Geri Dön

Aypera kimdir? Türkiye'nin ilk dijital robot oyuncusu Aypera

Türkiye'nin ilk robot oyuncusu Aypera herkesin dikkatini çekiyor. 2022'de vizyona girecek olan 'Digital Human' filmiyle sahneye çıkacak olan Aypera ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Peki, Aypera kimdir?

Aypera kimdir? Türkiye'nin ilk dijital robot oyuncusu Aypera

Aypera kimdir? Yapımcı ve senarist Birol Güven geçtiğimiz aylarda Aypera ile 'Digital Human' filmini çekeceklerini duyurmuştu. Aypera'nın geliştirici ekibinde Bager Akbay ve Tevfik Uyar'ın yanı sıra bilgisayar mühendisi ve yaratıcı teknolojist Zeynep Nal Sezer başta olmak üzere 15 kişi yer alıyor.

Tasarımcı ekibin bir parçası olarak kendilerini Aypera'nın varoluş hikayesinde ona destekte bulunan kişiler diye açıklayan bilim kurgu yazarı ve bilim iletişimcisi Tevfik Uyar ise dış görünüşü oluştururken Türk insanının estetik standartlarını dikkate aldıklarını belirtti.

Dünyaca ünlü star Inna, Çorlu’da mahsur kaldıYeni şarkısı ‘Up’ın promosyon çalışmaları için Romanya'dan Türkiye’ye gelmek için yola çıkan dünyaca ünlü şarkıcı ve söz yazarı Inna'nın uçağı, İstanbul’u felç eden kar fırtınası nedeniyle Çorlu’ya inmek zorunda kaldı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber