Geri Dön

Astroloji her geçen gün beni daha çok büyülüyor

‘Yaprak Dökümü’nde ‘Ceyda’ karakterini canlandıran Başak Sayan dört yıldır Hakan R. Kırkoğlu’ndan ders aldığını söyledi. Sayan, “Bu yıl klasik eğitimi alıyorum ve her gün daha da büyüleniyorum” dedi

Astroloji her  geçen gün beni daha çok büyülüyor

Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmasına rağmen tercihini televizyonculuktan yana kullanan Başak Sayan, yer aldığı “Sürgün Hayatlar”, “Gizli Patron”, “Bir Dilim Aşk”, “Derman Bey”, “Geniş Zamanlar” gibi projelerle dikkatleri üzerine çekti. Şu sıralar “Yaprak Dökümü” dizisinde eşini aldatan kadın ‘Ceyda’ karakteriyle de gündemden düşmeyen Sayan, rol aldığı komedi filmi “Nekrüt”le ilgili sonuçtan memnun olmadığını söyledi. Sayan “Bazen bir karar verirsiniz ve sonuç iyi olmaz. Çünkü sonuç sadece size bağlı değildir. Eğer sadece size bağlı olsa o zaman kendinize kızma ya da pişman olma hakkına sahipsiniz” dedi.

“Yaprak Dökümü” dizisinin yanı sıra TV 8’de “Kayıtdışı” programınız devam ediyor. İçinde olduğunuz ortamın kamera arkasını çekerken ve yayınlarken nelere dikkat ediyorsunuz?
“Kayıtdışı”nın doğuş hikâyesi , bir şeyler yapma isteği idi yine . İnsanların bana sürekli sette çalışmadığımız anlarda neler yaptığımızı sormaları ile başladı bu fikir... Bir gün sette öyle eğleniyorduk ki... Dedim ki, “Biz bunu çekip yayınlasak herhalde daha fazla izlenir.” Sonra yapmaya karar verdim . İçine tiyatro oyunları ve TV programlarını da dahil ettim, çok güzel bir program çıktı ortaya... Kriterim şu sadece, bana güzel gelen, hoşuma giden ne varsa oraya giderim. Benim beğendiğimi izleyici de beğeniyor genelde... İnsanların ne istediğini içgüdüsel olarak buluyorum sanırım. Oynarken de aynı şeyi yapıyorum .

Beyaz’la bir sinema filminde oynayacağınızı açıklamıştınız. Çekimler aralık ayında başlayacaktı. Filmin akıbeti ne oldu? Çekilecek mi, yoksa ertelendi mi?
Beyazıt’la oynayacağımız film bir proje aşamasındaydı. Şu andaki gidişatta da her şey durmuş görünüyor. Net bir şey söylemem çok doğru olmaz şu aşamada... Bu aralar kimse önünü pek göremediğinden her şey yavaşlamış durumda, herkes bir bekleme sürecinde...

“Nekrüt” isimli komedi filminde oynamaktan pişmanlık duydunuz mu?
Pişmanlık demek doğru değil. Bugüne kadar yaptığım hiç bir şeyden pişman değilim. Hepsi benim kararımdı, kimse zorlamadı. Demek ki, o sırada bana uygun gelmiş ya da hoşuma gitmiş ki yapmışım. Özel hayatım için de böyle... Yaşadığım her şeyi iyi ki yaşamışım. Ama bazen bir karar verirsiniz ve sonuç iyi olmaz. Çünkü sonuç sadece size bağlı değildir. Eğer sadece size bağlı olsa o zaman kendinize kızma ya da pişman olma hakkına sahipsiniz. Sadece size bağlı olsa uğraşıp en iyinin olması için çaba sarf eden de siz olursunuz. Ama bazı işlerde ve ilişkilerde bu böyle olmaz. Çünkü orada sizin dışınızda başka iradeler ve kararlar var . Dolayısıyla duruma böyle bakmak gerekir. Bu filmde de sonuç iyi değildi ama pişman değilim. Çünkü oradaki hatalar benim hatalarım değildi . Teknik hatalardı, yazım hataları vardı . Bana bağlı olmayan ve benim düzeltemeyeceğim şeylerdi bunlar. Bu yüzden benim pişmanlığım olamaz bu. Olsa olsa daha iyi olabilirdi diyebilirim sadece..


‘Şu anda bir sevgilim var ve çok mutluyum’

İşadamı Serdar Şınlak’la ilişki yaşadığınıza dair haberler çıktı.
Benim arkadaşımdır kendisi ve bahsi geçen dönemde benim yakın bir kız arkadaşımla flört ediyorlardı. Bu açıklandı zaten o dönem.. Benim onunla aramda hiç bir şey geçemez. Çünkü öncelikle arkadaşım ve bir erkekte aradığım özelliklere sahip değil . Ben çok başka şeyler ararım bir erkekte... Şu anda da bir sevgilim var, gayet huzurlu ve mutluyum. Kendine çok güvenen, çok zeki bir adam...

Evlenip yuva kurmayı düşünmüyor musunuz?
Bugüne dek evliliği bana düşündürecek biri olmadı. İkna olmam gerek. Sadece aşk yetmez evlilik için çünkü... İyi arkadaş olmak, birbirine alan tanıyabilecek özgüvene sahip olmak gerekir ki sürsün o evlilik.

Astrolojiyle ilgilendiğinizi biliyoruz.Hakan R. Kırkoğlu’ndan hâlâ ders alıyor musunuz?
Evet , 4 - 5 yıldır çok ilgiliyim bu konuda... Dört yıldır da Hakan’ın öğrencisiyim ve iddia ediyorum ki, verdiği eğitim Avrupa’da bile verilmiyordur. Şu anda son yıldayım, bu sene klasik eğitimi alıyorum, eski Yunan ve Pers teknikleri çalışıyoruz . Ve her gün daha da büyüleniyorum ve kafamdaki soru işaretlerine cevap buluyorum .

İleride aldığınız bu eğitimi profesyonel olarak yapmayı düşünüyor musunuz?
Bu konuyla ilgilenmemin nedeni ilk başta kendimdeki, sorunlara ve sorulara bir cevap bulmaktı ama iş artık oradan çıktı. Çünkü muazzam bir bilgi söz konusu... Şu anda kendime ve çevreme yardımcı oluyorum sadece. İlerisi için bir şey konuşamam.


Stilimi seviyorum
Birçok erkek sizi seksi buluyor. İnternette fotoğraflarınızla ilgili bu tür yorumlar var. Siz kendinizi seksi buluyor musunuz?
Kendimi seksi bulmaktan ziyade, değişik buluyorum. Stilimi seviyorum. Yıllar içinde oluşan ve tamamen beni anlatan bir stile sahibim. Ekrandaki ya da etrafımdaki birçok kişiden farklıyım. Çünkü beni yansıtan bir stile sahibim. Neredeyse herkes aynı bu zamanda... Saçlar, kıyafetler, bakışlar bile... İnsanların beni seksi bulması benim kendime güvenimden kaynaklanıyor. Onlara bu seksi geliyor aslında. Yeryüzündeki tüm güzel kıyafetlerden, iyi kozmetiklerden daha etkili tek şey kendine güvendir .

Kıvanç Tatlıtuğ mızıka performansıyla beğeni topladıYeni projesinin çekimleri için Ege'de bulunan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, set arasında karavanında mızıka çaldı. Enstrümanı çaldığı anları sosyal medya hesabından paylaşan Tatlıtuğ, performansıyla büyük beğeni topladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet