Geri Dön

Bir Zamanlar Kıbrıs 1. bölüm izle! Bir Zamanlar Kıbrıs 2. yeni bölüm fragmanı

Bir Zamanlar Kıbrıs adlı dizi, gerçek olaylardan esinlenilerek ekran macerasına başladı. Bir süredir merakla beklenen dizi, Kıbrıs adasındaki Türklerin 1963'lü yıllardaki yaşam mücadelesini izleyenlerin karşısına çıkarıyor. İlk bölümüyle nefes kesen Bir Zamanlar Kıbrıs 2. yeni bölüm fragmanı da paylaşıldı.

Bir Zamanlar Kıbrıs 1. bölüm izle! Bir Zamanlar Kıbrıs 2. yeni bölüm fragmanı

TRT1'de 1 Nisan günü itibariyle yayımlanamaya başlayan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, seyirciye duygu dolu anlar yaşattı. Hikayesi gerçek olaylardan esinlenilmiş şekilde televizyon ekranlarına geliyor. 1. bölümde yaşananların ardından izleyenler ise 2. bölümü beklemeye başladı. İşte, Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi son bölüm...

BİR ZAMANLAR KIBRIS KONUSU

1963, Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar yan yana sorunsuzca yaşamaktadır. Adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Gerçek olaylardan yola çıkılan hikâyede Rauf Denktaş-Dr Küçük ve aileleri, Makaryos ve diğer Rum liderler ile yaseminler adası Kıbrıs başroldedir.

BİR ZAMANLAR KIBRIS 2. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

BİR ZAMANLAR KIBRIS 1. BÖLÜM FULL İZLE

 

Magazin Haberleri Bülteni (12 Mayıs 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet