Geri Dön

Ayşe Dinçer kimdir, kaç yaşında, nereli? Ankaralı Ayşe Dinçer evli mi, şarkıları neler?

Ankaralı Ayşe olarak tanınan sanatçı, küçük yaşlarda o dönem yaşadığı Mersin'de düğünlerde şarkılar seslendirmiştir. TRT Türk Halk Müziği yarışmasına katıldı. Şarkıları ile adından söz ettiren Ayşe Dinçer aslen nereli?

Ayşe Dinçer kimdir, kaç yaşında, nereli? Ankaralı Ayşe Dinçer evli mi, şarkıları neler?

Ayşe Dinçer, 1977 yılında dünyaya geldi. Aslen Mersinli olduğunu ifade eden sanatçı, eğitiminin bir kısmını Mersin'de tamamladı. Küçük yaşlarda sahnelere çıktı. Evli olan Ayşe Dinçer kimdir? Ayşe Dinçer hayatı ve şarkıları...

AYŞE DİNÇER KİMDİR?

Ankaralı Ayşe olarak da anılan Dinçer, 1977 yılında doğdu ancak aslen Mersinli'dir. Mersin Gazi Lisesi'nde eğitim gördüğü dönem, liseler arası ses yarışmasında birincilik elde etmiştir.

Çok genç yaşlarda Mersin'deki düğünlerde sahne alan Dinçer, aile geçimine katkı sağlamıştır. 1996 senesinde ise Akkale'nin de jüri olarak yer aldığı, TRT Türk Halk Müziği yarışmasına katılım göstermiş ve yarışmada Akdeniz bölge birincisi ve Türkiye ikincisi olarak hayalini gerçekleştirmiştir. 2002 senesinde Mersin'den Ankara'ya yerleşmiş, 6 yıl sonrasında ise İstanbul'a geliş kararı vermiştir. Koçum Benim adlı albüm ile beraber İstanbul'da da sahne almaya başlayan sanatçı, 2008 yılından itibaren, Türkiye dışında, Amerika, Avrupa ve Avustralya gibi dünyanın pek çok ülkesinde onlarca konser vermiştir. dinçer, Emre Ergen ile evlidir.

1999- Gözlerin Aydın
2008- Koçum Benim
2010- Bu Fasülye 7.5 Lira
2011- Bay Bay Canım
2012- Nakış Nakış
2013- Gönüllerin Ayşesi
2014- Aşkımız Olay Olacak
2015- Bunun Adı Aşk
2017- Oh Sana

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber