Geri Dön

Balkan Ninnisi dizisinde Jovanka rolünü oynayan Merih Öztürk kimdir, nereli, kaç yaşında, dizileri neler?

Merih Öztürk, Balkan Ninnisi dizisinde başrolde yer alıyor. Dizide Jovanka adlı Üsküplü genç bir kız hayat veriyor. Dizinin ardından Jovanka'yı canlandıran Merih Öztürk'ün hayatı ve yer aldığı diziler gündeme geldi. Peki, Merih Öztürk boyu ve yaşı kaç?

Balkan Ninnisi dizisinde Jovanka rolünü oynayan Merih Öztürk kimdir, nereli, kaç yaşında, dizileri neler?

TRT1 ekranlarında yayın hayatına başlayan Balkan Ninnisi dizisinde Jovanka karakteri ile Merih Öztürk dikkat çekiyor. Öztürk, oyuncu ve model olarak biliniyor. 6 yaşında ekranlardaki yerini alan Merih Öztürk, Düzce'de doğdu. İşte, Merih Öztürk hayatı...

MERİH ÖZTÜRK KİMDİR?

Öztürk, 28 Aralık 1999 tarihinde Düzce'de dünyaya geldi. Best Model Of Turkey 2018 üçüncüsü olan isim, 6 yaşından itibaren oyunculukla ilgilendi. Son Osmanlı Yandım Ali, İki Aile, Trt Çocuk Reklamı gibi çeşitli projelerde yer aldı ve Tv programlarına katıldı.

2016 yılında ilk defa Best Model yarışmasına katıldığı sene finalist oldu. 2017 yılında Best Model’e yeniden katılmaya karar verdi ve 17 yaşında Best Promising (Gelecek Vaad Eden) ödülünü aldı. 2018 yılında yeniden Best Model of Turkey yarışmasına katılarak 18 yaşında Türkiye 3.’sü oldu.

Oyunculuk eğitimleri aldı. İngiltere’de yayınlanan Liverpool Victoria reklamında yer aldı. Börü 2039 adlı bilimkurgu dizisinde Güney karakterini canlandırdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber