 Kasım 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan haberleri...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet