Geri Dön

BOBBY MCFERRİN İŞ SANAT'A GELİYOR

10 Grammy ödüllü, dünyaca ünlü ses virtüözü Bobby McFerrin, solo konser için İş Sanat’a geliyor. Konserin biletleri 24 Ocak’ta satışa çıkacak. Konserse 28 Mart’ta

1988’de tüm yıl liste başından inmeyerek ‘yılın şarkısı’ seçilen, dünyanın gönlünde taht kurmuş ‘Don’t Worry Be Happy’ şarkısının yaratıcısı Bobby McFerrin, 28 Mart akşamı İş Sanat’ta müzikseverlerle buluşacak. Bedenini müzik enstrümanı gibi kullanarak seslendirdiği çıkış parçasıyla efsaneleşen McFerrin, dört oktavlık ses genişliği, tekniği ve emprovizasyon yeteneğiyle takdir görüyor. McFerrin, caz, pop, R&B, klasik ve dünya müziği gibi türlerin hepsini bir arada, hatta bazen tek şarkıda buluşturduğu müziğiyle tanınıyor.
Tüm dünyada milyonları kendine hayran bıraktıran Bach’ın Ave Maria prelüdünün icrası, The Beatles şarkılarına getirdiği yorumlar, çellist Yo-Yo Ma’dan piyanist Chick Corea ve aktör Robin Williams’a uzanan sanatçılarla yaptığı çalışmalar, Viyana Filarmoni’yi yönetişi ve hatta bazı bölümlerinde Susam Sokağı’ndaki ‘Muppet Show’a katılımı McFerrin’ın sıra dışı müzik kariyerinden birkaç örnek.

Bobby McFerrin
İş Sanat
28 Mart, saat 20.00
Biletler 20-110 TL arasında

Magazin Haberleri Bülteni (18 Oak 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet