Geri Dön

'Beni darp edip ormana attılar' diyen Seren Serengil'in hizmetlisinden görüntülü açıklama

Şarkıcı Seren Serengil ve erkek arkadaşı tarafından corona virüs olduğu iddiası ile darp edildiğini savunarak, suç duyurusunda bulunan Özbekistan uyruklu hizmetlisi Gulnoza Mamatova ve avukatı, basın mensuplarına yönelik bir görüntülü mesaj hazırladı. Mamatova, adaletin er ya da geç yerini bulacağını belirterek, Yapılanlar cezasız kalmayacaktır" dedi.

'Beni darp edip ormana attılar' diyen Seren Serengil'in hizmetlisinden görüntülü açıklama

Yaşadığı olayın hala şokunda olduğunu söyleyen Gulnoza Mamatova, haklarında şikayetçi olduğu kişiler tarafından hala tehdit edildiğini söyledi. 

"ADALET ER YA DA GEÇ YERİNİ BULACAKTIR"
Mamatova, "Yaşadığım olayla ilgili avukatım Ali Çizik Bey adliye kurumlarında gerekli işlemleri başlatmışlardır. Olayın basına yansımasından sonra Seren Hanım televizyonda bir açıklama yapmıştır. Bu bir kadın tarafından yaptıklarını kapatmak adına hala hakaret ve iftiralara devam edip olayla alakası olmayan, benim hayatımda tanımadığım kişileri bağlıyorlar. Adalet er ya da geç yerini bulacaktır. Tüm yapılanlar cezasız kalmayacaktır. Avukatım Ali Çezik Bey süreci yakında takip ediyor" dedi.

Beni darp edip ormana attılar diyen Seren Serengilin hizmetlisinden görüntülü açıklama

AVUKATI DA GÖRÜNTÜLÜ AÇIKLAMA YAPTI
Gülnaz Mamatova'nın avukatı Ali Çezik de basın mensuplarına yönelik bir video hazırladı. Seren Serengil ve erkek arkadaşının yanlarında çalışan müvekkili Mamatova'ya yönelik suç eyleminde bulunduklarını söyleyen Avukat Çezik, Bu süreci hukuka intikal ettirmemiz ile birlikte haber kamuoyuna yayılmıştır" ifadelerini kullandı. 

Avukat Çezik, "Seren Serengil, bu eylem içerisinde bulunan şahıslar ve kamuoyu bilsin ki, mağdur ve müşteki olan Gülnaz, 'Türkiye'de bir kaç tanıdığı ve yakını haricinde kimsesi olmayan, derin bağlantıları olan bir kişi değil. Sadece geçimini sağlamaya çalışan bir kadındır. Bu kişiler yaptıklarını yapmış oldukları eylemlerden üzüntülerini belirtip gerek müvekkil gerekse kamuoyundan özür dileseler de daha samimi, daha inandırıcı olacaktı" dedi.

Beni darp edip ormana attılar diyen Seren Serengilin hizmetlisinden görüntülü açıklama

NE OLMUŞTU?
Dün İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Gulnoza Mamatova'nın avukatı Ali Çezik, müvekkilinin Seren Serengil'in yanında iki aydır çalıştığını belirtmişti. 

Suç duyurusu dilekçesinde, Serengil'in 28 Mart 2020 tarihinde corona virüs olduğu gerekçesi ile müvekkiline saldırdığını, saçından tutarak yere yatırdığını öne süren Avukat Çezik, müvekkilinin bahçeye kaçarak polisi aradığını, Serengil'in erkek arkadaşı Mustafa Tohma'nın da peşinden giderek telefonu elinden alıp onu tekrar içeriye soktuğunu ve Serengil'in müvekkilini tekrar darp ettiğini savunmuştu.

Beni darp edip ormana attılar diyen Seren Serengilin hizmetlisinden görüntülü açıklama

Serengil'in müvekkiline hakaret ettiğini, eşyalarını parçaladığını savunan Avukat Çezik, müvekkilinin Serengil ve Tohma tarafından arabaya bindirilerek Beykoz Ormanı'na bırakıldığını, müvekkilinin oradan bir saat yürüdükten sonra otobüse binebildiğini iddia etmişti. 

Müvekkilinin şikayetçi olacağına dair mesaj atması üzerine şüphelilerin avukatı tarafından da tehdit edildiğini savunan Avukat Çezik, Serengil, Tohma ve avukatları hakkında, Tehdit", Kasten yaralama", Hürriyeti tahdit", Mala zarar verme" ve Yağma" suçlarından soruşturma başlatılmasını istemişti. 

Kaynakçıyla karganın dostluğu görenleri şaşırtıyorBursa’nın İnegöl ilçesinde, kaynakçılık yapan Recep Evren'in (60), tarlada yaralı halde bulduktan sonra iş yerinde beslediği karga yanından bir an olsun ayrılmıyor. Evren, kargayı salmasına rağmen gitmediğin belirterek, "Beni sevdi, omzumdan ayrılmıyor, muhabbet kuşu gibi. Çocuğum gibi bakıyorum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber