Geri Dön

Berfu Yenenler isyan etti: İnsanlar nasıl bu kadar acımasız?

Geçtiğimiz haziran ayında sunucu Eser Yenenler ile nikah masasına oturan Berfu Yenenler, ekim ayında oğlu Kuzey'i dünyaya getirmişti. Minik oğluyla sık sık paylaşım yapan çiçeği burnunda anneye, sosyal medya hesabından eleştiri yağdı. Yenenler bu yorumlara, yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Berfu Yenenler isyan etti: İnsanlar nasıl bu kadar acımasız?

Miss Turkey 2015'te dördüncü güzel seçilen Berfu Yıldız, bir yıllık birlikteliğin ardından oyuncu ve sunucu Eser Yenenler ile dünya evine girmişti. Ardından ekim ayında çiftin oğlu Kuzey doğdu.

Anne olmanın sevinciyle, deneyimlerini ve oğluyla olan fotoğraflarını takipçileriyle paylaşan Yeneler'e "Yine bir sezaryen ile doğum, hiç şaşırmadım", "Keşke emzik vermeseniz", "O tırnaklar çocuğunuz için tehlikeli değil mi?", "Biberon denemek yerine emzik dene" gibi eleştiriler yağdı.

Bu duruma isyan eden Berfu Yenenler, oğluyla olan fotoğrafına şu notu düştü:

"Bunlar yapılan yorumların sadece bir kısmı. İnsanların annelik konusunda nasıl bu kadar acımasız olduğunu anlamak çok zor. Annelik en çok eleştiriye açık olan konu haline gelmiş, anne olduktan sonra öğrendim. Halbuki hangi annenin çocuğunu ne şekilde yetiştirdiğini, kim nereden bilebilir? Ve hiç bir fikre sahip değilken yargılama haddini nasıl kendinde görebilir?

Her anne ve çocuk birbirinden farklı ve farklı olan kötü olan anlamına gelmiyor. Kadınlar emzirebilir, emzirmeyebilir, emzirmek istemeyebilir, anneler çocuklarına kendisi bakabilir, bakamayıp yardım alabilir, bakıcı tutmak zorunda kalabilir, emzik verebilir, emzik vermek istese de bebeği emzik almıyor olabilir, emzik vermemeyi tercih edebilir, hamilelik sonrası kilolarını verebilir, vermeyebilir, vermek istemeyebilir ve daha birçok seçenek her anne ve bebek için gerçekleşiyor olabilir.

Hiçbir anne bebeğini büyütürken tercih ettiği ya da tercih etmek zorunda kaldığı yolda anneliğinden ya da kadınlığından bir şey kaybetmiyor. Bebek sahibi olan her anne zaten bir sürü zorluklarla boğuşuyor. Bir de psikolojik baskılarla anneleri üzmeyelim."

Berfu Yenenler isyan etti: İnsanlar nasıl bu kadar acımasız

Magazin Haberleri Bülteni (19 Ekim 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber