Cadde Baba dizisi Büşra kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Özge Yağız nereli, boyu ve yaşı kaç?

Baba dizisi Büşra kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Özge Yağız nereli, boyu ve yaşı kaç?

29.03.2022 - 20:54 | Son Güncellenme:

Özge Yağız, ekranların yeni ve fenomen dizisi Baba'da Büşra karakterine hayat veriyor. Dizide mutsuz bir evlilik içinde olan ve kalbini başka birine kaptıran evin masum ve zeki kızı Büşra'ya hayat veriyor. Yağız, Yemin adlı dizi ile adını duyurmuştu. Peki, Özge Yağız kimdir?

Baba dizisi Büşra kimdir, hangi oyuncu oynuyor Özge Yağız nereli, boyu ve yaşı kaç

Baba dizisinin Büşra'sı Özge Yağız, İstanbul'da doğdu ve aslı mesleği diyatisyenliktir. Oyunculuğa dair ilk deneyimini ise Adını Sen Koy ile elde etti. Ardından Yemin dizisinde başrolde yer aldı. İşte, Özge Yağız hayatı ve biyografisi...

Haberin Devamı

ÖZGE YAĞIZ KİMDİR?

Yağız, 20 Eylül 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Başkent Üniversitesi'nden mezun olan oyuncunun asıl mesleği ise Diyetisyendir. İlk oyunculuk deneyimini 2016 yılında yayınlanan Adını Sen Koy dizisi ile yaşayan Özge Yağız, daha sonra Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Yemin dizisinde başrol Reyhan'ı oynadı. İkinci sezon sonunda Yemin dizisinden ayrıldıktan sonra Star TV'de yayınlanan Sol Yanım adlı dizinin oyuncu kadrosunda bulundu ve 2021 yılında İçimizden Biri adlı dizide Havva karakterini oynadı.

Yemin dizisinde birlikte oynadığı rol arkadaşı Gökberk Demirci ile nişanlanmıştı. Oyuncu 1,69 boyunda ve 62 kilodur.