Geri Dön

'Bir Zamanlar Kıbrıs'ın ikinci tanıtımı yürekleri sızlattı

TRT 1’in gerçek bir vatan mücadelesinin anlatılacağı yeni dizisi 'Bir Zamanlar Kıbrıs'ın ikinci tanıtımı yayınlandı.

'Bir Zamanlar Kıbrıs'ın ikinci tanıtımı yürekleri sızlattı

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği; başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı 'Bir Zamanlar Kıbrıs'ın ikinci tanıtımı yürekleri sızlattı.

1963 yılında Kıbrıs Türklerinin yaşadığı ve tarihe Kanlı Noel gecesi olarak geçen katliamı anlatan görüntülerin ekrana geldiği tanıtım izleyenleri derinden etkiledi. TRT 1’in hazırlık çalışmaları altı ay süren yeni dizisi 'Bir Zamanlar Kıbrıs' tarihi gerçekler çerçevesinde, Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesini gözler önüne serecek.

Tanıtımda; dönemin Kıbrıs Türk Cemaat Başkanı olan Rauf Denktaş’ın anavatan Türkiye'den istediği destek için yazdığı mektup, yaşanan katliamdan görüntülerle ekrana geldi. Dizide Rauf Denktaş’a hayat veren oyuncu Devrim Saltoğlu ilk kez konuştu.

“RAUF DENKTAŞ’I CANLANDIRMAK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR!”
Çekimleri KKTC’de tüm hızıyla devam eden dizinin başrol oyuncularından Devrim Saltoğlu, "Rauf Denktaş’ı, KKTC’nin ilk Cumhurbaşkanı’nı, mücadele dönemindeki lakabıyla ‘Toros’u bu dizide hayata geçirmek benim için çok büyük bir onur” dedi.

"UMARIM RAUF DENKTAŞ'A YAKILIR BİR İŞ SERGİLEYEBİLİRİM"
Rauf Denktaş’a olan benzerliğiyle de dikkat çeken oyuncu, Denktaş’ın hayatından nasıl etkilendiğini ve rolüne nasıl hazırlandığını şöyle dile getirdi:
"Rauf Denktaş, hiç uzak olmadığım, çocukluğumdan beri ekranlarda rastladığımda kaçırmadığım bir kişiydi. Sağlam duruşu, çok net ve kendinden emin oluşu, ama her fırsatta gülümsemesi ve espri anlayışı beni daima etkilemiştir. Aslında yaşanan halk mücadelesinin çetinliği dışında bir de üç evladını zamansız kaybedişleri beni çok sarstı. Yakın zamanın, tarihi ve sevilen bir kişiliğini canlandırmak geçilmesi gereken bir sınav gibi duruyor. Umarım Rauf Denktaş’a yakışır bir iş sergileyebilirim. Çok yakın zamanda kaybettiğimiz Rauf Denktaş’ın Türkiye halkının da iyi tanıdığı bir kişilik oluşu, rolüme hazırlanırken çeşitli sınırlar getirse de onu birebir taklit edip canlandırmaktan çok, onu özünde hissetmeye çalışmak önceliğim."

Senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini ise Hakan İnan’ın üstlendiği 'Bir Zamanlar Kıbrıs' yakında TRT1 ekranlarında.

Bir Zamanlar Kıbrısın ikinci tanıtımı yürekleri sızlattı

Magazin Haberleri Bülteni (22 Haziran 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet