Geri Dön

Bedrana filmi nerede, kaç yılında çekildi?

Bedrana filmi nerede, kaç yılında çekildi sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Zaman zaman TV ekranlarında yayınlanmaya devam eden Bedrana filmi Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki toprak ve insan ilişkilerini konu almaktadır. Peki Bedrana filmi nerede, kaç yılında çekildi?

Bedrana filmi nerede, kaç yılında çekildi?

Bedrana filmi konusunda araştırmalar devam ediyor. TV ekranlarında zaman zaman yayınlanmaya devam eden başrollerinde Perihan Savaş ve Aytaç Arman'ın yer aldığı Bedrana filmi 1974 yılında çekilmiş olan bir Türk filmidir.

Bedrana filminde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki toprak ve insan ilişkileri konu alınmıştır.

BEDRANA FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

1974 yılında çekilen Bedrana filminin çekimleri Elazığ ilinde gerçekleştirilmiştir. Perihan Savaş'ın 14 yaşında olduğu Bedrana filmi çekimleri sırasında yaşadıklarını Perihan Savaş şöyle anlatıyor;

"O zaman Elazığ'da bir otel vardı. Bir müddet burada çalıştık ve daha sonra Palu'ya gittik. Palu'da otel yoktu. Palu'da bir okulda kaldık. 1,5 ay boyunca burada Bedrana filmini çektik. Bedrana filmi benim sinema hayatımdaki dönüm noktasıdır. Bana Antalya Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandırdı" dedi.

BEDRANA FİLMİ OYUNCULARI

İhsan Yüce, Sırrı Elitaş, Tuncer Necmioğlu, Aytaç Arman, Perihan Savaş, Talat Gözbak, Ersin Karakaya, Sabahat Işık

Seda Sayan ve Mehmet Ali Erbil sahnede barıştı!Bir süredir sağlık problemleri ile mücadele eden ve tedavi süreci tamamlandıktan sonra eski sağlığına kavuşan Mehmet Ali Erbil, arasının bir süredir bozuk olduğu ünlü şarkıcı Seda Sayan’ın sahnesine konuk oldu. Dün Kuruçeşme’de konser veren Sayan ile Erbil'in arasındaki diyalog geceye damga vurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner