Geri Dön

'Biseksüel ya da lezbiyen olsam kimliğimi saklamazdım'

Bir röportajında "Bir kadına aşık olmak isterdim" diyen ve Türkiye'de birçok popçunun cinsel kimliğini sakladığını savunan söz yazarı ve şarkıcı Ceylan Ertem, "Biseksüel ya da lezbiyen olsaydınız kimliğinizi saklar mıydınız?” sorusunu cevapladı.

'Biseksüel ya da lezbiyen olsam kimliğimi saklamazdım'

Ceylan Ertem, "Biseksüel ya da lezbiyen olsam kimliğimi saklamazdım ama tabii arkadaşlarımın neler yaşadığını bilmiyorum belki de uzaktan konuşmak çok kolay. Özellikle kendi anne babasına itiraf edemeyenler de var. O nedenle bu zorluğu yaşamadan konuşmak doğru olmayabilir ama sanki gizlemezdim ve gizlememesi için de herkesi örgütlerdim diye düşünüyorum. Çünkü birileri yol açmazsa, birileri bunun çok doğal olduğunu birilerinin yüzüne vurmazsa bu böyle her zaman gizli saklı sanki bir eksiklikmiş, bir kusurmuş gibi kalmaya devam edecek gibi hissediyorum" dedi.

“İNSAN ETİNDEN HAYAL OLMAZ”
Yeni albümünde sözlerini Sıla’nın yazdığı bir şarkısı (İnsan etimden hayal olmaz) sorulunca Ertem, şunları söylüyor: “Bence de insan etinden hayal olmaz. Çünkü insana benim güvenim ve sevgim son yıllarda da epey azaldı. İnsan canlısı beni çok hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Hayvanlarsa beni her gün şaşırtmaya ve kendilerine aşık etmeye devam ediyorlar" şeklinde konuştu.

"ALBÜM ÇIKMADAN ATA’YA DİNLETTİM"
Albüm öncesinde yayınladığı 'Mavi Çoçuklar' şarkısını yakın arkadaşı Ata Demirer’in isteği üzerine yazdığını dile getiren Ceylan Ertem, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu albüm daha yayınlanmadan ve kimseyle paylaşılmadan önce Ata’ya birçok şarkıyı gönderdim ve onun yorumlarını aldım. Fikirlerine ve hissiyatına çok güvendiğim bir arkadaşımdır. Aynı zamanda beni her zaman güldüren ve iyi hissettiren bir komedyendir. Onun gibi bir arkadaşım olduğu için çok mutlu ve şanslıyım."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber